Rubriky:

Výsledky

Čtvrteční výsledky olympijských her v Pekingu

14. srpna 2008 20:39

Čtvrteční výsledky olympijských her v Pekingu:

BASEBALL
Muži - 2. kolo:
USA - Nizozemsko 7:0, Korejská republika - Čína 0:0 (nedohráno), Kuba - Kanada 7:6, Japonsko - Tchaj-wan 6:1.
Pořadí: 1. Kuba 2 výhry/0 porážek, 2. Korea 1/0, 3. Kanada 1/1, 4. Japonsko 1/1, 5. Tchaj-wan 1/1, 6. USA 1/1, 7. Čína 0/1, 8. Nizozemsko 0/2.
BASKETBAL
Muži:
Skupina A: Austrálie - Írán 106:68 (53:29), Litva - Rusko 86:79 (44:41), Argentina - Chorvatsko 77:53 (40:22). Skupina B: Španělsko - Německo 72:59 (39:36), Čína - Angola 85:68 (44:42), USA - Řecko 92:69 (51:32).
HÁZENÁ
Muži:
Skupina A: Polsko - Brazílie 28:25 (14:15), Španělsko - Čína 36:22 (16:12), Francie - Chorvatsko 23:19 (11:9). Skupina B: Německo - Egypt 25:23 (14:14), Korea - Island 22:21 (10:9), Dánsko - Rusko 25:24 (10:10).
JEZDECTVÍ
Drezura - družstva:
1. Německo (Capellmannová/kůň Elvis, Werthová/Satchmo, Kemmerová/Bonaparte) 72,916, 2. Nizozemsko 71,750, 3. Dánsko 68,875, 4. USA 67,819, 5. Švédsko 67,347, 6. Velká Británie 66,805, 7. Francie 65,402, 8. Austrálie 64,623.
JUDO
Muži - do 100 kg: finále: Najdan (Mong.) - Žitkejev (Kaz.) wazari, o 3. místo: Miralijev (Ázer.) - Matyjaszek (Pol.) wazari, Grol (Niz.) - Žoržoljani (Gruz.) juko, semifinále: Žitkejev - Grol ipon, Najdan - Miralijev juko. Konečné pořadí: 1. Najdan, 2. Žitkejev, 3. Miralijev a Grol, 5. Žoržoljani a Matyjaszek, 7. Hadfi (Maď.) a Čang Song-Ho (Korea).
Ženy - do 78 kg: finále: Jang Siou-li (Čína) - Castillová (Kuba) rozhodnutí rozhodčích, o 3. místo: Possamaiová (Fr.) - San Miguelová (Šp.) wazari, Čong Kjong-Mi (Korea) - Silvaová (Braz.) ipon, semifinále: Jang Siou-li - San Miguelová ipon, Castillová - Čong Kjong-Mi koka. Konečné pořadí: 1. Jang Siou-li, 2. Castillová, 3. Čong Kjong-Mi a Possamaiová, 5. Silvaová (Braz.) a San Miguelová (Šp.), 7. Wollertová (Něm.) a Purevdžargalová (Mong.).
KANOISTIKA
Vodní slalom:
C2 - semifinále: 1. Michel, Piersig (Něm.) 94,38 (0), 2. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 94,88 (2), 3. Volf, Štěpánek (ČR) 95,33 (0), 4. Kuzněcov, Larionov (Rus.) 98,57 (0), 5. Forgit, Braud (Fr.) 102,76 (4), 6. Benetti, Masoero (It.) 103,64 (2).
LUKOSTŘELBA
Ženy - družstva:
Finále: Čang Ťüan Ťüan (Čína) - Pak Song-Hjon (Korea) 110:109, o 3. místo: Jun Ok-Hi (Korea) - Kwon Un-Si (KLDR) 109:106, semifinále: Pak Song-Hjon - Kwon Un-Si 109:106, Čang Ťüan Ťuan - Jun Ok-Hi 115:109. Konečné pořadí: 1. Čang Ťüan Ťuan, 2. Pak Song-Hjon, 3. Jun Ok-Hi, 4. Kwon Un-Si, 5. Lorigová (USA), 6. Hajakawaová (Jap.), 7. Ču Hjong-Čung (Korea), 8. Avitiaová (Mex.).
PLAVÁNÍ
Muži:
100 m volný způsob: 1. Bernard (Fr.) 47,21, 2. Sullivan (Austr.) 47,32, 3. Lezak (USA) a Filho (Braz.) oba 47,67, 5. Van den Hoogenband (Niz.) 47,75, 6. Ferns (JAR) 48,04, 7. Targett (Austr.) 48,20, 8. Nystrand (Švéd.) 48,33, ...v rozplavbách 21. Verner (ČR) 48,95 - český rekord.
200 m prsa: 1. Kitadžima (Jap.) 2:07,64, 2. Rickard (Austr.) 2:08,88, 3. Dubosq (Fr.) 2:08,94, 4. Brown (Kan.) 2:09,03, 5. Gyurta (Maď.) 2:09,22, 6. Spann (USA) 2:09,76, 7. Facci 2:10,57, 8. Bossini (oba It.) 2:11,48, ...v rozplavbách 39. Jedlička (ČR) 2:15,79.
Ženy:
200 m motýlek: 1. Liou C'-ke 2:04,18 - světový rekord, 2. Ťiao Liou-jang (obě Čína) 2:04,72, 3. Schipperová (Austr.) 2:06,26, 4. Jedrzejczaková (Pol.) 2:07,02, 5. Nakanišiová (Jap.) 2:07,32, 6. Mongelová (Fr.) 2:07,36, 7. Breedenová 2:07,57, 8. Herseyová (obě USA) 2:08,23.
4x200 m volný způsob: 1. Austrálie (Riceová, Barrattová, Palmerová, MacKenzieová) 7:44,31 - světový rekord, 2. Čína (Jang Jü, Ču Čchien-wej, Tchan Miao, Pchang Ťia-jing) 7:45,93, 3. USA (Schmittová, Coughlinová, Burckleová, Hoffová) 7:46,33, 4. Itálie 7:49,76 - evropský rekord, 5. Francie 7:50,66, 6. Maďarsko 7:55,53, 7. Japonsko 7:57,56, 8. Švédsko 7:59,83.
POZEMNÍ HOKEJ
Ženy:
Skupina A: Nizozemsko - Čína 1:0 (1:0), Španělsko - Korea 2:1 (2:0), JAR - Austrálie 0:3 (0:1). Skupina B: Německo - USA 4:2 (1:1), Japonsko - Argentina 1:2 (0:0), Nový Zéland - Velká Británie 1:2 (1:1).
SOFTBAL
Ženy - 3. kolo:
Austrálie - Čína 3:1, Japonsko - Nizozemsko 3:0, Tchaj-wan - Venezuela 3:0, USA - Kanada 0:1 (nedohráno).
Pořadí: 1. Japonsko 3 výhry/0 porážek, 2. USA 2/0, 3. Kanada 2/0, 4. Čína 2/1 5. Austrálie 1/2, 6. Tchaj-wan 1/2, 7. Nizozemsko 0/3, 8. Venezuela 0/3.
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
Muži:
Víceboj: 1. Jang Wej (Čína) 94,575 bodu, 2. Učimura (Jap.) 91,975, 3. Caranobe (Fr.) 91,925, 4. Tomita (Jap.) 91,750, 5. Chorochordin 91,700, 6. Děvjatovskij (oba Rus.) 91,700, 7. Hambüchen (Něm.) 91,675, 8. Jang Te-jong (Korea) 91,600.
SPORTOVNÍ STŘELBA
Ženy:
Skeet: 1. Cainerová (It.) 93 (72+21/2 v rozstřelu), 2. Rhodeová (USA) 93 (70+23/1+2), 3. Brinkerová (Něm.) 93 (70+23/1+1), 4. Larssonová (Švéd.) 92 (69+23/2), 5. Džievčaloemmitová (Thaj.) 92 (71+21/1), 6. Wej Ning (Čína) 91 (70+21).
Sportovní malorážka 3x20 ran: 1. Tu Li (Čína) 690,3 (589+101,3), 2. Emmons (ČR) 687,7 (586+101,7), 3. Cruzová (Kuba) 687,6 (588+99,6), 4. Galkinová (Rus.) 687,4, 5. Beyerleová (USA) 686,9, 6. Dovgunová (Kaz.) 686,3, 7. Mihajlovičová (Srb.) 686,0, 8. Wu Liou-si (Čína) 685,9, ...19. Sýkorová (ČR) 578.
ŠERM
Ženy - šavle:
Finále: Ukrajina (Charlanová, Chomrovová, Pundyková, Žovnirová) - Čína 45:44, o 3. místo: USA - Francie 45:38. Konečné pořadí: 1. Ukrajina, 2. Čína, 3. USA, 4. Francie, 5. Rusko, 6. Polsko, 7. Kanada, 8. JAR.
TENIS
Muži:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Blake (8-USA) - Federer (1-Švýc.) 6:4, 7:6 (7:2), Nadal (2-Šp.) - Melzer (Rak.) 6:0, 6:4, Djokovič (3-Srb.) - Monfils (Fr.) 4:6, 6:1, 6:4, Gonzalez (12-Chile) - Mathieu (Fr.) 6:4, 6:4. Semifinálové dvojice: Djokovič - Nadal, Gonzalez - Blake.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Guccione, Hewitt (Austr.) 6:4, 6:3, Clément, Llodra (Fr.) - Davyděnko, Andrejev (8-Rus.) 6:2, 6:7 (4:7), 6:4, Aspelin, T. Johansson (Švéd.) - Fyrstenberg, Matkowski (Pol.) 7:6 (7:5), 6:4.
Ženy:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Dementěvová (5-Rus.) - S. Williamsová (4-USA) 3:6, 6:4, 6:3, Li Na (Čína) - V. Williamsová (7-USA) 7:5, 7:5, Zvonarevová (9-Rus.) - Bammerová (Rak.) 6:3, 3:6, 6:3.
VODNÍ PÓLO
Skupina A: Maďarsko - Španělsko 8:5 (2:3, 4:2, 0:0, 2:0), Černá Hora - Řecko 10:6 (3:1, 2:1, 5:2, 0:2), Austrálie - Kanada 8:5 (2:3, 2:1, 3:1, 1:0). Skupina B: Chorvatsko - Německo 13:5 (4:1, 3:2, 2:1, 4:1), USA - Srbsko 2:4 (0:0, 1:2, 0:2, 1:0), Čína - Itálie 7:19 (2:5, 2:5, 1:4, 2:5).
VOLEJBAL
Muži:
Skupina A: Itálie - Venezuela 3:0 (21, 20, 21), Čína - Japonsko 3:2 (20, 23, -17, -16, 10), USA - Bulharsko 3:1 (-27, 21, 14, 24). Skupina B: Německo - Egypt 3:0 (27, 21, 21), Rusko - Brazílie 3:1 (-22, 24, 29, 19), Polsko - Srbsko 3:1 (29, -22, 22, 21).
ZÁPAS
Muži, řeckořímský styl:
Do 84 kg: finále: Minguzzi (It.) - Fodor (Maď.) 3:1, o 3. místo: Nazmi (Tur.) - Ma San-i (Čína) 3:1, Abrahamian (Švéd.) - Noumonvi (Fr.) 3:1. Konečné pořadí: 1. Minguzzi, 2. Fodor, 3. Nazmi a Abrahamian, 5. Ma San-i a Noumonvi, 7. Forov (Armén.), 8. Gadabadze (Ázerb.). Do 96 kg: finále: Chuštov (Rus.) - Englich (Něm.) 9:0, o 3. místo: Wheeler (USA) - Han Te-jong (Korea) 7:2, Mambetov (Kaz.) - Švec (ČR) 7:1, semifinále: Švec - Chuštov 0:5, čtvrtfinále: Švec - Nozadze (Gruz.) 3:1, osmifinále: Švec - Dinčev (Bul.) 3:1. Konečné pořadí: 1. Chuštov, 2. Englich, 3. Wheeler a Mambetov, 5. Han Te-jong a Švec, 7. Ezerskis (Lit.), 8. Guri (Alb.). Do 120 kg: finále: Lopez (Kuba) - Barojev (Rus.) 3:1, o 3. místo: Patrikejev (Arm.) - Sjöberg (Švéd.) 3:1, Mizgaitis (Lit.)- Szczepaniak (Fr.) 3:1. Konečné pořadí: 1. Lopez, 2. Barojev, 3. Mizgaitis a Patrikejev, 5. Szczepaniak a Sjöberg, 7. Beyers (USA), 8. Deak-Bardos (Maď.).

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..