Rubriky:

Ostatní

Federer vzal olympijskou prohru sportovně

14. srpna 2008 22:09 - PEKING

Sen o zlaté olympijské medaili z dvouhry se švýcarskému tenistovi Rogeru Federovi opět nenaplní. Na počátku svého kralování světovému tenisu jej v Aténách překvapivě vyřadil Tomáš Berdych, nyní, kdy se s tenisovým trůnem musí minimálně na nějaký čas rozloučit, nestačil na Jamese Blakea.

S americkým tenistou měl přitom do dnešního dne perfektní bilanci jediného ztraceného setu v osmi vzájemných duelech. "Dneska ale hrál velmi dobře. Nastoupil jsem proti němu několikrát, ale takhle dobře jsem ho ještě hrát neviděl. Mám z něho radost a věřím, že takhle může dojít až ke zlatu," vysekl Blakeovi poklonu po skončení dnešního programu na dvorcích v Pekingu, kde kvůli dešti nestihl dohrát čtvrtfinále čtyřhry po boku Stanislase Wawrinky.

"Samozřejmě je to pro mě velké zklamání. Olympiáda byla jedním z mých cílů a čtvrtfinále rozhodlo, že se to nepovede. S tímhle turnajem nejsem spokojený, ale pořád ještě můžu zachránit sezonu na US Open a Turnaji mistrů," neskládá zbraně dlouholetá tenisová jednička.

Jeho dnešní přemožitel odmítl spekulace o tom, že dvanáctinásobný grandslamový vítěze Federer zažívá špatný rok. "Je jako Tiger Woods. Prostě musí vyhrávat každý týden, jinak o něm řeknou, že má špatný rok. Byl ve finále dvou grandslamů a jednou v semifinále. To nelze považovat za špatnou sezonu," uvedl Blake. "Mám k němu velký respekt jako k člověku. Nikdy ho nevidíte, že by ztratil svůj klid. Nehází raketou, nehádá se s rozhodčími," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..