Ruské volejbalistky si spravily chuť proti Kazachstánu

Ruské volejbalistky si spravily chuť po hladké prohře s Brazílií a na olympijském turnaji v Pekingu nedaly šanci soupeřkám z Kazachstánu. Prvními jistými čtvrtfinalistkami se staly Italky, které si připsaly třetí vítězství, tentokrát proti Alžírsku. Stoprocentní bilanci si ve skupině B udržely i vicemistryně světa Brazilky, které hladce 3:0 porazily Srbsko. Na turnaji navíc zatím jako jediné neztratily ani set.

Svou druhou výhru zaznamenaly Američanky, i když outsiderkám skupiny A z Venezuely povolily zisk jednoho setu. V duelu dosud neporažených celků pak domácí obhájkyně zlata z Atén podlehly Kubě, i když obě úvodní sady hladce vyhrály. Další tři koncovky ale Číňanky nezvládly a pokaždé je ztratily nejmenším možným rozdílem dvou míčů; dramatické bylo zejména více než půlhodinové čtvrté dějství, v němž Kuba vyhrála 32:30.

LOH 2008 - volejbal, ženy:
Skupina A:
USA - Venezuela 3:1 (17, -20, 14, 18), Kuba - Čína 3:2 (-18, -14, 23, 30, 13), Japonsko - Polsko 3:2 (21, 20, -18, -23, 11).