Rubriky:

Ostatní

Nový tenisový král Nadal touží po úspěchu na olympiádě

4. srpna 2008 13:01 - MADRID

Španělský tenista Rafael Nadal se může těšit, že za dva týdny vystřídá Švýcara Rogera Federera na postu světové jedničky, ale nyní má před sebou jiný cíl. Dvaadvacetiletý rodák z Mallorky chce k pěti grandslamovým titulům přidat medaili z olympijských her, které začínají v pátek v Pekingu.

"Chci si užít olympijskou atmosféru, zkusím získat medaili. Je čest reprezentovat svou zemi a těším se, že se her zúčastním," řekl Nadal před třináctihodinovým letem z turnaje v Cincinnati, kde si postupem do semifinále zajistil post prvního hráče žebříčku pro nasazování do turnajů.

Nadal letos vyhrál Roland Garros i Wimbledon a získal pět dalších titulů včetně nedávného triumfu na podniku série Masters v Torontu. I když po 237 týdnech sesadí Federera z tenisového trůnu, necítí se nijak výjimečně.

"Cítím se podobně jako včera ráno nebo loni. Je to další krok v dlouhém procesu, za nímž byla spousta velmi tvrdé práce," poznamenal. Stále vidí prostor pro zlepšení. "Každé ráno se probouzím s tím, že mám v hlavě jasné cíle, jak zlepšit svou hru. Chci se stát lepším tenistou."

Federera porazil na pařížské antuce i londýnské trávě

Nepodceňuje ani Federerovu schopnost vrátit se zpátky. "Celý svět by ho měl vidět jako výjimečného šampióna, kterým byl a skoro určitě pořád je," složil poklonu soupeři, kterého letos porazil ve finále na pařížské antuce i na londýnské trávě.

Zatímco Federer je vyhlášeným tenisovým elegánem, Nadal hraje mnohem agresivnějším způsobem. Vzhledem k jeho svalové hmotě jeho kolena čelí velké zátěži a často se spekuluje o jeho zdravotním stavu. Španělský tenista sice hraje s tejpy pod oběma koleny, ale vážnější zdravotní problémy odmítá.

"Lidé rádi povídají o tom, jak můj styl vede ke zraněním, ale myslím, že se mýlí. Měl jsem jenom jedno vážnější zranění, a to bylo v roce 2005," řekl Španěl, kterého často trápí i puchýře.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..