Rubriky:

Perličky

Peking na dobu olympiády škrtá z jídelníčku psy

11. července 2008 08:13 - PEKING

Pekingští oficiální činitelé vyzvali místní restaurace a hotely, aby po dobu konání srpnových olympijských her a zářijové paralympiády škrtli z jídelníčku psí maso. Oznámila to dnes agentura Reuters.

Psi jsou oblíbení nejen u početné korejské komunity žijící v čínském hlavním městě, ale také v restauracích vařících jídla z oblasti Jün-nan a Kuej-čou.

Předpis vydaný pekingským Úřadem pro bezpečnost potravin nařizuje olympijským hotelům nepodávat žádná jídla připravená z psího masa. V obavě, aby jídlo ze psů nepopudilo ochránce práv zvířat a neznechutilo zahraniční návštěvníky, Peking žádá restaurace, které očekávají příliv turistů, aby přestaly podávat psí maso "a respektovaly stravovací zvyklosti různých zemí". Předpis se nicméně nezmiňuje o restauracích, které mají na jídelníčku pokrmy připravené z oslíků.

Kritika západních návštěvníků přiměla Jihokorejce, kteří patří k největším milovníkům psího masa na světě, aby po dobu konání olympijských her v Soulu v roce 1988 zakázali jídla ze psů.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..