Rubriky:

Perličky

Korejská televize nesmí snímat zahájení OH vlastními kamerami

6. srpna 2008 22:09 - PEKING

Korejská televize SBS bude pykat za to, že v minulém týdnu odvysílala záběry ze zkoušky slavnostního zahájení olympijských her v Pekingu, které potají natočil její kameraman.

Při pátečním ceremoniálu na stadionu Ptačí hnízdo nesmí mít SBS vlastní kamery. O přímý přenos slavnosti však její diváci nepřijdou, protože bude mít přístup k signálu, a stanice může mít na stadiónu svého komentátora. O sankcích vůči SBS ve středu informovala mluvčí MOV Emmanuelle Moreauová.

Zveřejnění záběrů z bombastického programu zahájení her, který se organizátoři snažili pečlivě tajit, čínské pořadatele pobouřilo. Korejská televize odvysílala zhruba minutové video se scénami odkazujícími na minulost a budoucnost Číny. Na záznamu nebylo vidět zapálení olympijského ohně, ale televize prozradila, že na Ptačím hnízdě přistane zlatý pták fénix.

Na jeden týden vykázal MOV z olympijských sportovišť štáby australské stanice Channel Nine za to, že její pracovníci vstoupili s televizním vybavením do plaveckého areálu. Tím se provinili proti pravidlům, přestože televize žádný z pořízených záběrů neodvysílala. Reportéři Channel Nine budou moci až do příští středy zpovídat sportovce pouze mimo oficiální olympijská sportoviště.

"Zasáhli jsme, protože z našeho pohledu šlo o vážné narušení pravidel o mediálním pokrytí her," uvedla další mluvčí MOV Giselle Daviesová poté, co si na jednání Channel Nine stěžoval konkurenční australský kanál Channel 7.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Perličky

Filtr článků - Perličky


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..