Rubriky:

Výsledky

Nedělní výsledky olympijských her v Pekingu

12. srpna 2008 03:38

Nedělní výsledky olympijských her v Pekingu

BADMINTON:
Ženy - dvouhra, 2. kolo:
Hallamová (Brit.) - Ludíková (ČR) 2:0 (18, 13).
BASKETBAL:
Muži:
Skupina A:

Rusko - Írán 71:49 (38:22), Litva - Argentina 79:75 (34:30), Chorvatsko - Austrálie 97:82 (47:31).

Skupina B:

Německo - Angola 95:66 (54:34), Španělsko - Řecko 81:66 (35:29), USA - Čína 101:70 (49:37).

FOTBAL:
Muži:
Skupina A (Šanghaj):
Argentina - Austrálie 1:0 (0:0)
Branka: 77. Lavezzi.
Srbsko - Pobřeží slonoviny 2:4 (1:2)

Branky: 15. Mrdakovič, 90. Rakič - 4. Cissé, 24. vlastní Rajkovič, 70. Kalou, 90.+3 Gervinho.

Skupina B (Tchien-ťin):
Nigérie - Japonsko 2:1 (0:0)
Branky: 58. Obinna, 74. Anichebe - 79. Tojoda.
USA - Nizozemsko 2:2 (0:1)
Branky: 64. Kljestan, 72. Altidore - 17. Babel, 90.+3 Sibon.
Skupina C (Šen-jang):
Nový Zéland - Brazílie 0:5 (0:2)
Branky: 55. a 61. z pen. Ronaldinho, 4. Anderson, 34. Pato, 90. Sobis.
Belgie - Čína 2:0 (1:0)

Branky: 8. Dembele, 80. Mirallas. ČK: 53. Tchan Wang-sung, 64. Č' Čeng (oba Čína).

Skupina D (Čchin-chuang-tao):
Kamerun - Honduras 1:0 (0:0)
Branka: 74. Mbia.
Itálie - Korejská republika 3:0 (2:0)
Branky: 16. Rossi, 31. Rocchi, 90. Montolivo.
HÁZENÁ:
Muži:
Skupina A:

Chorvatsko - Španělsko 31:29 (16:11), Francie - Brazílie 34:26 (19:11), Polsko - Čína 33:19 (21:10).

Skupina B:

Rusko - Island 31:33 (16:19), Německo - Korea 27:23 (10:13), Dánsko - Egypt 23:23 (11:10).

JUDO:
Muži - do 66 kg:
Finále: Učišiba (Jap.) - Darbelet (Fr.) ipon,

o 3. místo: Pak Čol-min (KLDR) - Šaripov (Uzb.) koka, Arencibia (Kuba) - Gadanov (Rus.) juko,

semifinále: Učišiba - Arencibia juko, Darbelet - Pak Čol-min wazari.

Konečné pořadí: 1. Učišiba, 2. Darbelet, 3. Pak Čol-min a Arencibia, 5. Gadanov a Šaripov, 7. Casale (It.) a Hádí (Eg.).

Ženy:
Finále - do 52 kg:
Finále: Sien Tung-mej (Čína) - An Kum-e (KLDR) juko,

o 3. místo: Haddádová (Alž.) - Kalijevová (Kaz.) wazari, Nakamurová (Jap.) - Kim Kjung-ok (Korea) ipon,

semifinále: Sien Tung-mej - Haddádová ipon, An Kum-e - Nakamurová koka.

Konečné pořadí:1. Sien Tung-mej, 2. An Kum-e, 3. Haddádová a Nakamuraová, 5. Kalijevová a Kim Kjung-ok, 7. Heylenová (Belg.) a Carracosaová (Šp.).

LUKOSTŘELBA:
Ženy - družstva:
Finále: Korea (Pak Song-hjon, Ču Hjon-čung, Jun Ok-hi) - Čína 224:215,
o 3. místo: Francie - Británie 203:201,
semifinále: Korea - Francie 213:184, Čína - Británie 208:202.

Konečné pořadí: 1. Korea, 2. Čína, 3. Francie, 4. Británie, 5. Itálie, 6. Polsko, 7. Indie, 8. Japonsko.

PLAVÁNÍ:
Finále:
Muži:

400 m pol. záv.: 1. Phelps (USA) 4:03,84 - světový rekord, 2. Cseh (Maď.) 4:06,16 - evropský rekord, 3. Lochte (USA) 4:08,09, 4. Boggiatto 4:12,16, 5. Marin (oba It.) 4:12,47, 6. Kis (Maď.) 4:12,84, 7. Johns (Kan.) 4:13,38, 8. Pereira (Braz.) 4:15,40.

400 m v. zp.: 1. Park Tae-hwan (Korea) 3:41,86, 2. Lin Čang (Čína) 3:42,44, 3. Jensen 3:42,78, 4. Vanderkaay (oba USA) 3:43,11, 5. Mellúlí (Tunis) 3:43,45, 6. Hackett (Austr.) 3:43,84, 7. Prilukov 3:43,97, 8. Lobincev (oba Rus.) 3:48,29, ...v rozplavbách 33. Svoboda (ČR) 3:56,54.

Ženy:

400 m pol. záv.: 1. Riceová (Austr.) 4:29,45 - světový rekord, 2. Coventryová (Zimb.) 4:29,89, 3. Hoffová 4:31,71, 4. Beiselová (obě USA) 4:34,24, 5. Filippiová (It.) 4:34,34, 6. Mileyová (Brit.) 4:39,44, 7. Martynovová (Rus.) 4:40,04, 8. Li Süan-sü (Čína) 4:42,13.

4x100 m vol. zp.: 1. Nizozemsko (Dekkerová, Kromowowidjojová, Heemskerková, Veldhuisová) 3:33,76, 2. USA (Coughlinová, Nymeyerová, Joyceová, Torresová) 3:34,33, 3. Austrálie (Campbellová, Millsová, Schlangerová, Trickettová) 3:35,03, 4. Čína 3:35,64, 5. Německo 3:36,85, 6. Francie 3:37,68, 7. Británie 3:38,18, 8. Kanada 3:38,32.

POZEMNÍ HOKEJ:
Ženy:
Skupina A:

Čína - Španělsko 3:0 (2:0), Austrálie - Korea 5:4 (1:4), Nizozemsko - JAR 6:0 (2:0).

Skupina B:

Japonsko - Nový Zéland 2:1 (2:1), Argentina - USA 2:2 (2:1), Německo - Británie 5:1 (2:1).

SKOKY DO VODY:
Ženy - synchronní skoky 3 m:

1. Kuo Ťing-ťing, Wu Min-sia (Čína) 343,50 bodu, 2. Pachalinová, Pozdnjakovová (Rus.) 323,61, 3. Kotzianová, Fischerová (Něm.) 318,90, 4. Bryantová, Rittenhouseová (USA) 314,40, 5. Coleová, Strattonová (Austr.) 311,34, 6. Batkiová, Dalappeová (It.) 296,70, 7. Vološčenková, Pysmenská (Ukr.) 293,10, 8. Gerrardová, Sageová (Brit.) 278,25.

SPORTOVNÍ STŘELBA:
Muži - trap:

1. Kostelecký (ČR) 146 (121+25), 2. Pellielo (It.) 143 (120+23), 3. Alipov (Rus.) 142 (121+21/3 v rozstřelu), 4. Diamond (Austr.) 142 (119+23/2), 5. Glasnovič (Chorv.) 140 (119+21/2), 6. Frasca (It.) 140 (120+20/1).

Ženy - vzduchová pistole:

1. Kuo Wen-ťün (Čína) 492,3 (390+102,3), 2. Paděrinová (Rus.) 489,1 (391+98,1), 3. Salukvadzeová (Gruz.) 487,4 (386+101,4), 4. Čajková (Běl.) 482,0, 5. Lewandowská (Pol.) 481,3, 6. Sekaričová (Srb.) 480,9, 7. Nevansuuová (Fin.) 480,5, 8. Tsogbadrahová (Mong.) 479,6, ...26. Marušková 379, 35. Musilová (obě ČR) 375.

ŠERM:
Muži - kord:
Finále: Tagliariol (It.) - F. Jeannet (Fr.) 15:9.
o 3. místo: Abajo (Šp.) - Boczko (Maď.) 8:7 po prodl.

Další pořadí: 5. Čin Sun Čung (Korea), 6. Zawrotniak (Pol.), 7. Confalonieri (It.), 8. Verwijlen (Niz.).

VODNÍ PÓLO:
Muži:
Skupina A:

Španělsko - Kanada 16:6 (5:2, 4:2, 3:1, 4:1), Maďarsko - Černá Hora 10:10 (3:3, 3:1, 2:4, 2:2), Austrálie - Řecko 12:8 (5:5, 4:3, 2:0, 1:0).

Skupina B:

Srbsko - Německo 11:7 (1:3, 5:2, 2:2, 3:0), Chorvatsko - Itálie 11:7 (3:3, 2:0, 4:1, 2:3), USA - Čína 8:4 (3:1, 1:2, 2:1, 2:0).

VOLEJBAL:
Muži:
Skupina A:

Itálie - Japonsko 3:1 (19, 18, -23, 17), USA - Venezuela 3:2 (18, 18, -22, -21, 10), Bulharsko - Čína 3:1 (20, 21, -26, 19).

Skupina B:

Srbsko - Rusko 1:3 (20, -21, -22, -14), Brazílie - Egypt 3:0 (19, 15, 18), Polsko - Německo 3:0 (17, 31, 20).

VZPÍRÁNÍ:
Muži - do 56 kg:

1. Lung Čching-čchüan (Čína) 292 kg (132+160), 2. Anh Tuan Hoang (Viet.) 290 (130+160), 3. Irawan (Indon.) 288 (130+158), 4. Jang Ťin-ji (Tchaj-wan) 285 (128+157), 5. Čcha Kum-čche (KLDR) 283 (128+155), 6. Alvarez (Kuba) 272 (120+152), 7. Wang Šin-juan (Tchaj-wan) 265 (115+150), 8. Ibrahim (Malaj.) 265 (121+144).

Ženy - do 53 kg:

1. Džarenrattanatarakúnová (Thaj.) 221 (95+126), 2. Jun Čin-he (Korea) 213 (94+119), 3. Novikovová (Běl.) 213 (95+118), 4. Rumbewasová (Indon.) 206 (91+115), 5. Maridalinová (Dom. rep.) 204 (93+111), 6. Roachová (USA) 193 (83+110), 7. Rohdeová (Něm.) 185 (82+103), 8. Touaová (Papua-N. Guin.) 184 (80+104).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Výsledky

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..