Američanky poprvé vyhrály olympijský turnaj vodních pólistek

Americké vodní pólistky porazily ve finále olympijského turnaje Španělsko 8:5 a k zisku dvou stříbrných a jedné bronzové sady medailí připojili poprvé i nejcennější kov. Bronz si zajistila vítězstvím 13:11 v prodloužení nad Maďarskem Austrálie.

Američanky se ve všech předchozích třech olympijských turnajích umístily na stupních vítězů, na zlato čekaly ale až dodnes. Dnes je pěti góly ve finále za triumfem dovedla Maggie Steffensová. Pro Španělky je stříbro vůbec prvním medailovým úspěchem.

Austrálanky si zopakovaly duel o třetí příčku z Pekingu s Maďarkami a opět své soupeřky zdolaly v prodloužení. Bronzové medaile si málem nechaly uniknout, protože promrhaly vedení 7:4 po polovině hry. Tři vteřiny před koncem navíc Maďarka Antalová sebrala míč brankářce a zadovkou srovnala na 11:11. V prodloužení ale skórovaly už jen dvakrát Australanky.