Rubriky:

Ostatní

Stříbrný gruzínský zápasník po olympijském finále zkolaboval

21. srpna 2008 12:16 - PEKING

Dramatickou dohru mělo v Pekingu čtvrteční olympijské finále volnostylařů ve váze do 84 kilogramů. Stříbrný zápasník Jusup Abdusalomov z Tádžikistánu po utkání s Revazim Mindorašvilim po medailovém ceremoniálu zkolaboval a byl převezen do nemocnice.

Abdusalomov podle agentury AP v mixzóně mezi reportéry upadl na zem, skoro nedýchal a jen svíral na hrudi stříbrnou medaili, když k němu byli zavoláni lékaři a trenér. Zápasník se poté dvacet minut pokoušel sebrat síly, ale ani poté nebyl schopen chodit a byl převezen do nemocnice k dalšímu vyšetření.

"Vůbec nevím, že se něco takového stalo. Ale po takovém zápasu se může přihodit cokoliv. Přeji mu hodně štěstí a zdraví," řekl k příhodě gruzínský olympijský vítěz Mindorašvili, který na cestě ke zlatu vyřadil v semifinále úřadujícího mistra světa Georgije Ketojeva a oplatil mu tak porážku z dubnového evropského šampionátu. Ruský zápasník nakonec získal bronzovou medaili, stejně jako Ukrajinec Taras Danko.

V kategorii do 96 kilogramů vybojoval loňský mistr Evropy Širvani Muradov pro Rusko na olympiádě v Pekingu již šestou zlatou medaili v zápasu, když ve finále Kazacha Tajmuraze Tižijeva.

Muradov si účast v týmu pro olympiádu v Číně vybojoval, když porazil trojnásobného mistra světa a šampiona z Atén Chadžimurata Gacalova.

O sedmý ruský triumf se mohl v kategorii do 120 kilogramů postarat Bachtar Achmedov, ve finále ale nestačil na obhájce Artura Tajmazova z Uzbekistánu. Bronzové medaile získali Slovák David Musužbes a Marid Mutalimov z Kazachstánu.

Šestatřicetiletý rodák z Vladikavkazu Musužbes prohrál na turnaji pouze se svým dlouholetým kamarádem Tajmazovem a s bronzem spokojený nebyl. "Je mi to líto, zvlášť kvůli Slovensku. Zasloužilo si, abych získal zlatou medaili. Hodně jsem to chtěl, ale bůh mi dopřál jen bronz," uvedl pro server pravda.sk olympijský vítěz ze Sydney, jenž získal slovenské občanství před necelým rokem.

Zápas, do 84 kilogramů:
Finále: Mindorašvili (Gruz.) - Abdusalomov (Tádž.) 9:3,
o 3. místo: Danko (Ukr.) - Balci (Tur.) 3:0, Ketojev (Rus.) - Bichanishvili (Něm.) 5:4.
Konečné pořadí: 1. Mindorašvili, 2. Abdusalomov, 3. Ketojev a Danko, 5. Balci a Bichanishvili, 7. Temrezov (Ázer.), 8. Jenokijan (Arm.).
Zápas, do 96 kilogramů:
Finále: Muradov (Rus.) - Tižijev (Kaz.) 2:0,
o 3. místo: Gogšelidze (Gruz.) - Batista (Kuba) 5:0, Gazjumov (Ázerb.) - Tibiljov (Ukr.) 7:0.
Konečné pořadí: 1. Muradov, 2. Tižijeev, 3. Gogšelidze a Gazjumov, 5. Batista a Tibiljov, 7. Kurbanov (Uzb.), 8. Kiss (Maď.).
Zápas, do 120 kilogramů:
Finále: Tajmazov (Uzb.) - Achmedov (Rus.) 4:0,
o 3. místo: Musužbes (SR) - Rodriguez (Kuba) 8:2, Mutalimov (Kaz.) - Masúmí (Írán) 9:4
Konečné pořadí: 1. Tajmazov, 2. Achmedov, 3. Musužbes a Mutalimov, 5. Masúmí a Rodiguez, 7. Mocco (USA), 8. Aubeli (Maď.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..