Rubriky:

Ostatní

Šéf řeckého olympijského výboru se obává organizovaného dopingu

18. srpna 2008 18:08 - PEKING

Za nedávnými dopingovými skandály řeckých sportovců zřejmě stojí práce organizované skupiny. Myslí si to alespoň prezident tamního olympijského výboru Minos Kyriaku.

Jedenáct vzpěračů, tři běžci a jeden plavec měli před olympiádou pozitivní nálezy na anabolický steroid methyltrienolon. Kyriaku soudí, že nejde o pouhou shodu okolností, ale o signál organizovaného užívání zakázaných prostředků. "Je to patnáct lidí, všichni se stejnou látkou. To je podivné, protože to vede k závěru, že jde o organizovanou záležitost. Je to organizovaný zločin, protože se zdá, že je v tom ukryta spousta peněz," prohlásil v rozhovoru pro agenturu AP.

Při svých obviněních nejmenoval nikoho, kdo by za případy mohl stát, ale vyzval státní orgány k prošetření. "Nejsem policista, detektiv ani soudce. Myslím si, že nadešel čas, aby stát něco udělal a našel řešení. Věřím, že když budou chtít, tak to najdou. A věřím, že chtějí," uvedl.

Poslední aférou, která zasáhla řeckou výpravu, byl doping olympijské šampionky z Atén v běhu na 400 metrů překážek Fani Chalkiáové. Když byl v Pekingu zveřejněn její pozitivní test z předolympijského soustředění v Japonsku, narychlo v neděli dějiště olympiády opustila.

Překážkářka jakékoliv provinění odmítá, ale Kyriaku měl pro ni i pro všechny ostatní řecké dopingové hříšníky velmi tvrdá slova. "Nebudu se bavit o mrtvých lidech. Kdokoliv, kdo tohle dělá nebo se do toho zaplete, páchá sebevraždu. A když chce někdo spáchat sebevraždu, nikdo ho nemůže zastavit," uvedl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..