Zápasník Cejudo vybojoval pro USA deváté zlato ve volném stylu

PEKING

Americký zápasník Henry Cejudo se stal olympijským vítězem v kategorii volnostylařů do 55 kilogramů. Jednadvacetiletý rodák z Los Angeles porazil v úterním finále v Pekingu v souboji amerického a japonského šampiona Tomohira Macunagu. Díky jeho triumfu získali Američané deváté olympijské zlato ve volném stylu na deváté olympiádě za sebou.

Cejudo, podle agentury AP syn neznámých mexických přistěhovalců, zápasil teprve na druhém velkém turnaji v mužské kategorii. Premiéru si odbyl na loňském mistrovství světa, kde obsadil 31. příčku.

Bronzové medaile získali Bulhar Radoslav Velikov a loňský mistr světa Besik Kuduchov z Ruska.

Zápas, muži - volný způsob:
Do 55 kg:
Finále: Cejudo (USA) - Macunaga (Jap.) 5:2,
o 3. místo: Velikov (Bul.) - Sevdimov (Ázerb.) 4:3, Kuduchov (Rus.) - Mansurov (Uzb.) 3:0.
Konečné pořadí: 1. Cejudo, 2. Macunaga, 3. Velikov a Kuduchov, 5. Sevdimov a Mansurov, 7. Gadžijev (Běl.), 8. Gočašvili (Gruz.).