Rubriky:

Výsledky

Nedělní výsledky olympijských her v Pekingu

17. srpna 2008 18:25

Nedělní výsledky olympijských her v Pekingu

ATLETIKA:
Finále:
Muži:

10 000 m: 1. K. Bekele 27:01,17, 2. Sihine (oba Et.) 27:02,77, 3. Kogo 27:04,11, 4. Masai (oba Keňa) 27:04,11, 5. Tadese (Eritrea) 27:05,11, 6. Gebrselassie (Et.) 27:06,68, 7. Suarez (Mex.) 27:06,69, 8. Mathathi (Keňa) 27:08,25.

Kladivo: 1. Kozmus (Slovin.) 82,02, 2. Děvjatovskij 81,61, 3. Tichon (oba Běl.) 81,51, 4. Pars (Maď.) 80,96, 5. Murofuši (Jap.) 80,71, 6. Karjalainen (Fin.) 79,59, 7. Ziolkowski (Pol.) 79,22, 8. Charfreitag (SR) 78,65, ...v kvalifikaci 29. Melich (ČR) 70,56.

Ženy:

100 m: 1. Fraserová 10,78, 2. Simpsonová a Stewartová (všechny Jam.) obě 10,98, 4. Williamsová 11,03, 5. Leeová (obě USA) 11,07, 6. Kwakyeová (Brit.) 11,14, 7. Fergusonová-McKenzieová (Bah.) 11,19, 8. Edwardsová (USA) 11,20.

3000 m př.: 1. Galkinová-Samitovová (Rus.) 8:58,81 - světový rekord, 2. Jepkorirová (Keňa) 9:07,41, 3. Volkovová 9:07,64, 4. Petrovová (obě Rus.) 9:12,33, 5. Casandraová (Rum.) 9:16,85, 6. Nyangauová (Keňa) 9:17,35, 7. Ahmedová (Et.) 9:17,85, 8. Frankiewiczová (Pol.) 9:21,76.

Maratón: 1. Tomescuová (Rum.) 2:26:44, 2. Nderebaová (Keňa) 2:27:06, 3. Čou Čchun-siou 2:27:07, 4. Ču Siao-lin (obě Čína) 2:27:16, 5. Komuová (Keňa) 2:27:23, 6. Yamauchiová (Brit.) 2:27:29, 7. Timofejevová (Rus.) 2:27:31, 8. Simonová (Rum.) 2:27:51.

Trojskok: 1. Mbangová-Etoneová (Kam.) 15,39, 2. Lebeděvová (Rus.) 15,32, 3. Devetzíová (Řec.) 15,23, 4. Rypakovová (Kaz.) 15,11, 5. Savigneová (Kuba) 15,05, 6. Šestaková (Slovin.) 15,03, 7. Gurovová (Rus.) 14,77, 8. Pjatychová (Rus.) 14,73, ...v kvalifikaci Šestáková (ČR) bez platného pokusu.

Kvalifikace a rozběhy:
Muži:
Výška: 1. Bába, Janků (oba ČR), De Lima (Braz.) a Mason (Brit.) 229.
Ženy:
100 m př.: 1. Onyiaová (Šp.) 12,68, ...25. Škrobáková (ČR) 13,18 - nepostoupila.
400 m př.: 1. Walkerová (Jam.) 54,46, ...12. Hejnová (ČR) 55,91.
BADMINTON:
Muži:
Dvouhra - finále: Tan Lin (1-Čína) - Lee Chong Wei (2-Malaj.) 2:0 (12, 8).
Smíšená čtyřhra:

Finále: I Hjo-čung, I Čong-te (Korea) - Lilijanaová, Widianto (1-Indon.) 2:0 (11, 17),

o 3. místo: Che Chan-pin, Jang Jü (4-Čína) - Marissaová, Limpele (3-Indon.) 2:1 (-19, 17, 21).

BASEBALL:
Korea - Čína 1:0 (v 11. směně).

Pořadí: 1. Kuba a Korea oba 4 výhry/0 porážek, 3. Japonsko a USA oba 2/2, 5. Čína, Kanada, Nizozemsko a Tchaj-wan všichni 1/3.

BASKETBAL: Ženy:
Skupina A:

Austrálie - Rusko 75:55 (25:37), Lotyšsko - Korea 68:72 (35:42), Brazílie - Bělorusko 68:53 (39:26).

Skupina B:
Česká republika - Čína 63:79 (11:24, 25:41, 45:65)

Nejvíce bodů: Hartigová 15, Mokrošová 10, Vítečková 9 - Miao Li-ťie 21, Čchen Nan 18, Pien Lan 14. Rozhodčí: Seibel (Kan.), Blauchová (USA), Tatičová (Srb.). Trestné hody: 22/16 - 23/19. Fauly: 22:21. Trojky: 5:4. Diváci: 11 083.

Španělsko - Mali 79:47 (36:21)
Nejvíce bodů: Valdemorová 21, Montananaová 13 - Sissoková 19.
USA - Nový Zéland 96:60 (50:24)

Nejvíce bodů: Thompsonová 15, Smithová 13, Augustusová 12, Catchingsová 11 - Marinová 17, Wallbuttonová 14.

Čtvrtfinálové dvojice:
Austrálie - Česko, Rusko - Španělsko, USA - Korea, Čína - Bělorusko.
BOX:
Čtvrtfinále:

Do 64 kg: Vastine (Fr.) - Urančimeg (Mong.) 12:4, Diaz (Dom. rep.) - Sepahvandí (Írán) 11:6, Iglesias (Kuba) - Kovaljov (Rus.) 5:2, Búnjumnong (Thaj.) - Sapijev (Kaz.) 7:5.

Do 69 kg: Kim Čung-čo (Kor.) - Andrade (USA) 11:9, Sarsekbajev (Kaz.) - Mahmudov (Uzb.) 12:7, Cha Na-tchi (Čína) - Johnson (Bah.) 14:4, Banteaux (Kuba) - Abdín (Egypt) 10:2.

Do 91 kg: Acosta (Kuba) - Pavlidis (Řec.) 7:4, Čachkijev (Rus.) - Mbumba (Fr.) 18:9, Wilder (USA) - Aržáví (Mar.) výrokem rozhodčích, Russo (It.) - Usyk (Ukr.) 7:4.

CYKLISTIKA: Ženy:
Stíhací závod na 3 km:
Finále: Romerová 3:28,321 - Houvenaghelová (obě Brit.) 3:30,395,
o 3. místo: Kalitovská (Ukr.) 3:31,413 - Shanksová (N. Zél.) 3:34,156.

Další pořadí: 5. Hammerová (USA), 6. Sereikateová (Lit.), 7. MacTierová (Austr.), 8. Kozlíková (ČR).

HÁZENÁ: Ženy:
Skupina A:

Angola - Kazachstán 24:24 (16:14), Norsko - Rumunsko 24:23 (12:11), Čína - Francie 21:18 (9:10).

Skupina B:

Švédsko - Brazílie 25:22 (14:11), Rusko - Německo 30:29 (16:14), Korea - Maďarsko 33:22 (19:11)

Čtvrtfinálové dvojice: Norsko - Švédsko, Maďarsko - Rumunsko, Čína - Korea, Rusko - Francie.

JACHTING:
Muži:

Finn: 1. Ainslie (Brit.) 23 bodů, 2. Railey (USA) 45, 3. Florent (Fr.) 58, 4. Birgmark (Švéd.) 58, 5. Cook (Kan.) 67, 6. Hoegh-Christensen (Dán.) 70, 7. Vincec (Slovin.) 72, 8. Kljakovič-Gaspič (Srb.) 76, ...25. Maier (ČR) 137.

49er: 1. Warrer, Ibsen (Dán.) 61, 2. Martínez, Fernandez (Šp.) 64, 3. J. Peckolt, H. Peckolt (Něm.) 66, 4. P. Sibello, G. Sibello (It.) 66, 5. Wadlow, Rast (USA) 89, 6. Fonseca, Duarte (Braz.) 99, 8. Delle Karth, Resch (Rak.) 99.

Ženy:

Yngling: 1. Británie (Aytonová, Webbová, Wilsonová) 25, 2. Nizozemsko 33, 3. Řecko 48, 4. Německo 56, 5. Austrálie 57, 6. Rusko 58, 7. Francie 62, 8. USA 63.

PLAVÁNÍ:
Muži:

1500 m v. zp.: 1. Mellúlí (Tun.) 14:40,84, 2. Hackett (Austr.) 14:41,53, 3. Cochrane (Kan.) 14:42,69, 4. Prilukov (Rus.) 14:43,21, 5. Jensen (USA) 14:48,16, 6. Davies (Brit.) 14:52,11, 7. Čang Lin 14:55,20, 8. Sun Jang (oba Čína) 15:05,12.

4x100 m pol. záv.: 1. USA (Peirsol, Hansen, Phelps, Lezak) 3:29,34 - světový rekord, 2. Austrálie (Stoeckel, Rickard, Lauterstein, Sullivan) 3:30,04, 3. Japonsko (Mijašita, Kitadžima, Fudžii, Sató) 3:31,18, 4. Rusko 3:31,92, 5. N. Zéland 3:33,39, 6. Británie 3:33,69, 7. JAR 3:33,70, Itálie diskvalifikována.

Ženy:

50 m v. zp.: 1. Steffenová (Něm.) 24,06, 2. Torresová (USA) 24,07, 3. Campbellová 24,17, 4. Trickettová (obě Austr.) 24,25, 5. Veldhuisová (Niz.) 24,26, 6. Joyceová (USA) 24,63, 7. Schreuderová (Niz.) 24,65, 8. Gerasimenjová (Běl.) 24,77, ...v rozplavbách 29. Kazíková (ČR) 25,54 - český rekord.

4x100 m pol. záv.: 1. Austrálie (Seebohmová, Jonesová, Schipperová, Trickettová) 3:52,69 - světový rekord, 2. USA (Coughlinová, Soniová, Magnusonová, Torresová) 3:53,30, 3. Čína (Čao Ťing, Sun Jie, Čou Ja-fej, Pchang Ťia-jing) 3:56,11, 4. Británie 3:57,50, 5. Rusko 3:57,84, 6. Japonsko 3:59,54, 7. Kanada 4:01,35, Švédsko diskvalifikováno.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Ženy - čtvrtfinále:

Walshová, Mayová-Treanorová (USA) - Ana Paula, Larissa (Braz.) 2:0 (18, 15), Tchien Ťia, Wang Ťie (Čína) - S. Schwaigerová, D. Schwaigerová (Rak.) 2:0 (12, 12), Süe Čchen, Čang Si (Čína) - Branaghová, Youngsová (USA) 2:0 (17, 13), Talita, Renata (Braz.) - Barnettová, Cooková (Austr.) 2:0 (22, 14).

POZEMNÍ HOKEJ: Muži:
Skupina A:

Korejská republika - Belgie 3:1 (0:1), N. Zéland - Čína 2:2 (1:2), Německo - Španělsko 1:0 (1:0).

Skupina B:

Británie - Kanada 1:1 (0:0), Pákistán - JAR 3:1 (1:1), Austrálie - Nizozemsko 2:2 (0:0).

SKOKY DO VODY:
Ženy - 3 m prkno:

1. Kuo Ťing-ťing (Čína) 415,35 bodu, 2. Pachalinová (Ukr.) 398,60, 3. Wu Min-sia (Čína) 389,85, 4. Hartleyová (Kan.) 374,60, 5. Cagnottová (It.) 349,20, 6. Lindbergová (Švéd.) 342,15, 7. Strattonová (Austr.) 331,00, 8. Fosterová (USA) 316,70.

SOFTBAL:

Tchaj-wan - Čína 2:1, Japonsko - Venezuela 5:2, Austrálie - Kanada 4:0, USA - Nizozemsko 8:0.

Pořadí: 1. USA 6 výher/0 porážek, 2. Japonsko 5/1, 3. Austrálie 4/2, 4. Kanada 3/3, 5. Čína 2/4, 6. Venezuela 2/4, 7. Tchaj-wan 2/4, 8. Nizozemsko 0/6.

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA:
Finále:
Muži:

Prostná: 1. Cou Kchaj (Čína) 16,050 bodu, 2. Deferr (Šp.) 15,775, 3. Golocuckov (Rus.) 15,725, 4. Hambüchen (Niz.) 15,650, 5. Učimura (Jap.) 15,575, 6. Hypolito (Braz.) 15,200, 7. Dragulescu (Rum.) 14,850, 8. Šatilov (Izr.) 14,125.

Kůň našíř: 1. Siao Čchin (Čína) 15,875, 2. Ude (Chorv.) 15,725, 3. Smith (Brit.) 15,725, 4. Jang Wej (Čína) 15,450, 5. Tomita (Jap.) 15,375, 6. Kim Či-hoon (Korea) 15,175, 7. Artemev (USA) 14,975, 8. Fuentes Bustamante (Ven.) 14,650.

Ženy:

Prostná: 1. Izbasaová (Rum.) 15,650, 2. Johnsonová 15,500, 3. Liukinová (obě USA) 15,425, 4. Ťiang Jü-jüan (Čína) 15,350, 5. Kramarenková (Rus.) 15,025, 6. Santosová (Braz.) 14,975, 7. Čcheng Fej (Čína) 14,550, 8. Pavlovová (Rus.) 14,125.

Přeskok: 1. Hong Un-jong (KLDR) 15,650, 2. Čusovitinová (Něm.) 15,575, 3. Čcheng Fej (Čína) 15,562, 4. Sacramoneová (USA) 15,537, 5. Kaslinová (Švýc.) 15,050, 6. Giovanniniová (It.) 14,550, 7. Barbosaová (Braz.) 14,487, 8. Pavlovová (Rus.) 7,812.

SPORTOVNÍ STŘELBA:
Muži - libovolná malorážka 3x40 ran:

1. Čchiou Ťian (Čína) 1272,5 (1173+99,5), 2. Suchorukov (Ukr.) 1272,4 (1174+98,4), 3. Debevec (Slovin.) 1271,7 (1176+95,7), 4. Emmons (USA) 1270,3 (1175+95,3), 5. Farnik 1268,9 (1171+97,9), 6. Knögler (oba Rak.) 1268,4 (1170+98,4), 7. Sauveplane (Fr.) 1267,1 (1172+95,1), 8. Berg (Nor.) 1266,5 (1172+94,5), ...v kvalifikaci 23. Haman (ČR) 1163.

STOLNÍ TENIS:
Ženy - družstva:
Finále:
Čína - Singapur 3:0

Wang Nan - Feng Tchien-wej 3:1 (-9, 3, 8, 6), Čang I-ning - Li Ťia-wej 3:1 (-9, 3, 4, 7), Kuo Jüe, Čang I-ning - Wang Jüe-ku, Li Ťia-wej 3:0 (8, 5, 6).

O 3. místo:
Korea - Japonsko 3:0

Kim Kjong-a - Hiranová 3:1 (9, 4, -7, 10), Tang Je-so - Fukuharaová 3:1 (4, 11, -7, 3), Pak Mi-jong, Kim Kjong-a - Fukuokaová, Hiranová 3:0 (6, 8, 11).

ŠERM:
Muži - šavle, družstva:
Finále: Francie (Lopez, Anstett, Sanson, Pillet) - USA 45:37,
o 3. místo: Itálie - Rusko 45:44.
Další pořadí: 5. Bělorusko, 6. Čína, 7. Maďarsko, 8. Egypt.
TENIS:
Muži:
Dvouhra - finále:
Nadal (2-Šp.) - Gonzalez (12-Chile) 6:3, 7:6 (7:2), 6:3.
Ženy:
Dvouhra - finále:
Dementěvová (5-Rus.) - Safinová (6-Rus.) 3:6, 7:5, 6:3.
O 3. místo:
Zvonarevová (9-Rus.) - Li Na (Čína) 6:0, 7:5.
Čtyřhra - finále:

V. Williamsová, S. Williamsová (2-USA) - Medinaová-Garriguesová, Ruanová-Pascualová (4-Šp.) 6:2, 6:0.

O 3. místo:
Čeng Ťie, Jen C' (8-Čína) - K. Bondarenková, A. Bondarenková (6-Ukr.) 6:2, 6:2.
VESLOVÁNÍ:
Muži:

Dvojskif lehkých vah: 1. Purchase, Hunter (Brit.) 6:10,99, 2. Mugios, Polymeros (Řec.) 6:11,72, 3. Rasmussen, Hansen (Dán.) 6:12,45, 4. Miani, Luini (It.) 6:16,15, 5. Čang Kuo-lin, Sun Ťie (Čína) 6:16,69, 6. Batista, Perez (Kuba) 6:19,96.

Čtyřka bez korm. lehkých vah: 1. Dánsko (Ebert, Jörgensen, Andersen, Ebbesen) 5:47,76, Polsko (Pawlowski, Pawelczak, Bernatajtys, Randa) 5:49,39, 3. Kanada (Brambell, Beare, Lewis, Parsons) 5:50,09, 4. Francie 5:51,22, 5. Británie 5:52,12, 6. Nizozemsko 5:54,06.

Párová čtyřka: 1. Polsko (Wasielewski, Kolbowicz, Jelinski, Korol) 5:41,33, 2. Itálie (Agamennoni, Venier, Galtarossa, Raineri) 5:43,57, 3. Francie (Coeffic, Peltier, Bahain, Berrest) 5:44,34, 4. Austrálie 5:44,68, 5. USA 5:47,64, 6. Německo 5:50,96.

Osma: 1. Kanada (Light, Rutledge, Byrnes, Wetzel, Howard, Seiterle, Kreek, Hamilton, Price) 5:23,89, 2. Británie (Partridge, Stallard, Lucy, Egington, West, Heathcote, Langridge, Smith, Nethercott) 5:25,11, 3. USA (Hoopman, Schnobrich, Boyd, Allen, Walsh, Coppola, Inman, Volpenhein, Mc Elhenney) 5:25,34, 4. Nizozemsko 5:29,26, 5. Polsko 5:31,42, 6. Austrálie 5:35,10.

Ženy:

Dvojskif lehkých vah: 1. Van der Kolková, Van Eupenová (Niz.) 6:54,74, 2. Stenová, Nieminenová (Fin.) 6:56,03, 3. Koková, Cameronová (Kan.) 6:56,68, 4. Carowová, Drägerová (Něm.) 6:56,72, 5. Sü Tung-siang, Jü Chua (Čína) 7:01,90, 6. Biskitzová, Tsiavuová (Řec.) 7:04,61.

Párová čtyřka: 1. Čína (Tchang Pin, Ťin C'-wej, Si Aj-chua, Čang Jang-jang) 6:16,06, 2. Británie (Vernonová, Floodová, Houghtonová, Graingerová) 6:17,37, 3. Německo (Oppeltová, Lutzeová, Boronová, Schillerová) 6:19,56, 4. Ukrajina 6:20,02, 5. USA 6:25,86, 6. Austrálie 6:30,05, ...10. ČR (Vitásek, Doleček, Hanák, Jirka).

Osma: 1. USA (Cafarová, Shoopová, Goodaleová, Loganová, Cumminsová, Franciaová, Lindová, Daviesová, Whippleová) 6:05,34, 2. Nizozemsko (Dekkerová, Smuldersová, Kingmaová, Repelaerová van Drielová, Van Rumptová, Tangerová, Siegelaarová, De Haanová, Workelová) 6:07,22, 3. Rumunsko (Burcicaová, Susanuová, Serbanová, Barabasová, Musatová, Papucová, Andrunacheová, Ignatová, Georgescuová) 6:07,25, 4. Kanada 6:08,04, 5. Británie 6:13,74, 6. Austrálie 6:14,22.

VODNÍ PÓLO: Ženy:
Čtvrtfinále:

Austrálie - Čína 12:11 (4:4, 2:2, 4:2, 2:3), Nizozemsko - Itálie 8:8 po prodl., penalty 5:3 (2:2, 3:1, 2:3, 1:2 - 0:0, 0:0),

o 7. místo: Rusko - Řecko 12:6 (3:2, 4:1, 3:1, 2:2).
VOLEJBAL: Ženy:
Skupina A:

Kuba - Venezuela 3:0 (20, 20, 19), Polsko - USA 2:3 (18, -21, 19, -19, -13), Čína - Japonsko 3:0 (24, 16, 14).

Skupina B:

Kazachstán - Alžírsko 3:1 (18, 20, -17, 16), Brazílie - Itálie 3:0 (16, 22, 17), Rusko - Srbsko 3:0 (21, 16, 20).

Čtvrtfinálové dvojice:
Kuba - Srbsko, USA - Rusko, Brazílie - Japonsko, Itálie - Čína.
VZPÍRÁNÍ:
Muži - do 94 kg:

1. Ilin (Kaz.) 406 (180+226), 2. Kolecki (Pol.) 403 (179+224), 3. Akkajev (Rus.) 402 (185+217), 4. Kasabijev (Gruz.) 399 (176+223), 5. Pašajev (Ázerb.) 396 (181+215), 6. Hernandez (Kuba) 393 (178+215), 7. Ibrahímí (Írán) 392 (180+212), 8. Konstantinov (Rus.) 387 (175+212).

ZÁPAS: Ženy:
Do 63 kg:
Finále: K. Ičová (Jap.) - Kartašovová (Rus.) 3:0,

o 3. místo: Millerová (USA) - Dugrenierová (Kan.) 3:3 na body, Šaliginová (Kaz.) - Golliotová-Legrandová (Fr.) 8:2.

Konečné pořadí: 1. K. Ičová, 2. Kartašovová, 3. Millerová a Šaliginová, 5. Golliotová-Legrandová a Dugrenierová, 7. Vasevová (Bul.), 8. Michaliková (Pol.).

Do 72 kg:
Finále: Wang Ťiao (Čína) - Zlatevová (Bul.) 8:3,

o 3. místo: Wieszczeková (Pol.) - Undaová (Šp.) 3:1, Hamagučiová (Jap.) - Bernardová (USA) 6:1.

Konečné pořadí: 1. Wang Ťiao, 2. Zlatevová, 3. Wieszczeková a Hamagučiová, 5. Bernardová a Undaová, 7. Schätzleová (Něm.), 8. Conceicaová (Braz.).

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..