Ruské házenkářky postoupily do semifinále OH až po prodloužení

PEKING

Největší drama ve čtvrtfinále olympijského turnaje házenkářek v Pekingu přinesl závěrečný zápas mezi Ruskem a Francií. O postupu ruských mistryň světa v něm totiž rozhodlo až druhé prodloužení, které stanovilo konečný výsledek 32:31. Rusky přitom v úvodu druhého poločasu prohrávaly již o pět branek, i tuto ztrátu však dokázaly zlikvidovat.

Po základní hrací době byl stav 24:24, v prvním desetiminutovém nastavení pak oba celky přidaly po čtyřech gólech. Pokaždé přitom remízu zachraňovaly Rusky, které v prvním prodloužení musely dotáhnout dvoubrankové manko. Přesto se po 80 minutách hry nakonec radovaly z postupu a udržely šanci po 28 letech navázat na moskevské zlato tehdejšího SSSR.

Ve čtvrtečním semifinále se utkají s Maďarskem, druhou dvojici tvoří Korea a Norsko. Mistryně Evropy Norky si v severském derby poradily se Švédskem 31:24, Maďarky zdolaly ve čtvrtfinále Rumunsko 34:30. Korejské obhájkyně stříbrných medailí z Atén pak bez problémů zvítězily nad domácí Čínou 31:23. Poražené celky čeká boj o páté až osmé místo.