Brazilské volejbalistky deklasovaly na olympijském turnaji Rusko

Repríza finále předloňského mistrovství světa skončila na olympijských hrách nečekaně hladkou výhrou brazilských volejbalistek 3:0 nad Ruskem. Světové šampionky a obhájkyně stříbrných medailí na turnaji v Pekingu prohrály i druhý zápas, naopak favorizované Brazilky zatím neztratily ani set a vedou tabulku skupiny B. Rusky proti nim uhrály pouhých 44 bodů, zápas trval jen hodinu a čtyři minuty.

Stoprocentní bilanci si po dvou zápasech ve skupině A udržují i čínské obhájkyně zlatých medailí. Domácí hráčky dnes porazily Polsko 3:1 a vedou tabulku.

Duel Kuby a USA skončil jasným vítězstvím kubánských reprezentantek. Bronzové medailistky z předchozích her v Aténách měly se soupeřkami potíže jen v druhém setu, který vyhrály až po dramatické koncovce 26:24.

S nepříznivým průběhem zápasu nedokázala nic udělat ani populární čínská trenérka amerického výběru Pching Lang. Hráčky se navíc shodly, že je psychicky značně poznamenala násilná smrt Todda Bachmana, otce jejich bývalé spoluhráčky Elisabeth McCutcheonové. Toho vrah ubodal v sobotu v centru Pekingu.

Stejně jako Brazílie mají ve skupině B na kontě dvě výhry také Itálie a Srbsko. Italské mistryně Evropy si dnes snadno poradily s Kazachstánem, Srbky zdolaly rovněž ve třech setech Alžírsko. Úspěšné trio míří do čtvrtfinále, zatímco Rusky budou muset o postup ještě bojovat.

LOH 2008 - Volejbal, ženy:
Skupina A:
Kuba - USA 3:0 (15, 24, 17), Čína - Polsko 3:1 (-22, 15, 20, 22), Japonsko - Venezuela 3:0 (12, 17, 12).