Australští pozemní hokejisté olympijské zlato neobhájí

PEKING

Australští pozemní hokejisté v Pekingu olympijské zlato neobhájí. Vítězové z Atén ve čtvrtek v semifinále se Španělskem neudrželi dvoubrankové vedení a prohráli 2:3. Španělé si ve finále zahrají s Německem, které porazilo v penaltovém rozstřelu 4:3 Nizozemce, a o zlato si zahraje po 16 letech.

Australanům k postupu do finále nestačilo ani dvougólové vedení, které si drželi až do 39. minuty. Pak ale jej vymazal dvěma góly Eduard Tubau a rozhodující trefu přidal dvě minuty před koncem zápasu Santiago Freixa.

Hrdiny duelu s obhájci aténského stříbra Nizozemci byli němečtí bratři Zellerové. Philipp se dvě minuty před koncem zápasu postaral o vyrovnání na 1:1 a Christophe pak v rozstřelu proměnil rozhodující penaltu.

Německo si naposledy o olympijské zlato zahrálo v roce 1992 v Barceloně a v sobotním finále budou úřadující mistři světa útočit na svůj třetí triumf.