Rubriky:

Perličky

Sports Illustrated: Češi získají v Pekingu osm medailí

3. srpna 2008 17:12 - PEKING

Česká výprava získá na olympijských hrách v Pekingu osm medailí, z toho dvě zlaté. Tvrdí to respektovaný americký časopis Sports Illustrated (SI) ve svém tradičním předolympijském vydání.

SI nebývá alespoň v případě českých sportovců v předpovědích daleko od pravdy. Před posledními dvěma olympiádami se redaktoři netrefili jen o dvě medaile a v roce 2004 dokonce naprosto přesně určili, že jediné zlato v Aténách získá desetibojař Roman Šebrle.

Odhadovaných osm cenných kovů pro Čechy je sázkou na jistotu - přesně takový počet získala výprava na minulých hrách v Aténách a Sydney.

O oba triumfy se podle SI postarají ženy. Své postavení v čele letošních tabulek potvrdí mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková a třetího zlata se na svých pátých hrách dočká kajakářka Štěpánka Hilgertová, vlajkonoška české výpravy.

Medaili vyloví deblkanoe Volf, Štěpánek a  skifař Synek

Stejně jako před čtyřmi lety prý vyloví z olympijského kanálu medaili deblkanoe Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek a aténský bronz v Pekingu postříbří. Pro stejný kov si podle SI dovesluje skifař Ondřej Synek.

Časopis předpokládá, že bronz tentokrát zbude na aténského šampiona Šebrleho, jenž po sezoně ovlivněné zraněním nebude stačit na Bryana Claye a Maurice Smithe z Jamajky. Na bronz Libora Capaliniho z Atén naváže jiný pětibojař David Svoboda, zápasnickou medaili přiveze Marek Švec a svou pozici z minulých her si udrží střelkyně Kateřina Emmons.

Hrdinou her bude podle SI americký plavec Michael Phelps, jemuž se podaří překonat rekord Marka Spitze z Mnichova 1972 a získá osm zlatých medailí. Navzdory jeho mimořádnému individuálnímu výkonu bude poprvé v historii nejúspěšnější zemí OH Čína se 49 zlaty proti 45 americkým. Výprava USA alespoň zvítězí na absolutní počet medailí (121 proti 102 čínským).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Perličky

Filtr článků - Perličky


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..