Basketbalistky Nového Zélandu zdolaly v "české" skupině Mali

PEKING

Basketbalové mistryně světa z Austrálie vstoupily do olympijského turnaje vítězstvím 83:64 nad Běloruskem. Nejlepší střelkyní obhájkyň stříbrných medailí z Atén v sobotu byla autorka 18 bodů Lauren Jacksonová.

Nepříjemným překvapením začal turnaj pro čtvrtý tým předloňského světového šampionátu Brazílii. Ta neudržela těsné vedení proti Korejkám a v prodloužení už na asijské hráčky nestačila. Velké problémy měly také úřadující mistryně Evropy z Ruska, které ve druhém poločasu prohrávaly s Lotyškami až o devět bodů. Závěrečnou čtvrtinu však medailové aspirantky vyhrály 21:9 a připsaly si první výhru v základní skupině.

Program v "české" skupině B začal vítězstvím Nového Zélandu nad Mali 76:72.

Africkému celku nepomohlo ani 18 bodů Hamchetou Maiga-Baové, která hraje v české lize za Gambrinus Brno.

České reprezentantky nastoupí ve 14:00 SELČ proti favorizovaným Američankám.

Basketbal - ženy:
Skupina A:
Austrálie - Bělorusko 83:64 (44:28), Korejská republika - Brazílie 68:62 po prodl. (26:28, 55:55), Rusko - Lotyšsko 62:57 (29:31).
Skupina B:
Nový Zéland - Mali 76:72 (42:33)
Nejvíce bodů: Marinová 19, Wallbuttonová 13, Harmonová 12 - Maiga-Baová 18, Sissoková 15.
Čína - Španělsko 67:64 (37:24)
Nejvíce bodů: Pien Lan 15, Miao Li-ťie a Čchen Nan po 12 - Torrensová 18, Montananaová 13, Limaová a Aguilarová-Lopezová po 8.
Česká republika - USA 57:97 (17:22, 31:49, 44:75)
Nejvíce bodů: Vítečková 12, Veselá 8, Šujanová a Elhotová po 7 - Fowlesová 18, Taurasiová 17, Pondexterová 12. Rozhodčí: Aylen (Austr.), Černovová (Rus.), Da Silvaová (Braz.). Trestné hody: 15/11 - 26/18. Fauly: 22:16. Trojky: 6:5. Diváci: 11 083.