Rubriky:

Ostatní

Boxerský mistr světa Warren opouštěl pekingský ring plačky

12. srpna 2008 19:36 - PEKING

Boxerský olympijský turnaj přišel o dalšího úřadujícího mistra světa hned v prvním kole. V muší váze do 51 kilogramů vypadl Američan Rau'shee Warren, nad jehož síly byl nečekaně Korejec I Ok-song. Po verdiktu rozhodčích, který určil za vítěze v nejtěsnějším poměru 9:8 Asiata, se favorit v ringu rozplakal.

Jednadvacetiletý Američan přitom podle všeho v euforii neslyšel dobře pokyny sekundanta. Netušil, že je bodově pozadu a místo toho, aby se snažil útočit a alespoň vyrovnat, "tančil" v závěrečné půlminutě kolem soupeře zjevně bez snahy jej zasáhnout. "Myslíte, že jsem prohrál?" ptal se prý trenéra Dana Campbella po závěrečném gongu. Když mu to kouč potvrdil, zahodil chránič zubů a helmu.

"Nevím. Měl jsem pocit, že vedu, že jsem měl v každém kole navrch," vykládal boxer zděšeně novinářům. "Je kruté si jen pomyslet, kolik týdnů a měsíců člověk kvůli tomuhle dře," litoval Warren, který startoval na svých druhých olympijských hrách. V Aténách tehdy jako mladíček také prohrál hned první zápas.

Trenér Campbell posléze neskrýval údiv nad způsobem hodnocení rozhodčích. V dosavadním průběhu olympijského turnaje už došlo na protesty proti kontroverzním výrokům, pokaždé se ale týkaly údajného nadržování domácím boxerům. "Je záhada, jak se to skóre vyvinulo," poznamenal Campbell.

Podobně jako světový šampión ve váze do 57 kilogramů Albert Selimov, který vypadl v pondělí, měl Warren každopádně extrémně těžký los. Vždyť jeho korejský soupeř byl mistrem světa v roce 2005. Selimov zase v pondělí vypadl s Ukrajincem Vasilijem Lomačenkem v repríze finále světového šampionátu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..