Australští mistři světa v jachtařské třídě 49er získali i olympijské zlato

Londýn

Australští jachtaři Nathan Outteridge a Iain Jensen splnili roli největších favoritů a vyhráli olympijskou regatu ve třídě 49er. Úřadující mistři světa měli vítězství jisté už od pondělí, dnes ho pouze potvrdili absolvovanou finálovou rozjížďkou, v níž obsadili čtvrté místo.

Australská posádka Iain Jensen (vlevo) a Nathan Outteridge vyhrála olympijskou regatu ve třídě 49er

Před finále bylo jasno také o stříbru, které získali kamarádi a tréninkoví partneři vítězných Australanů Peter Burling a Blair Tuke z Nového Zélandu.

Jediná bitva se dnes ve vodách u Weymouthu sváděla o bronz, jenž nakonec putoval do Dánska díky dvojici Allan Nörregaard, Peter Lang.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:
Jachting:
Muži - 49er (konečné pořadí): 1. Outteridge, Jensen (Austr.) 56 b., 2. Burling, Tuke (N. Zél.) 80, 3. Nörregaard, Lang (Dán.) 114, 4. Delle Karth, Resch (Rak.) 118, 5. Morrison, Rhodes (Brit.) 124, 6. Dyen, Christidis (Fr.) 127, 7. Lehtinen, Bask (Fin.) 129, 8. Freitas, Andrade (Portug.) 134.