Polské volejbalistky nepostoupily na OH do čtvrtfinále

Polské volejbalistky nepostoupily do čtvrtfinále olympijského turnaje. Rozhodla o tom jejich nedělní prohra s týmem USA, jemuž mistryně Evropy z let 2003 a 2005 podlehly po velké bitvě v pátém setu.

Do vyřazovacích bojů ze skupiny A půjdou vedle neporažené Kuby a druhých Američanek také obhájkyně zlata z Atén Číňanky a Japonky. Ty se však po hladké prohře s domácím výběrem nevyhnou nejlepšímu celku skupiny B.

Tím se po další hladké výhře nad Itálií staly Brazilky. Duel dosud neporažených celků jasně odpověděl na otázku, kdo je největším favoritem na zlato. Brazilky ani v pátém utkání neztratily jediný set.

LOH 2008 - VOLEJBAL, ženy:
Skupina A:
Kuba - Venezuela 3:0 (20, 20, 19), Polsko - USA 2:3 (18, -21, 19, -19, -13), Čína - Japonsko 3:0 (24, 16, 14).