Rubriky:

Vodní sporty

Windsurfing se brání soudně proti vyloučení z olympijských her

3. srpna 2012 09:41 - Londýn

Mezinárodní asociace windsurfingu se rozhodla bránit soudní cestou proti vyloučení z programu olympijských her. Obrátila se na Vrchní soud v Londýně s žádostí, aby přezkoumala květnové hlasování delegátů Mezinárodní jachtařské federace (ISAF). Tu prý podání žaloby šokovalo.

 

Benoit Tessier, Reuters

Jachtařská třída RS:X, v níž na londýnských hrách startuje také český olympionik Karel Lavický, byla pro příští OH v Riu de Janeiro vyškrtnuta z programu a nahrazena kiteboardingem, tedy jízdou ve vlnách na prkně s využitím tažného draka.

Květnové rozhodnutí v Melbourne však provázely kontroverze. Pro kiteboarding prý hlasovali zmatení delegáti, kteří nevěděli, pro co vlastně zvedají ruku. Později to přiznal například samotný španělský zástupce.

ISAF se ale brání, že bylo rozhodnuto demokraticky. "A jsme ohromeni, že vůbec uvažují o žalobě na svou řídící mezinárodní federaci," uvedla v prohlášení. "Navíc podnikat právní kroky v polovině olympijských her může poškodit nejen výkony dotčených jachtařů, ale celého sportu jako takového," dodala jachtařská federace.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..