Rubriky:

Rozhovory

Plavkyně Klusáčková o OH: Když se nenadechnu, nic nepředvedu

30. července 2008 09:36

Tečku za plaveckou kariérou udělá při olympijských hrách plavkyně Jana Klusáčková. Třicetiletá česká reprezentantka by ráda v krytém bazénu v Pekingu zaplavala na úrovni svého vlastního národního rekordu. „Ale nevím, nevím, jestli to bude stačit na postup,“ říká Klusáčková v rozhovoru pro Právo.

Co si slibujete od posledního startu plavecké kariéry, který jste naplánovala do Pekingu?

Chtěla bych předvést výkon na úrovni vlastního českého rekordu, který se mi povedlo vytvořit v polovině července na domácím šampionátu. Když zaplavu kolem toho času 55,41, budu spokojená, ale nevím, nevím, jestli to bude stačit na postup.

Věříte, že v krytém bazénu uniknete pekingskému strašáku v podobě smogu?

Snad ano, alespoň ten přímý vliv to skryje. U mě zvlášť platí, že když se pořádně nenadechnu, tak žádný výkon nepředvedu. Taky ale netuším, co se mnou udělá převrácený režim plaveckých soutěží.

Bude složité přizpůsobit se večerním rozplavbám a dopolednímu finálovému bloku?

Já řeším především rozplavbu a už teď cítím, že na psychiku bude hodně nepříjemné čekat celý den na start. Nezvyk je to ale pro všechny. Ráda bych si zlepšila dojem z olympiády, minulé hry v Aténách mi přišly v mnoha směrech zoufalé.

Už víte, co budete dělat bezprostředně po olympiádě?

Hned po návratu se chystám vyrazit za manželem Luďkem do Dubaje, kde působí jako asistent trenéra Haška u fotbalistů místního Al Ahlí. Za posledního půl roku jsme byli spolu jen tři týdny, už mám toho vzájemného míjení se dost a moc se na něj těším.

Máte vymyšleno, čím se tam zabavíte, nebo budete ženou v domácnosti?

Uvidím, kam mě ještě život s fotbalovým trenérem zavede. Zatím se rýsuje možnost, že bych mohla zkusit učit základy plavání arabská děvčata, k nimž muže nechtějí pustit. Navíc bych uplatnila vystudovanou pedagogiku.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Rozhovory

Filtr článků - Rozhovory


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..