Rubriky:

Výsledky

Sobotní výsledky olympijských her v Pekingu

16. srpna 2008 19:17

Sobotní výsledky olympijských her v Pekingu

ATLETIKA
Muži:
100 m: 1. Bolt (Jam.) 9,69 - světový rekord, 2. Thompson (Trin.) 9,89, 3. Dix (USA) 9,91, 4. Martina (Niz. Ant.) 9,93, 5. Powell 9,95, 6. Frater (oba Jam.) 9,97, 7. Burns (Trin.) 10,01, 8. Patton (USA) 10,03.
Chůze na 20 km: 1. Borčin (Rus.) 1:19:01, 2. Pérez (Ekv.) 1:19:15, 3. Tallent (Austr.) 1:19:42, 4. Chao Wang (Čína) 1:19:47, 5. Brugnetti (It.) 1:19:51, 6. Adams (Austr.) 1:19:57, 7. Fernandez (Šp.) 1:20:32, 8. Heffernan (Ir.) 1:20:36.
Ženy:
Koule: 1. Viliová (N. Zél.) 20,56, 2. Michněvičová 20,28, 3. Ostapčuková (obě Běl.) 19,86, 4. Gonzalezová (Kuba) 19,50, 5. Kung Li-ťiao (Čína) 19,20, 6. Omarovová (Rus.) 19,08, 7. Kleinertová (Něm.) 19,01, 8. Li Mej-ťü (Čína) 19,00.
Sedmiboj: 1. Dobryňská (Ukr.) 6733 bodů (100 m př.: 13,44 - výška: 180 m - koule: 17,29 m - 200 m: 24,39 - dálka: 663 - oštěp: 48,60 m - 800 m: 2:17,72), 2. Blonská (Ukr.) 6700 (13,31 - 186 - 14,29 - 24,14 - 648 - 47,60 - 2:09,44), 3. Fountainová (USA) 6619 (12,78 - 189 - 13,36 - 23,21 - 638 - 41,93 - 2:15,45), 4. Černovová (Rus.) 6591, 5. Sothertonová (Brit.) 6517, 6. Zelinkaová (Kan.) 6490, 7. Bogdanovová (Rus.) 6465, 8. Tymiňská (Pol.) 6428, ...Ščerbová (ČR) nedokončila.
Kvalifikace s českou účastí:
Muži - dálka: 1. Tsátumas (Řec.) 827, ...12. Novotný (ČR) 794, disk: 1. Malachowski (Pol.) 65,94, ...28. Marcell (ČR) 59,52 - nepostoupil.
Ženy - tyč: 1. Isinbajevová (Rus.) 460, ...Baďurová (ČR) bez platného pokusu.
BADMINTON
Muži:
Dvouhra:
O 3. místo: Čchen Ťin (3-Čína) - I Hjong-il (Korea) 2:1 (16, -12, 14). Další pořadí: 5.-8. Gade (8-Dán.), Pao Čchun-laj (3-Čína), Kuncoro (6-Indon.), Jü-Hsing (Tchaj-wan).
Čtyřhra:
Finále: Setiawan, Kido (1-Indon.) - Cchaj Jün, Fu Chaj-feng (2-Čína) 2:1 (-12, 11, 16), o 3. místo: I Če-čin, Hwang Či-man (Korea) - Paaske, Rasmussen (Dán.) 2:1 (-13, 18, 17). Další pořadí: 5.-8. Kien Keat Koo, Boon Heong Tan (Malaj.), Logosz, Mateusiak (Pol.), Masuda, Ócuka (Jap.), Bach, Malaythong (USA).
Ženy:
Finále: Čang Ning (2-Čína) - Sie Sing-fang (1-Čína) 2:1 (12, -10, 18), o 3. místo: Juliantiová (Indon.) - Lan Lu (3-Čína) 2:1 (-11, 13, 15). Další pořadí: 5.-8. Nehwalová (Indie), Chung-jen Pchi (5-Fr.), Sü Chuaj-wen (7-Něm.), Wong Mew-čchu (8-Malaj.).
Smíšená čtyřhra:
Semifinále: Lilijanaová, Widianto (1-Indon.) - Che Chan-pin, Jang Jü (4-Čína) 2:1 (-15, 21, 23), I Hjo-čung, I Čong-te (Korea) - Marissaová, Limpele (3-Indon.) 2:1 (9, -12, 17). Další pořadí: 5.-8. Prapakamolová, Tchoungtchongkam (Thajsko), Kostiuczyková, Mateusiak (Pol.), Juhlová, Laybourn (Dán.), Emmsová, Robertson (Brit.).
BASKETBAL
Muži:
Skupina A: Rusko - Austrálie 80:95 (33:49), Litva - Chorvatsko 86:73 (42:45), Argentina - Írán 97:82 (42:33).
Skupina B: Řecko - Angola 102:61 (43:28), Čína - Německo 59:55 (27:31), USA - Španělsko 119:82 (61:45).
BASEBALL
Kanada - USA 4:5, Tchaj-wan - Kuba 0:1, Korea - Japonsko 5:3, Nizozemsko - Čína 6:4. Pořadí: 1. Kuba 4 výhry/0 porážek, 2. Korea 3/0, 3. Japonsko a USA oba 2/2, 5. Čína 1/2, 6. Kanada, Nizozemsko a Tchaj-wan všichni 1/3.
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
Muži:
Stíhací závod na 4 km:
Finále: Wiggins (Brit.) 4:16,977 - Roulston (N. Zél.) 4:19,611, o 3. místo: Burke (Brit.) 4:20,947 - Markov (Rus.) 4:24,149. Další pořadí: 5. Djudja (Ukr.), 6. Tauler (Šp.), 7. Serov (Rus.), 8. Phinney (USA).
Keirin: 1. Hoy, 2. Edgar (oba Brit.), 3. Nagai (Jap.), 4. Kelly (Austr.), 5. Bergemann (Něm.), 6. Tournant, 7. Bauge (oba Fr.), 8. Bayley (Austr.), ...Špička (ČR) vypadl v opravách.
Bodovací závod na 40 km: 1. Llaneras (Šp.) 60 bodů, 2. Kluge (Něm.) 58, 3. Newton (Brit.) 56, 4. Meyer (Austr.) 36, 5. Kiryjenka (Běl.) 34, 6. Kreutzfeldt (Dán.) 29, 7. Bell (Kan.) 27, 8. Iidžima (Jap.) 23, 9. Kadlec (ČR) 22.
FOTBAL
Muži - čtvrtfinále:
Itálie - Belgie 2:3 (1:2)
Branky: 18. a 74. Rossi obě z pen. - 24. a 79. Dembele, 45.+2 Mirallas. ČK: 80. Viviano - 18. Vermaelen.
Brazílie - Kamerun 2:0 po prodl. (0:0, 0:0)
Branky: 101. Sobis, 105. Marcelo. ČK: 51. Baning (Kamerun).
Nigérie - Pobřeží slonoviny 2:0 (1:0)
Branky: 44. Odemwingie, 81. Obinna z pen.
Argentina - Nizozemsko 2:1 po prodl. (1:1, 1:1)
Branky: 14. Messi, 105. Di Maria - 36. Bakkal.
PLAVÁNÍ
Muži:
50 m v. zp.: 1. Filho (Braz.) 21,30, 2. Leveaux (Fr.) 21,45, 3. Bernard (Fr.) 21,49, 4. Callus (Austr.) 21,62, 5. Wildman-Tobriner (USA) 21,64, 6. Sullivan (Austr.) 21,65, 7. Schoeman (JAR) 21,67, 8. Nystrand (Švéd.) 21,72.
100 m mot.: 1. Phelps (USA) 50,58, 2. Čavič (Srb.) 50,59 - evropský rekord, 3. Lauterstein (Austr.) 51,12, 4. Crocker (USA) 51,13, 5. Dunford (JAR) 51,47, 6. Fudžii (Jap.) 51,50, 7. Serdinov (Ukr.) 51,59, 8. Pini (Papua Nová Guinea) 51,86, ...v rozplavbě 42. Rubáček (ČR) 53,53 - český rekord.
Ženy:
800 m v. zp.: 1. Adlingtonová (Brit.) 8:14,10 - světový rekord, 2. Filippiová (It.) 8:20,23, 3. Friisová (Dán.) 8:23,03, 4. Potecová (Rum.) 8:23,11, 5. Li Süan-sü (Čína) 8:26,34, 6. Palmerová (Austr.) 8:26,39, 7. Sokolovová (Rus.) 8:29,79, 8. Pattenová (Brit.) 8:32,35.
200 m znak: 1. Coventryová (Zimb.) 2:05,24 - světový rekord, 2. Hoelzerová (USA) 2:06,23, 3. Nakamuraová (Jap.) 2:07,13, 4. Sujevová (Rus.) 2:07,88, 5. Beiselová (USA) 2:08,23, 6. Simmondsová (Brit.) 2:08,51, 7. Nayová (Austr.) 2:08,84, 8. Hockingová (Austr.) 2:10,12.
POZEMNÍ HOKEJ
Ženy:
Skupina A: Austrálie - Nizozemsko 1:2 (1:1), Čína - Korea 6:1 (2:0), Španělsko - JAR 1:0 (1:0).
Skupina B: Nový Zéland - USA 1:4 (0:2), Německo - Argentina 0:4 (0:0), Velká Británie - Japonsko 2:1(1:0).
SOFTBAL
Japonsko - Čína 3:0, USA - Tchaj-wan 7:0, Austrálie - Nizozemsko 8:0, Venezuela - Kanada 2:0. Pořadí: 1. USA 5 výhry/0 porážek, 2. Japonsko 4/1, 3. Austrálie 3/2, 4. Kanada 3/2, 5. Čína 2/3, 6. Venezuela 2/3, 7. Tchaj-wan 1/4, 8. Nizozemsko 0/5.
SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži:
Skeet: 1. Hancock (USA) 145 (121+24/4 v rozstřelu), 2. Brovold (Nor.) 145 (120+25/3), 3. Terras (Fr.) 144 (120+24/3), 4. Nicolaidis 144 (120+24/2), 5. Achilleos (oba Kypr) 143 (119+24), 6. Čchü Ž'-tung (Čína) 142 (118+24), ...16. Sychra (ČR) 117.
Rychlopalná pistole: 1. Petriv (Ukr.) 780,2 (580+200,2), 2. Schumann 779,5 (579+200,5), 3. Reitz (oba Něm.) 779,3 (579+200,3), 4. Jekimov (Rus.) 778,2 (581+197,2), 5. Sanderson (USA) 776,6 (583+193,6), 6. Bondaruk (Ukr.) 774,7 (580+194,7), ...14. Podhráský 565, 16. Strnad (oba ČR) 562.
STOLNÍ TENIS
Muži, družstva - semifinále:
Německo - Japonsko 3:2
Ovtcharov - Jo 3:2 (7, -11, 11, -9, 10), Boll - Mizutani 3:1 (5, -8, 4, 7), Süss, Ovtcharov - Kišikawa, Mizutani 1:3 (4, -6, -9, -12), Süss - Jo 2:3 (5, 8, -10, -9, -11), Boll - Kišikawa 3:2 (7, -10, 6, -8, 5).
Čína - Korea 3:0
Ma Lin - O Sang-un 3:2 (8, -7, -10, 11, 5), Wang Chao - Rjo Sung-min 3:1 (7, -6, 9, 6), Wang Li-čchin, Wang Chao - Jun Če-jong, O Sang-un 3:0 (4, 6, 5).
ŠERM
Ženy - fleret:
Finále: Rusko (Nikičinová, Bojková, Lamonovová) - USA 28:11, o 3. místo: Itálie - Maďarsko 32:23. Konečné pořadí: 1. Rusko, 2. USA, 3. Itálie, 4. Maďarsko, 5. Německo, 6. Čína, 7. Polsko, 8. Egypt.
TENIS
Muži, dvouhra - o 3. místo:
Djokovič (3-Srb.) - Blake (8-USA) 6:3, 7:6 (7:4).
Muži, čtyřhra - finále:
Federer, Wawrinka (4-Švýc.) - Aspelin, Johansson (Švéd.) 6:3, 6:4, 6:7 (4:7), 6:3,
Muži, čtyřhra - o 3. místo
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Clément, Llodra (Fr.) 3:6, 6:3, 6:4.
Ženy, dvouhra - semifinále:
Dementěvová (5-Rus.) - Zvonarevová (9-Rus.) 6:3, 7:6 (7:3), Safinová (6-Rus.) - Li Na (Čína) 7:6 (7:3), 7:5.
Ženy, čtyřhra - semifinále:
S. Williamsová, V. Williamsová (2-USA) - A. Bondarenková, K. Bondarenková (6-Ukr.) 4:6, 6:4, 6:1, Medinaová, Ruanová (4-Šp.) - Jen C', Čeng Ťie (8-Čína) 6:4, 7:6 (7:5).
VESLOVÁNÍ
Muži:
Skif: 1. Tufte (Nor.) 6:59,83, 2. Synek (ČR) 7:00,63, 3. Drysdale (N. Zél.) 7:01,56, 4. Maeyens (Belg.) 7:03,40, 5. Campbell (Brit.) 7:04,47, 6. Karonen (Švéd.) 7:07,64.
Dvojskif: 1. Crawshay, Brennan (Austr.) 6:27,77, 2. Endrekson, Jaanson (Est.) 6:29,05, 3. Wells, Rowbotham (Brit.) 6:29,10, 4. Waddle, Cohen (N. Zél.) 6:30,79, 5. Macquet, Hardy (Fr.) 6:33,36, 6. Špik, Čop (Slovin.) 6:33,96.
Dvojka bez korm.: 1. Ginn, Free (Austr.) 6:37,44, 2. Calder, Frandsen (Kan.) 6:39,55, 3. Twaddle, Bridgewater (N. Zél.) 6:44,19, 4. Lehmann, Drahotta (Něm.) 6:47,40, 5. Keeling, Di Clemente (JAR) 6:47,83, 6. T. Winklevoss, C. Winklevoss (USA) 7:05,58.
Čtyřka bez korm.: 1. Británie (James, Williams, Reed, Triggs Hodge) 6:06,57, 2. Austrálie 6:07,85, 3. Francie 6:09,31, 4. Slovinsko 6:11,62, 5. ČR (Gruber, Horváth, Bruncvík, Neffe) 6:16,56, 6. Německo 6:19,63.
Ženy:
Skif: 1. Nejkovová (Bulh.) 7:22,34, 2. Gueretteová (USA) 7:22,78, 3. Karstenová (Běl.) 7:23,98, 4. Čang Siou-jün (Čína) 7:25,48, 5. Knapková (ČR) 7:35,52, 6. Michalská (Pol.) 7:43,44.
Dvojskif: 1. G. Eversová-Swindellová, C. Eversová-Swindellová (N. Zél.) 7:07,32, 2. Thieleová, Huthová (Něm.) 7:07,33, 3. Lavericková, Bebingtonová (Brit.) 7:07,55, 4. Li Čchin, Tchien Liang (Čína) 7:15,85, 5. Kalmoeová, Tomeková (USA) 7:17,53, 6. Knapková, Vařeková (ČR) 7:25,09.
Dvojka bez korm.: 1. Andrunacheová, Susanuová (Rum.) 7:20,60, 2. Wu Jou, Kao Jü-lan (Čína) 7:22,28, 3. Bičyková, Helachová (Běl.) 7:22,91, 4. Wechová, Derlienová (Něm.) 7:25,73, 5. Haighová, Colesová (N. Zél.) 7:28,80, 6. Reeveová, Whitlamová (Brit.) 7:33,61.
VODNÍ PÓLO
Skupina A:
Kanada - Řecko 7:13 (1:6, 4:5, 2:1, 0:1), Španělsko - Černá Hora 12:6 (3:0, 4:1, 3:4, 2:1), Austrálie - Maďarsko 12:13 (4:4, 1:5, 4:2, 3:2).
Skupina B:
Německo - Itálie 8:7 (2:1, 3:1, 0:2, 3:3), Chorvatsko - USA 5:7 (2:2, 1:3, 0:0, 2:2), Srbsko - Čína 15:5 (5:2, 2:1, 4:2, 4:0).
VOLEJBAL
Muži:
Skupina A: USA - Čína 3:0 (22, 12, 18), Itálie - Bulharsko 3:0 (20, 21, 16), Venezuela - Japonsko 3:0 (23, 21, 23).
Skupina B: Rusko - Egypt 3:0 (19, 14, 18), Srbsko - Německo 3:1 (21, 25, -24, 23), Brazílie - Polsko 3:0 (28, 19, 19).
VZPÍRÁNÍ
Ženy - nad 75 kg:
1. Čang Mi-ran (Kor.) 326 kg (140+186) - světový rekord, 2. Korobková (Ukr.) 277 (124+153), 3. Grabovecká (Kaz.) 270 (120+150), 4. Opelogeová (Samoa) 269 (119+150), 5. Usmanová (Nig.) 265 (115+150), 6. Haworthová (USA) 259 (115+144), 7. Dovhalová (Ukr.) 258 (118+140), 8. Lovelyová (Austr.) 248 (113+135).
ZÁPAS
Ženy - volný styl:
Do 48 kg:
Finále: Huynhová (Kan.) - Ičová (Jap.) 3:1, o 3. místo: Stadniková (Ázerb.) - Bakatjuková (Kaz.) 3:1, Merleniová (Ukr.) - Chunová (USA) 5:0. Konečné pořadí: 1. Huynhová, 2. Ičová, 3. Stadniková a Merleniová, 5. Bakatjuková a Chunová, 7. Boubryemmová (Fr.), 8. Kim Hjong-čo (Korea).
Do 55 kg:
Finále: Jošidaová (Jap.) - Sü Li (Čína) 7:0, o 3. místo: Verbeeková (Kan.) - Nerellová (Švéd.) 2:0, Renteriová (Kol.) - Pavalová (Rum.) 3:1. Konečné pořadí: 1. Jošidaová, 2. Sü Li, 3. Verbeeková a Renteriová, 5. Nerellová a Pavalová, 7. Smirnovová (Kaz.), 8. Golcová (Rus.).

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..