Rubriky:

Výsledky

Úterní výsledky olympijských her v Pekingu

12. srpna 2008 22:45

Úterní výsledky olympijských her v Pekingu

BASKETBAL
Muži:
Skupina A:

Írán - Litva 67:99 (34:46), Chorvatsko - Rusko 85:78 (42:36), Argentina - Austrálie 85:68 (39:29).

Skupina B:

Řecko - Německo 87:64 (44:33), Čína - Španělsko 75:85 po prodl. (46:37), Angola - USA 76:97 (37:55).

FOTBAL
Ženy:
Skupina E: Čína - Argentina 2:0 (0:0), Švédsko - Kanada 2:1 (1:0)
Skupina F: Korea - Německo 0:1 (0:0), Nigérie - Brazílie 1:3 (1:3)
Skupina G: Norsko - Japonsko 1:5 (1:1), USA - Nový Zéland 4:0 (2:0)
HÁZENÁ
Muži:
Skupina A:

Chorvatsko - Brazílie 33:14 (18:9), Čína - Francie 19:33 (7:19), Španělsko - Polsko 30:29 (16:17).

Skupina B:

Rusko - Egypt 28:27 (14:14), Korea - Dánsko 31:30 (13:14), Island - Německo 33:29 (17:14).

JEZDECTVÍ
Všestrannost - jednotlivci:

1. Romeike (Něm./kůň Marius) 54,20, 2. Milesová (USA/McInlaigh) 56,10, 3. Cooková (Brit./Miners Frolic) 57,40, 4. Jonesová (Austr./Irish Jester) 59,00, 5. Klimkeová (Něm./Abraxxas) 59,70, 6. Dhennin (Fr./Ismene du Temple) 59,80, 7. Fredericks (Austr./Ben Along Time) 61,40, 8. Dibowski (Něm./Leo) 65,20, ...Hatla (ČR/Karla) nedokončil.

Družstva:

1. Německo (Klimkeová/kůň Abraxxas, Dibowski/Leo, Ostholt/Mr. Medicott, Romeike/Marius, Thomsen/The Ghost of Hamish) 166,10 b., 2. Austrálie 171,20, 3. Británie 185,70, 4. Švédsko 230,50, 5. Nový Zéland 240,90, 6. Itálie 246,40, 7. USA 250,00, 8. Irsko 276,10.

JUDO
Muži - do 81 kg:
Finále: Bischof (Něm.) - Kim Če-bum (Korea) juko,

o 3. místo: Camilo (Braz.) - Elmont (Niz.) ipon, Gontjuk (Ukr.) - Damdinsuren (Mong.) wazari,

semifinále: Bischof - Gontjuk juko, Kim Če-Bum - Elmont koka.

Konečné pořadí: 1. Bischof, 2. Kim Če-bum, 3. Camilo a Gontjuk, 5. Elmont a Damdinsuren, 7. Burton (Brit.), 8. Krawczyk (Pol.).

Ženy - do 63 kg:
Finále: Tanimotová (Jap.) - Decosseová (Fr.) ipon,

o 3. místo: Willeboordseová (Niz.) - Gonzalezová (Kuba) koka v prodl., Won Ok-im (KLDR) - Heillová (Rak.) vazari,

semifinále: Decosseová - Won Ok-im vazari, Tanimotová - Gonzalezová ipon.

Konečné pořadí: 1. Tanimotová (Jap.), 2. Decosseová, 3. Willeboordseová a Won Ok-im, 5. Gonzalezová a Heillová, 7. Žolnirová (Slovin.), 8. Barretová (Venez.).

PLAVÁNÍ
Muži:

200 m v. zp.: 1. Phelps (USA) 1:42,96 - světový rekord, 2. Pak Tae-Hwan (Korea) 1:44,85, 3. Vanderkaay (USA) 1:45,14, 4. Basson (JAR) 1:45,97, 5. Biedermann (Něm.) 1:46,00, 6. Meichtry (Švýc.) 1:46,95, 7. Okumura (Jap.) 1:47,14, 8. Renwick (Brit.) 1:47,47.

100 znak: 1. Peirsol 52,54 - světový rekord, 2. Grevers (oba USA) 53,11, 3. Vjatčanin (Rus.) a Stoeckel oba 53,18, 5. Delaney (oba Austr.) 53,31, 6. Tancock (Brit.) 53,39, 7. Wildeboer (Šp.) 53,51, 8. Mijašita (Jap.) 53,99.

Ženy:

100 m prsa: 1. Jonesová (Austr.) 1:05,17, 2. Soniová (USA) 1:06,73, 3. Jukicová (Rak.) 1:07,34, 4. Jefimová (Rus.) 1:07,43, 5. Jendricková (USA) 1:07,62, 6. Whiteová (Austr.) 1:07,63, 7. Sun Jie (Čína) 1:08,08, 8. Kitagawaová (Jap.) 1:08,43.

100 m znak: 1. Coughlinová (USA) 58,96, 2. Coventryová (Zimb.) 59,19, 3. Hoelzerová (USA) 59,34, 4. Spofforthová (Brit.) 59,38, 5. Zujevová (Rus.) 59,40, 6. Nakamuraová (Jap.) 59,72, 7. Manaudouová (Fr.) 1:00,10, 8. Itoová (Jap.) 1:00,18.

POZEMNÍ HOKEJ
Ženy:
Skupina A:
Austrálie - Španělsko 6:1 (1:1), Čína - JAR 3:0 (2:0), Nizozemsko - Korea 3:2 (2:1).
Skupina B:

Argentina - Velká Británie 2:2 (2:0), USA - Japonsko 1:1 (0:1), Německo - Nový Zéland 2:1 (0:1).

SOFTBAL
Ženy:

Kanada - Tchaj-wan 6:1, USA - Venezuela 11:0, Čína - Nizozemsko 6:2, Japonsko - Austrálie 4:3.

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
Muži - družstva:

1. Čína (Jang Wej, Čchen I-ping, Cou Kchaj, Li Siao-pcheng, Siao Čchin, Chuang Sü) 286,125, 2. Japonsko (Kašima, Sakamoto, Učimura, Okiguči, Tomita, Nakase) 278,875, 3. USA (Hagerty, Horton, Spring, Artemev, Tan, Bhavsar) 275,850, 4. Německo 274,600, 5. Korea 274,375, 6. Rusko 274,300, 7. Rumunsko 274,175, 8. Francie 256,775.

SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži - dvojitý trap:

1. Eller (USA) 190 (145+45), 2. d'Aniello (It.) 187 (141+46), 3. Chu Pin-jüan (Čína) 184 (138+46), 4. Holguin (USA) 182 (140+42), 5. Mark (Austr.) 181 (136+45), 6. Faulds (Brit.) 180 (137+43).

Libovolná pistiole:

1. Čin Čong-o (Korea) 660,4 (563+97,4), 2. Kim Čong-so (KLDR) 660,2 (563+97,2), 3. Tchan Cun-liang (Čína) 659,5 (565+94,5), 4. Isakov (Rus.) 658,9 (563+95,9/v rozstřelu 9,1), 5. Omelčuk (Ukr.) 658,9 (563+95,9/6,5), 6. Kopp (SR) 657,6 (563+94,6), 7. Kirjakov (Bul.) 656,8 (562+94,8), 8. Mikec (Srb.) 655,8 (559+96,8), ...37. Tenk (ČR) 544.

ŠERM
Muži - šavle:
Finále: Čung Man (Čína) - Lopez (Fr.) 15:9,
o 3. místo: Covaliu (Rum.) - Pillet (Fr.) 15:11.
Další pořadí: 5. Tarantino (It.), 6. Smart (USA), 7. Pina (Šp.), 8. Bujikevič (Běl.).
TENIS
Muži:
Dvouhra - 2. kolo:

Berdych (17-ČR) - Seppi (It.) 6:3, 7:6 (7:4), Federer (1-Švýc.) - Arevalo (Salv.) 6:2, 6:4, Nadal (2-Šp.) - Hewitt (Austr.) 6:1, 6:2, Djokovič (3-Srb.) - Schüttler (Něm.) 6:4, 6:2, Mathieu (Fr.) - Davyděnko (4-Rus.) 7:5, 6:3, Nalbandian (7-Arg.) - Massu (Chile) 7:6 (7:0), 6:1, Blake (8-USA) - Hrbatý (SR) 7:6 (7:3), 4:6, 6:3, Melzer (Rak.) - Wawrinka (9-Švýc.) 6:4, 6:0, Gonzalez (12-Chile) - Čilič (Chorv.) 6:4, 6:2, Južnyj (13-Rus.) - T. Johansson (Švéd.) 7:5, 6:2, Kiefer (15-Něm.) - Anderson (JAR) 6:4, 6:7 (4:7), 6:4, O. Rochus (Belg.) - Tipsarevič (Srb.) 7:6 (7:5), 2:3 skreč, Lu Yen-Hsun (Tchaj-wan) - Calleri (Arg.) 6:4, 6:4, Simon (Fr.) - Caňas (Arg.) 7:5, 6:1, Monfils (Fr.) - Hanescu (Rum.) 6:4, 7:6 (7:5), Andrejev (Rus.) - Llodra (Fr.) 6:4, 3:6, 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo:
Damm, Vízner (ČR) - Djokovič, Zimonjič (2-Srb.) 3:6, 6:0, 6:2, Melo, Sá (Braz.) - Berdych, Štěpánek (ČR) 5:7, 6:2, 8:6.
Ženy:
Dvouhra - 1. kolo:
Korytcevová (Ukr.) - Obzilerová (Izr.) 5:7, 7:5, 6:4.
2. kolo:

Šafářová (ČR) - Korytcevová (Ukr.) 2:6, 6:1, 7:5, V. Williamsová (7-USA) - Benešová (ČR) 6:1, 6:4, Jankovičová (2-Srb.) - A. Bondarenková (Ukr.) 7:5, 6:1, S. Williamsová (4-USA) - Stosurová (Austr.) 6:2, 6:0, Dementěvová (5-Rus.) - Arvidssonová (Švéd.) 6:3, 6:4, Safinová (6-Rus.) - Martínezová-Sánchezová (Šp.) 7:6 (7:3), 6:1, Schiavoneová (It.) - A. Radwaňská (8-Pol.) 6:3, 7:6 (8:6), Zvonarevová (9-Rus.) - Peerová (Izr.) 6:3, 7:6 (7:4), Wozniacká (Dán.) - Hantuchová (10-SR) 6:1, 6:3, Azarenková (12-Běl.) - Dellacquaová (Austr.) 6:2, 6:2, Bammerová (Rak.) - Schnyderová (13-Švýc.) 6:4, 6:4, Cornetová (15-Fr.) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:2, 6:2, Cibulková (16-SR) - Pironkovová (Bul.) 6:2, 6:2, Čeng Ťie (Čína) - Llagosterová-Vivesová (Šp.) 6:7 (7:9), 6:1, 6:4, Moritaová (Jap.) - Erakovicová (N. Zél.) 5:7, 7:6 (9:7), 6:4, Kanepiová (Est.) - Razzanová (Fr.) 6:4, 7:5, Li Na (Čína) - Moritaová (Jap.) 6:2, 7:5.

Čtyřhra - 1. kolo:
S. Williamsová, V. Williamsová (1-USA) - Vaidišová, Benešová (ČR) 4:6, 7:5, 6:1.
VODNÍ PÓLO
Muži:
Skupina A:
Kanada - Černá Hora 0:12 (0:3, 0:4, 0:4, 0:1), Španělsko - Austrálie 9:8 (4:0, 2:4, 2:2, 1:2), Řecko - Maďarsko 6:17 (2:7, 2:2, 1:4, 1:4).
Skupina B:
Itálie - USA 11:12 (1:2, 2:3, 4:3, 4:4), Srbsko - Chorvatsko 8:11 (3:1, 1:4, 1:4, 3:2), Německo - Čína 6:5 (0:2, 5:2, 0:0, 1:1).
VODNÍ SLALOM
Muži - C1:

1. Martikán (SR) 176,65 (4 tr. sekundy), 2. Florence (Brit.) 178,61 (2), 3. Bell (Austr.) 180,59 (2), 4. Elosegui (Šp.) 182,12 (4), 5. Ježek (ČR) 182,29 (4), 6. Fraker (USA) 183,14 (0), 7. Tsakmakis (Řec.) 186,67 (6), 8. Bieryt (Pol.) 200,21 (2).

K1:

1. Grimm (Něm.) 171,70 (0 tr. sekund), 2. Lefevre (Fr.) 173,30 (0), 3. Boukpeti (Togo) 173,45 (0), 4. Rheinisch (Ir.) 176,91 (0), 5. Draper (Austr.) 177,85 (0), 6. Ford (Kan.) 178,35 (2), 7. Oblinger (Rak.) 178,83 (2), 8. Popiela (Pol.) 179,68 (0), ...11. Hradílek (ČR) nepostoupil do finále.

VOLEJBAL
Muži:
Skupina A:
USA - Itálie 3:1 (-24, 22, 15, 21), Čína - Venezuela 3:2 (21, -21, -16, 21, 14), Bulharsko - Japonsko 3:1 (27, -23, 21, 19).
Skupina B:
Rusko - Německo 3:2 (-25, 21, -21, 23, 14), Polsko - Egypt 3:0 (21, 18, 10), Brazílie - Srbsko 3:1 (-25, 20, 17, 21).
VZPÍRÁNÍ
Muži - do 69 kg:

1. Liao Chuej (Čína) 348 kg (158+190), 2. Dabaya (Fr.) 338 (151+187), 3. Martirosjan (Arm.) 338 (153+185), 4. Borrero (Kuba) 328 (148+180), 5. Mirzajev (Ázerb.) 327 (146+181), 6. Kim Čol-čin (KLDR) 326 (146+180), 7. Bajramov (Ázerb.) 320 (145+175), 8. Supchalak (Thaj.) 318 (147+171).

Ženy - do 63 kg:

1. Pak Hjon Sok (KLDR) 241 (106+135), 2. Někrasovová (Kaz.) 240 (110+130), 3. Lu Ying-Chi (Tchaj-wan) 231 (104+127), 4. Girardová (Kan.) 228 (102+126), 5. Nguyen Thi Thiet (Vietnam) 225 (100+125), 6. Kim Sok-jong (Korea) 225 (98+127), 7. Kasiryeová (Nor.) 224 (103+121), 8. Acostaová (Mex.) 223 (103+120).

ZÁPAS
Muži - řeckořímský styl:
Do 55 kg:
Finále: Mankijev (Rus.) - Bajramov (Ázerb.) 6:5,
semifinále: Bajramov - Amojan (Arm.) 11:3, Mankijev - Pak Un-čchul (Korea) 9:2.
Konečné pořadí: 1. Mankijev, 2. Bajramov, 3. Amojan a Pak Un-čchul, 5. Hernandez (Kuba) a Reihanpúr (Írán), 7. Fris (Srb.), 8. Mango (USA).
Do 60 kg:
Finále: Albijev (Rus.) - Rahimov (Ázerb.) 6:0,
semifinále: Albijev - Ťumenbajev (Kyrg.) 10:0, Rahimov - Tengizbajev (Kaz.) 8:1.
Konečné pořadí: 1. Albijev, 2. Rahimov, 3. Tengizbajev a Ťumenbajev, 5. Monzon (Kuba) a Šeng Ťiang (Čína), 7. Nazarian (Bul.), 8. Diaconu (Rum.).
ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..