Rubriky:

Ostatní

Judistka Uenová obhájila olympijské zlato z Atén

13. srpna 2008 13:58 - PEKING

Japonská judistka Masae Uenová obhájila olympijské zlato z Atén. Dvojnásobná mistryně světa v Pekingu ve finále kategorie do 70 kilogramů porazila Kubánku Anaysi Hernandezovou. Bronzové medaile získaly Nizozemka Edith Boschová a Ronda Rouseyová, která pro USA získala historicky první olympijskou medaili v ženském judu od roku 1992, kdy bylo zařazeno do programu her.

Mezi judisty ve váze do 90 kilogramů potvrdil roli favorita Gruzínec Irakli Cirekidze. Světový šampion a bronzový medailista z letošního mistrovství Evropy porazil ve finále Alžířana Amara Banichlafa.

LOH 2008 - JUDO:
Ženy - do 70 kg:

Finále: M. Uenová (Jap.) - Hernandezová (Kuba) ipon, o 3. místo: Boschová (Niz.) - Iglesiasová (Šp.) ipon, Rouseyová (USA) - Böhmová (Něm.) juko, semifinále: M. Uenová - Boschová ipon, Hernandezová - Böhmová ipon.

Konečné pořadí: 1. M. Uenová, 2. Hernandezová, 3. Boschová a Rouseyová, 5. Böhmová a Iglesiasová, 7. Meszároszová (Maď.) a Minúkadíhová (Írán).

Muži - do 90 kg:

Finále: Cirekidze (Gruz.) - Banichlaf (Alž.) koka, o 3. místo: Mesbá (Egypt) - Dafreville (Fr.) ipon, Aschwanden (Švýc.) - Peršin (Rus.) ipon, semifinále: Cirekidze - Peršin (Rus.) koka, Banichlaf - Dafreville (Fr.) ipon.

Konečné pořadí: 1. Cirekidze, 2. Banichlaf, 3. Mesbá a Aschwanden, 5. Dafreville a Peršin, 7. Kazušenok (Běl.) a Santos (Braz.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..