Campbellová-Brownová obhájila zlato v běhu na 200 metrů

PEKING

Jamajská sprinterka Veronica Campbellová-Brownová dokázala obhájit olympijské vítězství v běhu na 200 metrů. V Pekingu vyhrála v novém osobním rekordu 21,74 sekundy před Američankou Allyson Felixovou, které oplatila porážku z finále loňského mistrovství světa. Šampionka z Ósaky pokazila start a byla v cíli o 19 setin později.

Bronz získala stejně jako na poloviční trati Kerron Stewartová z Jamajky, jejíž reprezentantky suverénně vyhrály souboj sprinterských velmocí s Američankami. Na stovce získaly běžkyně z karibského ostrova všechny tři medaile.

Američané ovládli běh na 400 metrů

Trojnásobným triumfem amerických běžců skončil olympijský závod na 400 metrů, který však nevyhrál hlavní favorit. Obhájce zlaté medaile a první muž letošních světových tabulek Jeremy Wariner prohrál o plných 99 setin sekundy s LaShawnem Merrittem, který letos otřásl jeho suverénním postavením mezi čtvrtkaři. Díky novému osobnímu rekordu 43,75 sekundy zvítězil Merritt před Warinerem potřetí v sezoně.

Třetí doběhl David Neville, jenž vpadl skokem do cíle a uhájil bronzovou medaili o čtyři setiny před Christopherem Brownem z Baham.

Američané získali olympijské zlato v běhu na 400 metrů na sedmých hrách za sebou. Merritt a spol. napodobili trojnásobný medailový úspěch svých kolegů na stejné trati s překážkami.

Suverénním vítězem závodu na 110 metrů překážek se stal světový rekordman Dayron Robles z Kuby. Při neúčasti obhájce zlaté medaile Liou Sianga, který kvůli zranění odstoupil už v rozběhu, vyhrál časem 12,93 sekundy. O dvě setiny tak zaostal za olympijským rekordem čínské hvězdy z Atén. Za Roblesem doběhli se značným odstupem Američané David Payne a David Oliver.

Trojskokan Évora má olympijské zlato

Mistr světa Nelson Évora z Portugalska se stal i olympijským vítězem v trojskoku. Ve vyrovnané soutěži v Pekingu zvítězil výkonem 17,67 metru o pět centimetrů před halovým světovým šampiónem Britem Phillipsem Idowuem. Třetí Leevan Sands z Baham skočil o další tři centimetry méně.