Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Veslař Drysdale by všechny světové tituly vyměnil za jedno olympijské zlato

26. července 2012 11:01 - Auckland

Všechny tituly ze světových šampionátů, a že už jich má pět, by z fleku vyměnil novozélandský veslař Mahe Drysdale za jeden olympijský triumf. Největší rival Ondřeje Synka věří, že se mu příští týden sen konečně splní a v londýnském kanálu Eton zlato vyloví.

 

Jim Young , Reuters

"Olympijské hry byly vždy můj sen. Všech pět světových titulů bych hned vyměnil za jedno olympijské zlato. Jsme hrdý na to, co jsem dokázal, ale olympiáda je vrcholem našeho sportu a teď je to to, co chci vyhrát," uvedl Drysdale.

Rodák z australského Melbourne byl hlavním favoritem už před čtyřmi roky v Pekingu. Před olympiádou vyhrál třikrát za sebou mistrovství světa, ale v Číně skončil až třetí. Vedle Synka jej překvapivě porazil i Nor Olaf Tufte, jenž se tak stal podruhé v kariéře olympijským šampiónem. Drysdale ale finálový závod nezvládl i proto, že se nakazil z jídla a v závěru fyzicky odpadl.

Přesto později přiznal, že se zlobil i sám na sebe. "Nebyl jsem schopen veslovat stejně dobře jako v předchozích dnech, což bylo pro mě zklamání. Protože ať jste nemocní, nebo ne, můžete jet technicky správně. To je to, co mě štve nejvíc (na olympijském závodě). Kdybych vesloval, jak jsem měl, vydržel bych to déle," přiznal Drysdale, jenž tehdy v olympijském finále dlouho vedl.

Drysdaleovi je třiatřicet, plánuje ale start i na příští olympiádě v Riu 2016. "Bude to ale stejné jako po Pekingu. Budu se muset rozhodnout, zda budu pokračovat další čtyři roky. Není to totiž o tom, že si řeknete, zda pojedete další rok. Je to o celém čtyřletém cyklu," uvedl Drysdale. Věk ale pro něj problém není. "Bude mi sedmatřicet, takže z pohledu veslování budu na vrcholu," řekl.

Vesla kombinoval s kolem

Elitní světový veslař se dokáže vyrovnat i s tím, že kvůli zdravotním problémům se zády nemůže trénovat na sto procent, jak byl před lety zvyklý. Podstatnou částí jeho přípravy se proto stal trénink na kole. "Musím si dávat pozor a nedělat nic hloupého. Musím být opatrný. Byla to změna," uvedl Drysdale, jenž se na vodě podle svých slov připravuje devět hodin týdně. Na kole stráví patnáct hodin.

Jízda na kole jej ale mále připravila o start v Londýně. V polovině června jej v Mnichově srazil automobil a Drysdale si poranil rameno. "Naštěstí jsem z toho vyvázl bez vážnějšího zranění," oddechl si Drysdale, který od roku 2005 nevyhrál jen dva velké závody. Vedle olympiády v Pekingu nezískal zlato ještě před dvěma lety na domácím světovém šampionátu. Na jezeře Karapiro jej porazil Synek.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..