Rubriky:

Perličky

MOV bude zkoumat cenzuru internetu v Pekingu

29. července 2008 11:35 - PEKING

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) hodlá prošetřit cenzuru internetu, se kterou se v Pekingu setkali zástupci médií a k níž by mohlo docházet i během olympijských her. Šéf komunikace MOV Kevan Gosper trvá na tom, že podmínky pro novináře musí být stejné jako při předchozích hrách.

"Naším hlavním zájmem je, aby mohla média informovat o olympiádě stejně jako v Aténách. Věci prošetříme a pokud se tomu tak nebude dít, okamžitě to budeme řešit s organizačním výborem," upozornil Gosper.

I přes nová nařízení a předchozí dohody si zahraniční novináři v Číně stěžují na rušení volného přístupu k internetu ze strany místních funkcionářů. Cenzoři se zaměřují především na stránky s kritickým pohledem na politický vývoj v Číně. Neúspěšné byly například pokusy o připojení z tiskového centra na web Amnesty International.

Během olympiády, která začne v Pekingu 8. srpna, bude v Číně akreditováno přes 20 000 novinářů. "Čína používá cenzuru pro svá média, ale my jsme slíbili svobodu a volný přístup všem, kteří budou v době konání o olympiádě informovat," pokračoval Gosper. Zároveň slíbil, že předá organizátorům také stížnosti týkající se nedostatečné rychlosti připojení na internet v tiskovém středisku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Perličky

Filtr článků - Perličky


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..