Rubriky:

Ostatní

MOV se smířil s cenzurou internetu během olympijských her

30. července 2008 13:24 - PEKING

Představitelé Mezinárodního olympijského výboru se museli chtě nechtě smířit s faktem, že 25 tisíc zahraničních novinářů bude mít během her v Pekingu omezený přístup k internetu. Číňané zablokovali pro připojení z olympijské vesnice například web organizace Amnesty International, jež dlouhodobě kritizuje tamní vládu v otázce lidských práv.

"Jsem zklamaný, že přístup na internet není větší. Ale nemůžu Číňanům říkat, co mají dělat," uvedl šéf komise MOV pro média Kevan Gosper ve středečním rozhovoru pro hongkongské noviny South China Morning Post.

Zároveň se na dálku omluvil všem médiím, která svými dřívějšími vyjádřeními o naprosto volném přístupu k internetu uvedl v omyl. "Byl jsem informován o tom, že někteří zástupci MOV se s čínskou stranou dohodli, že některé choulostivé stránky budou zablokovány," dodal.

"I já bych to měl raději všechno volné. Nejsem tady od toho, abych bránil čínskou stranu, ale mám se zasadit o to, aby mohli novináři psát o sportu. Tady jsme prostě v komunistické zemi, v níž je cenzura. Dostaneme, co nám nabídnou," dodal Gosper.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..