Rubriky:

Tenis

Kvitová postoupila i přes zdravotní trable, ale mix vynechá. Zraněný sval mě při servisu bolel, přiznala

31. července 2012 00:07 - Londýn

Dva sety se česká tenisová hvězda Petra Kvitová ve Wimbledonu při druhém utkání v rámci olympijského turnaje trápila. Nicméně Číňanku Pcheng Šuaj nakonec po setech 7:5, 2:6 a 6:1 porazila, když zejména v poslední sadě excelovala.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Jak jste byla spokojená s vlastním výkonem? Proč se vývoj zápasu tolik měnil?

Ve druhém setu jsem hrála špatně. Pomalu. A dělala jsem hodně chyb z forhendu. Klíčem k utkání byl třetí set. Měla jsem hodně brejkbolů. Nebylo jednoduché soupeřce vzít podání, ale když se mi to podařilo, byl závěr zápasu mnohem jednodušší.

Cítila jste lépe než při prvním utkání?

Postoupila jsem do třetího kola, což se počítá. Nikdy v minulosti jsem s Číňankou nehrála. A první vzájemný zápas je vždy takový ošidný. Nevěděla jsem, co mohu očekávat. Musím říct, že neservírovala úplně špatně, hrála údery hodně nízko a bez liftování. Potěšilo mě zejména, jak jsem zvládla třetí set.

Upevnila jste si snadným ziskem poslední sady sebevědomí?

Nemohu nic takového tvrdit, uvidí se v dalším utkání. Ale rozhodně mě začátek třetího setu výrazně uklidnil. Věděla jsem, co a jak hrát.

Do zápasu jste nastoupila s poraněným břišním svalem. Jak tenhle zdravotní problém vzniknul?

Bylo to asi přetížené. Poprvé jsem cítila bolest v neděli. Ozvaly se i další části těla, ale když jsem se v pondělí ráno probudila, už bolelo jen břicho, což nebylo moc příjemné.

Limitovalo vás zranění při utkání hodně?

Určitě jsem ho cítila, přestože jsem si vzala prášek proti bolesti. Ale nebylo to strašné. Mohla jsem naplno servírovat. Právě při podání mě sval bolel, dvakrát jsem ještě ucítila bolest normálně ve hře, když jsem se hodně natahovala po míči. Byla jsem na ultrazvuku už několik hodin před zápasem a doktor výsledky studoval ještě po mém utkání.

Ohrožují trable s břišním svalem vaše další pokračování na olympijském turnaji?

Už mi přijde, že bez zranění bych to ani nebyla já. Neznám přesně diagnózu, ale nejedná se o nejjednodušší zranění. V úterý naštěstí nehraji, takže budu mít čas se dát dohromady. Je tady doktor Vlastimil Voráček a fyzioterapeut Pavel Kolář, kteří mě znají. Měla bych být v pořádku.

Ohrožuje zranění vaši účast v turnaji smíšených dvojic s Radkem Štěpánkem?

Nechci předbíhat. (Krátce před pondělní půlnocí však její kouč David Kotyza potvrdil, že jeho svěřěnkyně v mixu nenastoupí).

Kolem kurtu se při vašem utkání sešlo více než sto českých fanoušků. Jednalo se o největší podporu, kterou jste ve Wimbledonu měla?

Rozhodně ano. Nikdy jsem tu neměla příznivce ve velkém množství jako proti Číňance. Všude byly vlajky, lidé mi fandili. Myslím, že mi věřili. Normálně je Wimbledon komornější, takový usedlejší. Lidé zde při tradičním turnaji nechtějí podporu tolik přehánět. Nyní při olympijských hrách je atmosféra veselejší.

Pomohla vám mimořádná fanouškovská přízeň výrazně k postupu?

Ano. Zpočátku jsem byla pomalejší. Lidé mě hnali za postupem. Fakt byli skvělí.

Mezi diváky byl i hokejista Jaromír Jágr a fotbalový brankář Petr Čech. Zaregistrovala jste je? Co pro vás jejich přítomnost u kurtu znamená?

Jardy jsem si všimla. Ale já nevnímám, kdo konkrétně se na mě přijde podívat. Soustředím se na svůj výkon a neřeším, jestli je u kurtu Čech s Jágrem či další osobnosti.

Po úterním programu jste ve dvouhře olympijského tenisového turnaje zůstala jako jediná zástupkyně České republiky. Jste překvapená, že nikdo další neuspěl?

Ano, mrzí mě, že neprošla žádný z holek dál. A Radek Štěpánek taky skončil. Fanoušci se určitě těšili, že uvidí více zápasů českých tenistů. Je mi líto, že se jim nedařilo.

Radek Malina (Londýn), Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..