Rubriky:

Výsledky

Páteční výsledky olympijských her v Pekingu

15. srpna 2008 22:03

Páteční výsledky olympijských her v Pekingu

ATLETIKA - Finále:
Muži:

Koule: 1. Majewski (Pol.) 21,51, 2. Cantwell (USA) 21,09, 3. Michněvič (Běl.) 21,05, 4. Armstrong (Kan.) 21,04, 5. Lyžin (Běl.) 20,98, 6. Bělonog (Ukr.) 20,63, 7. Hoffa (USA) 20,53, 8. Sofin (Rus.) 20,42, ...v kvalifikaci 28. Stehlík (ČR) 19,41.

Ženy:

10 000 m: 1. T. Dibabaová (Et.) 29:54,66, 2. Abeylegesseová (Tur.) 29:56,34 - evropský rekord, 3. Flanaganová (USA) 30:22,22, 4. Masaiová (Keňa) 30:26,50 - juniorský světový rekord, 5. Konovalovová 30:35,84, 6. Abitovová (obě Rus.) 30:37,33, 7. Wanguiová (Keňa) 30:39,96, 8. Kiplagatová (Niz.) 30:40,27.

Sedmiboj (po 1. dnu): 1. Fountainová (USA) 4060 (100 m př.: 12,78 - výška: 189 - koule: 13,36 - 200 m: 23,21), 2. Dobryňská (Ukr.) 3996, 3. Sothertonová (Brit.) 3938, ...Ščerbová (ČR) nedokončila.

Kvalifikace s českou účastí:

Muži - 100 m: 1. Edgar (Brit.) 10,13, ...46. Milo (ČR) 10,52 - nepostoupil, kladivo: 1. Pars 80,07 (Maď.), ...29. Melich (ČR) 70,56 - nepostoupil.

Ženy - trojskok: 1. Savigneová (Kuba) 14,99, ...Šestáková (ČR) bez platného pokusu, disk: 1. Brownová Traftonová (USA) 62,77, ...9. Cechlová (ČR) 61,61.

BADMINTON - Ženy:
Dvouhra - semifinále:

Sie Sing-fang - Lu Lan (obě Čína) 2:1 (-7, 10, 12), Čang Ning (Čína) - Yuliantová (Indon.) 2:0 (15, 15).

Čtyřhra - finále:
Jü Jang, Tu Ťing (Čína) - I Kjong-won, I Hjo-čung (Korea) 2:0 (15, 13).
O 3. místo:
Wej I-li, Čang Ja-wen (Čína) - Maedaová, Suecunaová (Jap.) 2:0 (17, 10).
BASEBALL

3. kolo: Čína - Tchaj-wan 8:7 (ve 12. směně), Kuba - USA 5:4 (v 11. směně), Korea - Kanada 1:0, Nizozemsko - Japonsko 0:6.

Pořadí: 1. Kuba 3 výhry/0 porážek, 2. Korea 2/0, 3. Japonsko 2/1, 4. Čína 1/1, 5. Kanada, USA, Tchaj-wan všichni 1/2, 8. Nizozemsko 0/3.

BASKETBAL - Ženy:
Skupina A:

Austrálie - Lotyšsko 96:73 (41:38), Rusko - Brazílie 74:64 (35:41), Bělorusko - Korejská republika 63:53 (33:28).

Skupina B:
Česká republika - Nový Zéland 90:59 (26:12, 44:31, 65:38)

Nejvíce bodů: Machová 23, Vítečková 21, Večeřová 14, Veselá 13, Kulichová a Hartigová po 6 - Marinová 22, Kerrová 12, Wallbuttonová 9. Trestné hody: 25/21 - 12/10. Fauly: 17:23. Trojky: 7:5. Diváci: 11 083.

Čína - Mali 69:48 (47:20)

Nejvíce bodů: Miao Li-ťie 25, Čchen Siao-li a Čchen Nan po 11 - Diawaraová a Sinintaová po 11, Sissoková 9.

USA - Španělsko 93:55 (39:34)

Nejvíce bodů: Thompsonová 17, Leslieová 14, Parkerová 13, Taurasiová 12, Fowlesová 10 - Valdemorová 17, Martinezová a Montaňanová po 10.

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA - Muži:
Týmový sprint:

Finále: Británie (Hoy, Staff, Kenny) 43,128 - Francie (Sireau, Bauge, Tournant) 43,651, o 3. místo: Německo (Enders, Levy, Niemke) 44,014 - Austrálie (Bayley, Ellis, French) 44,022. Další pořadí: 5. Nizozemsko 44,212, 6. Japonsko 44,437, 7. Malajsie 44,822, 8. USA 45,423, ...11. ČR (Špička, Ptáčník, Bábek) 45,678.

FOTBAL
Ženy - čtvrtfinále:
Tchien-ťin: Brazílie - Norsko 2:1 (1:0)
Branky: 44. Daniela, 57. Marta - 83. Nordbyová z pen.
Šanghaj: USA - Kanada 2:1 po prodl. (1:1, 1:1)
Branky: 12. Huclesová, 101. Kaiová - 30. Sinclairová.
Čchin-Chuang-Tao: Čína - Japonsko 0:2 (0:1)
Branky: 15. Sawaová, 80. Nagasatová.
Šen-jang: Švédsko - Německo 0:2 po prodl. (0:0, 0:0)
Branka: 104. Garefrekesová, 115. Laudehrová.
HÁZENÁ - Ženy:
Skupina A:

Kazachstán - Čína 29:26 (14:10), Rumunsko - Angola 28:23 (16:7), Francie - Norsko 24:34 (12:15).

Skupina B:

Brazílie - Korejská republika 33:32 (19:12), Německo - Švédsko 26:27 (13:13), Rusko - Maďarsko 33:24 (16:15).

JUDO
Muži - nad 100 kg:
Finále: Išii (Jap.) - Tangrijev (Uzb.) juko,

o 3. místo: Brayson (Kuba) - Rodákí (Írán) vazari, Riner (Fr.) - Gudžežjani (Gruz.) ipon,

semifinále: Išii - Gudžežjani ipon, Tangrijev - Brayson ipon,

Konečné pořadí: 1. Išii, 2. Tangrijev, 3. Brayson a Riner, 5. Rodákí a Gudžežjani, 7. Schlittler (Braz.) a Tmeňov (Rus.).

Ženy - nad 78 kg:
Finále: Tchung Wen (Čína) - Cukadaová (Jap.) ipon,

o 3. místo: Polavderová (Slovin.) - Na-Jong Kim (Korea) koka, Ortizová (Kuba) - Dordžgotovová (Mong.) ipon,

semifinále: Tchung Wen - Ortizová juko, Cukadaová - Polavderová ipon.

Konečné pořadí: 1. Tchung Wen, 2. Cukadaová, 3. Polavderová a Ortizová, 5. Na-Jong Kim a Dordžgotovová, 7. Ramadánová (Írán) a Mondiereová (Fr.).

KANOISTIKA - SLALOM
Muži: C2 - finále:

1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 190,82 (4), 2. Volf, Štěpánek (ČR) 192,89 (0), 3. Kuzněcov, Larionov (Rus.) 197,37 (2), 4. Forgit, Braud (Fr.) 198,19 (4), 5. Benetti, Masoero (It.) 204,12 (4), 6. Michel, Piersig (Něm.) 204,43 (2).

Ženy: K1 - finále:

1. Kaliská (SR) 192,64 (0), 2. Lawrenceová (Austr.) 206,94 (4), 3. Oblingerová-Petersová (Rak.) 214,77 (6), 4. Takešitová (Jap.) 219,30 (4), 5. Stanuchová (Pol.) 221,08 (4), 6. Herdeová (Niz.) 231,99 (10), 7. Ferová (Fr.) 251,96 (56), 8. Corrieová (USA) 270,88 (54), 9. Hilgertová (ČR) 344,41 (154).

LUKOSTŘELBA - Muži:
Finále: Ruban (Ukr.) - Pak Kjong-mo (Korea) 113:112,
o 3. místo: Badenov (Rus.) - Serrano (Mex.) 115:110,

semifinále: Pak Kjong-mo - Serrano 115:112, Ruban - Badenov 112:112, v rozstřelu 10:10, 10:8.

Konečné pořadí: 1. Ruban, 2. Pak Kjong-mo, 3. Badenov, 4. Serrano, 5. Stevens (Kuba), 6. Morija (Jap.) a Wunderle (USA), 8. Chu Sian Cheng (Thaj.), ...56. Bulíř (ČR).

PLAVÁNÍ
Muži:

200 m znak: 1. Lochte 1:53,94 - světový rekord, 2. Peirsol (oba USA) 1:54,33, 3. Vjatčanin (Rus.) 1:54,93 - evropský rekord, 4. Rogan (Rak.) 1:55,49, 5. Irie (Jap.) 1:55,72, 6. Stoeckel (Austr.) 1:56,39, 7. Florea (Rum.) 1:56,52, 8. Tait (Brit.) 1:57,00, ...v rozplavbě 36. Svoboda (ČR) 2:03,12.

200 m pol. záv.: 1. Phelps 1:54,23 - světový rekord, 2. Cseh (Maď.) 1:56,52 - evropský rekord, 3. Lochte (USA) 1:56,53, 4. Pereira (Braz.) 1:58,14, 5. Takakuwa (Jap.) 1:58,22, 6. Goddard (Brit.) 1:59,24, 7. Beavers (Kan.) 1:59,43, 8. Tancock (Brit.) 2:00,76, ...v rozplavbě 31. Fučík (ČR) 2:02,85 - český rekord.

Ženy:

100 m vol. zp.: 1. Steffenová (Něm.) 53,12 - evropský rekord, 2. Trickettová (Austr.) 53,16, 3. Coughlinová (USA) 53,39, 4. Seppalaová (Fin.) 53,97, 5. Ottesenová (Dán.) 54,06, 6. Ču Jing-wen (Čína) 54,21, 7. Veldhuisová (Niz.) 54,21, 8. Halsallová (Brit.) 54,29, ...v rozplavbě 31. Klusáčková (ČR) 55,92.

200 m prsa: 1. Soniová (USA) 2:20,22 - světový rekord, 2. Jonesová (Austr.) 2:22,05, 3. Nordenstamová (Nor.) 2:23,02 - evropský rekord, 4. Jukicová (Rak.) 2:23,24, 5. Jefimovová (Rus.) 2:23,76, 6. Pierseová (Kan.) 2:23,77, 7. Kanetová 2:25,14, 8. Tanedaová (obě Jap.) 2:25,23.

POZEMNÍ HOKEJ - Muži:
Skupina A:

Španělsko - Čína 2:1 (1:1), Belgie - Nový Zéland 2:4 (0:3), Německo - Korea 3:3 (1:1).

Skupina B:

Nizozemsko - Kanada 4:2 (3:1), Pákistán - Austrálie 1:3 (1:1), JAR - Velká Británie 0:2 (0:1).

SOFTBAL

Kanada - Čína 1:0, USA - Japonsko 7:0, USA - Kanada 8:1, Austrálie - Tchaj-wan 3:1, Venezuela - Nizozemsko 8:0.

Pořadí: 1. USA 4 výhry/0 porážek, 2. Kanada 3/1, Japonsko 3/1, 4. Čína 2/2, Austrálie 2/2, 6. Venezuela 1/3, Tchaj-wan 1/3, 8. Nizozemsko 0/4.

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA - Ženy:

Víceboj: 1. Liukinová (USA) 63,325 bodu, 2. Johnsonová (obě USA) 62,725, 3. Jang I-lin (Čína) 62,650, 4. Semjonovová (Rus.) 61,925, 5. Nistorová (Rum.) 61,050, 6. Ťiang Jü-jüan (Čína) 60,900, 7. Pavlovová (Rus.) 60,825, 8. Izbasaová (Rum.) 60,750, ...21. Pálešová (ČR) 56,975.

SPORTOVNÍ STŘELBA - Muži:

Libovolná malorážka vleže: 1. Ajvazian (Ukr.) 702,7 (599+103,7), 2. Emmons (USA) 701,7 (597+104,7), 3. Potent (Austr.) 700,5 (595+105,5), 4. Berg (Nor.) 699,1, 5. Prichodotčenko (Rus.) 699,0, 6. Sauveplane (Fr.) 698,8, 7. Hirvi (Fin.) 698,5, 8. Martynov (Běl.) 698,3, ...29. Varga 590, 46. Jeřábek (oba ČR) 586.

Libovolná pistole (opravené výsledky po diskvalifikaci střelce Kim Čong-soa z KLDR): 1. Čin Čong-o (Korea) 660,4 (563+97,4), 2. Tchan Cun-liang (Čína) 659,5 (565+94,5), 3. Isakov (Rus.) 658,9 (563+95,9/v rozstřelu 9,1), 4. Omelčuk (Ukr.) 658,9 (563+95,9/6,5), 5. Kopp (SR) 657,6 (563+94,6), 6. Kirjakov (Bul.) 656,8 (562+94,8), 7. Mikec (Srb.) 655,8 (559+96,8), 8. Macuda (Jap.) 558 v kvalifikaci, ...36. Tenk (ČR) 544.

Vzduchová pistole (opravené výsledky po diskvalifikaci střelce Kim Čong-soa z KLDR): 1. Pchang Wej (Čína) 688,2 (586+102,2), 2. Čin Čong-o (Korea) 684,5 (584+100,5), 3. Turner 682,0, 4. Beaman (oba USA) 682,0, 5. Jekimov (Rus.) 680,5, 6. Lapeyre (Fr.) 680,3, 7. Panichpatikum (Thaj.) 679,0, 8. Fait (It.) 580 v kvalifikaci.

STOLNÍ TENIS
Ženy - družstva, semifinále:

Singapur - Korea 3:2 (Feng Tchien-wej - Tang Je-so 3:0 (5, 5, 2), Li Ťia-wej - Kim Kjong-a 2:3 (5, -8, 9, -6, -9), Wang Jüe-ku, Li Ťia-wej - Pak Mi-jong, Kim Kjong-a 3:0 (7, 6, 9), Wang Jüe-ku - Tang Je-so 0:3 (-8, -12, -9), Feng Tchien-wej - Pak Mi-jong 3:1 (7, 10, -3, 9).

Čína - Hongkong 3:0 (Čang I-ning - Tchie Ja-na 3:0 (7, 4, 3), Kuo Jüe - Lin Ling 3:0 (7, 10, 4), Wang Nan, Čang I-ning - Lau Suej-fej, Lin Ling 3:0 (4, 9, 4).

ŠERM - Muži - kord:
Finále: Francie (J. Jeannet, F. Jeannet, Lucenay, Robeiri) - Polsko 45:29,
o 3. místo: Itálie - Čína 35:45.

Konečné pořadí: 1. Francie, 2. Polsko, 3. Itálie, 4. Čína, 5. Maďarsko, 6. Venezuela, 7. Ukrajina, 8. Korea.

TENIS
Muži:
Dvouhra - semifinále:

Nadal (2-Šp.) - Djokovič (3-Srb.) 6:4, 1:6, 6:4, Gonzalez (12-Chile) - Blake (8-USA) 4:6, 7:5, 11:9.

Čtyřhra - čtvrtfinále:
Federer, Wawrinka (4-Švýc.) - Bhúpathí, Paes (7-Indie) 6:2, 6:4.
Semifinále:

Federer, Wawrinka - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 7:6 (8:6), 6:4, Aspelin, Johansson (Švéd.) - Clément, Llodra (Fr.) 7:6 (8:6), 4:6, 19:17.

Ženy:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Safinová (6-Rus.) - Jankovičová (2-Srb.) 6:2, 5:7, 6:3.
Čtyřhra - 2. kolo:

S. Williamsová, V. Williamsová (2-USA) - Sugijamaová, Moritaová (Jap.) 7:5, 6:2.

Čtvrtfinále:
Čtyřhra - čtvrtfinále:

Jen C', Čeng Ťie (8-Čína) - Kuzněcovová, Safinová (1-Rus.) 6:3, 5:7, 10:8, S. Williamsová, V. Williamsová - Vesninová, Zvonarevová (7-Rus.) 6:4, 6:0, Medinaová, Ruanová (4-Šp.) - Davenportová, L. Huberová (5-USA) 5:7, 7:6 (8:6), 8:6, A. Bondarenková, K. Bondarenková (6-Ukr.) - Pennettaová, Schiavoneová (It.) 6:1, 3:6, 7:5.

VODNÍ PÓLO - Ženy:
Skupina A:
Rusko - USA 7:12 (0:5, 3:2, 2:4, 2:1), Itálie - Čína 10:9 (2:2, 4:2, 2:4, 2:1).
Skupina B:

Nizozemsko - Austrálie 9:10 (1:2, 2:2, 1:2, 5:4), Maďarsko - Řecko 10:4 (1:1, 3:1, 3:0, 3:2).

VOLEJBAL - Ženy:
Skupina A:

Polsko - Venezuela 3:0 (12, 12, 20), USA - Čína 3:2 (-23, 22, -23, 20, 11), Kuba - Japonsko 3:0 (17, 22, 22).

Skupina B:

Rusko - Alžírsko 3:0 (11, 19, 10), Brazílie - Kazachstán 3:0 (13, 6, 25), Itálie - Srbsko 3:0 (23, 20, 19).

VZPÍRÁNÍ
Muži - do 85 kg:

1. Lu Jung (Čína) 394 kg (180+214), 2. Rybakov (Běl.) 394 (185+209) - světový rekord, 3. Martirosjan (Arm.) 380 (177+203), 4. Sedov (Kaz.) 380 (180+200), 5. Valladares (Kuba) 372 (169+203), 6. Hennequin (Fr.) 367 (162+205), 7. Čačemov (Uzb.) 367 (165+202), 8. Sadžirov (Ázerb.) 361 (166+195).

Ženy - do 75 kg:

1. Cchao Lej (Čína) 282 (128+154), 2. Važeninová (Kaz.) 266 (119+147), 3. Jevstjuchinová (Rus.) 264 (117+147), 4. Kulešová (Běl.) 255 (118+137), 5. Valentinová (Šp.) 250 (115+135), 6. Aguirreová (Mex.) 245 (109+136), 7. Valoyesová (Kol.) 244 (110+134), 8. Lassenová (Kan.) 240 (105+135).

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..