Rubriky:

Ostatní

Softbalistky USA pošesté vyhrály, Číňanky jsou bez medaile

17. srpna 2008 15:16 - PEKING

Americké softbalistky si šestým vítězstvím zajistily prvenství v základní skupině olympijského turnaje v Pekingu. V nedělním duelu tradičně zničily své soupeřky již v prvních pěti směnách, po kterých nad Nizozemskem vedly 8:0.

Druhé skončí ve skupině Japonky, které vyhrály popáté. Výhru 5:2 nad Venezuelou jim dnes zajistila úspěšná pátá směna, ve které zaznamenaly čtyři body.

S vidinou medaile se musí naopak rozloučit Čína, která podlehla Tchaj-wanu 1:2. Před utkáním zapózovaly hráčky obou zemí pro společné foto, vyjadřující usmíření po dlouhodobých politických nesvárech.

Utkání už se v tak přátelském duchu neneslo a v závěrečné směně dokonce sáhl tchajwanský výběr k protestům proti zakázanému používání vysílačky.

"Protesty patří ke hře. Číňanky hrály dobře, ale doplatily zřejmě na tlak a povinnost zvítězit," komentoval dramatický závěr trenér vítězek Chang Chia Hsing.

SOFTBAL:

Tchaj-wan - Čína 2:1, Japonsko - Venezuela 5:2, Austrálie - Kanada 4:0, USA - Nizozemsko 8:0.

Pořadí:

1. USA 6 výher/0 porážek, 2. Japonsko 5/1, 3. Austrálie 4/2, 4. Kanada 3/3, 5. Čína 2/4, 6. Venezuela 2/4, 7. Tchaj-wan 2/4, 8. Nizozemsko 0/6.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..