ATLETIKA |
MUŽI |
1500 m: |
1. Ramzí (Bahr.) 3:32,94, 2. Kiprop (Keňa) 3:33,11, 3. Willis (N. Zél.) 3:34,16, 4. Baala (Fr.) 3:34,21, 5. Higuero (Šp.) 3:34,44, 6. Idžidír (Mar.) 3:34,66, 7. Van Deventer (JAR) 3:34,77, 8. Mansúr Alí (Bahr.) 3:35,23. |
Výška: |
1. Silnov (Rus.) 236, 2. Mason (Brit.) 234, 3. Rybakov (Rus.) 234, 4. Holm (Švéd.) 232, 5. Spank (Něm.) 232, 6. Bába 229, 7. Janků (oba ČR) 229, 8. Parsons (USA) 225. |
Disk: |
1. Kanter (Est.) 68,82, 2. Malachowski (Pol.) 67,82, 3. Alekna (Lit.) 67,79, 4. Harting (Něm.) 67,09, 5. Casaňas (Šp.) 66,49, 6. Piščalnikov (Rus.) 65,88, 7. Smith (Niz.) 65,39, 8. Fazekas (Maď.) 63,43, ...v kvalifikaci 28. Marcell (ČR) 59,52. |
ŽENY |
400 m: |
1. Ohuruoguová (Brit.) 49,62, 2. Williamsová (Jam.) 49,69, 3. Richardsová (USA) 49,93, 4. Guščinová 50,01, 5. Kapačinská 50,03, 6. Firovová (všechny Rus.) 50,11, 7. Whyteová (Jam.) 50,68, 8. Montshová (Botswana) 51,18. |
100 m př. (vítr +0,1 m/s): |
1. Harperová (USA) 12,54, 2. McLellanová (Austr.) 12,64, 3. Lopesová-Schliepová (Kan.) 12,64, 4. Cherryová (USA) 12,65, 5. Ennisová-Londonová 12,65, 6. Fosterová-Hyltonová (obě Jam.) 12,66, 7. Jonesová (USA) 12,72, 8. Claxtonová (Brit.) 12,94, ...v rozběhu 25. Škrobáková (ČR) 13,18. |
Kvalifikace s českou účastí: |
Muži, 110 m př. - meziběhy: 1. Oliver (USA) 13,16, ...7. Svoboda (ČR) 13,41. Ženy, dálka - kvalifikace: 1. Reeseová (USA) 687, ...21. Ščerbová (ČR) 646 - nepostoupila, oštěp - kvalifikace: 1. Špotáková 67,69, ...21. Klimešová (obě ČR) 57,25 - nepostoupila. |
BASEBALL |
Kanada - Nizozemsko 4:0, Korea - Kuba 7:4, Japonsko - Čína 10:0, USA - Tchaj-wan 4:2. Pořadí: 1. Korea 6 výher/0 porážek, 2. Kuba 5/1, 3. Japonsko a USA 4/2, 5. Kanada 2/4, 6. Čína, Tchaj-wan a Nizozemsko 1/5. |
BASKETBAL |
Ženy - čtvrtfinále: |
Austrálie - Česko 79:46 (23:10, 38:17, 61:27), Čína - Bělorusko 77:62 (38:25), USA - Korea 104:60 (51:30), Rusko - Španělsko 84:65 (32:40) |
BOX |
Čtvrtfinále: |
Do 48 kg: Hernandez (Kub.) - Carvalho (Braz.) 21:6, Purevdorj (Mong.) - Renreng (Thaj.) 5:2, Cou Š'-ming (Čína) - Žakypov (Kaz.) 9:4, Barnes (Ir.) - Maszczyk (Pol.) 11:5. Do 60 kg: Sow (Fr.) - Chu Čching (Čína) 9:6, Ugas (Kuba) - Popescu (Rum.) 11:7, Tiščenko (Rus.) - Perez (Kol.) 13:5, Javachjan (Arm.) - Pik Čong-sub (Korea) bez boje. Do 81 kg: Jeffries (Brit.) - Szello (Maď.) 10:2, Egan (Ir.) - Silva (Braz.) 8:0, Čang Siao-pching (Čína) - Benchabla (Alž.) 12:7, Šinaljev (Kaz.) - Kurbanov (Tádž.) diskv. v 3. kole. |
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA |
MUŽI |
Sprint: |
Semifinále: Hoy (Brit.) - Bourgain (Fr.) 2:0 (10,260, 10,358), Kenny (Brit.) - Levy (Něm.) 2:0 (10,594, 10,335). Finále: Hoy - Kenny 2:0 (10,228, 10,216). O 3. místo: Bourgain - Levy 2:1 (11,047, -10,666, 10,560). Další pořadí: 5. Sireau (Fr.), 6. Mulder, 7. Bos (oba Niz.), 8. Awang (Mal.), ...Ptáčník (ČR) nepostoupil z kvalifikace. |
Bodovací závod dvojic na 50 km: |
1. Curuchet, Perez (Arg.) 8 bodů, 2. Llaneras, Tauler (Šp.) 7, 3. Ignaťjev, Markov (Rus.) 6, 4. Keisse, De Ketele (Belg.) -1 kolo/17, 5. Kluge, Pollack (Něm.) -1 kolo/15, 6. Mörköv, Rasmussen (Dán.) -1 kolo/14, 7. Ladangous, Neuville (Fr.) -1 kolo/12, 8. Moris, Schep (Niz.) -1 kolo/6, ...13. Kaňkovský, Kadlec (ČR) -3 kola/3. |
ŽENY |
Sprint: |
Semifinále: Pendletonová (Brit.) - Kanisová (Niz.) 2:0 (11,537, 11,885), Mearesová (Austr.) - Kuo Šuang (Čína) 2:1 (-11,629, 11,578, 11,617). Finále: Pendletonová - Mearesová 2:0 (11,363, 11,118). O 3. místo: Kuo Šuang - Kanisová 2:0 (11,420, 11,617). Další pořadí: 5. Sanchezová (Fr.), 6. Cylinská (Běl.), 7. Reedová (USA), 8. Krupeckaiteová (Lit.). |
FOTBAL |
Muži - semifinále: |
Šanghaj: Nigérie - Belgie 4:1 (1:0), Peking: Argentina - Brazílie 3:0 (0:0) |
HÁZENÁ |
Ženy - čtvrtfinále: |
Norsko - Švédsko 31:24 (16:10), Maďarsko - Rumunsko 34:30 (16:14), Korea - Čína 31:23 (16:12), Rusko - Francie 32:31 po druhém prodl. (28:28, 24:24, 12:16) |
JACHTING |
Muži - Laser: |
1. Goodison (Brit.) 63 bodů, 2. Zbogar (Slovin.) 71, 3. Romero (It.) 75, 4. Lima (Portug.) 76, 5. Murdoch (N. Zél.) 81, 6. Myrgren (Švéd.) 83, 7. Alsogaray (Arg.) 92, 8. Bernaz (Fr.) 104, ...31. Trčka (ČR) 202. |
Ženy - Laser radial: |
1. Tunnicliffeová (USA) 37, 2. Volungeviciuteová (Litva) 42, 3. Sü Li-ťia (Čína) 50, 4. Blancková (Austr.) 62, 5. Steyaertová (Fr.) 77, 6. Bruggerová (Švýc.) 90, 7. Alehová (N. Zél.) 90, 8. Van Ackerová (Belg.) 91. |
JEZDECTVÍ |
Drezura - jednotlivci: |
1. Van Grunsvenová (Niz./kůň Salinero) 78,680, 2. Werthová (Něm./Satchmo) 76,650, 3. Kemmerová (Něm./Bonaparte) 74,455, 4. Peters (USA/Ravel) 74,150, 5. Minderhoud (Niz./Nadine) 73,035, 6. Korelovová (Rus./Balagur) 72,625, 7. Hindleová (Brit./Lancet) 72,345, 8. Kyrklundová (Fin./Max) 71,985. |
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL |
Ženy - semifinále: |
Tchien Ťia, Wang Ťie - Süe Čchen, Čang Si (všechny Čína) 2:1 (-22, 27, 8), Walshová, Mayová-Treanorová (USA) - Renata, Talita (Braz.) 2:0 (12, 14). |
POZEMNÍ HOKEJ (Muži) |
Skupina A: Německo - Nový Zéland 3:1 (2:0), Španělsko - Korea 2:1 (1:0), Belgie Čína 3:1 (2:1). Skupina B: Nizozemsko - Pákistán 4:2 (0:1), Kanada - JAR 5:3 (2:2), Austrálie - Británie 3:3 (0:1). |
SKOKY DO VODY |
Muži - 3 m prkno: |
1. Che Čchung (Čína) 572,90 bodu, 2. Despatie (Kan.) 536,65, 3. Čchin Kchaj (Čína) 530,10, 4. Sautin (Rus.) 512,65, 5. Rozenberg (Něm.) 485,60, 6. Dumuis (USA) 472,50, 7. Castillo (Mex.) 462,10, 8. Hausding (Něm.) 462,05. |
SKOKY NA TRAMPOLÍNĚ |
Muži: 1. Lu Čchun-lung (Čína) 41,00 bodu, 2. Burnett (Kan.) 40,70, 3. Tung Tung (Čína) 40,60, 4. Sotomura (Jap.), 5. Nikitin (Ukr.) oba 39,80, 6. Ušakov 38,80, 7. Rusakov (oba Rus.) 38,50, 8. Kazak (Běl.) 38,10. |
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA |
MUŽI |
Bradla: 1. Li Siao-pcheng (Čína) 16,450 bodu, 2. Ju Won-čchul (Korea) 16,250, 3. Fokin (Uzb.) 16,200, 4. Hambüchen (Něm.) 15,975, 5. Petkovsek (Slovin.) 15,725, 6. Chuang Sü (Čína) 15,700, 7. Jang Te-jong (Korea) 15,650, 8. Krjukov (Rus.) 15,150. Hrazda: 1. Cou Kchaj (Čína) 16,200, 2. Horton (USA) 16,175, 3. Hambüchen (Něm.) 15,875, 4. Cassina (It.) 15,675, 5. Nakase 15,450, 6. Tomita (oba Jap.) 15,225, 7. Zonderland (Niz.) 15,000, 8. Cucherat (Fr.) 14,825. |
ŽENY |
Kladina: 1. Johnsonová 16,225, 2. Liukinová (obě USA) 16,025, 3. Čcheng Fej (Čína) 15,950, 4. Pavlovová (Rus.) 15,900, 5. Dragoiová (Rum.) 15,625, 6. Li Šan-šan (Čína) 15,300, 7. Afanasjevová (Rus.) 14,825, 8. Curumiová (Jap.) 14,450. |
STOLNÍ TENIS |
Ženy, dvouhra - 1. kolo: |
Hadačová (ČR) - Ver. Pavlovičová (Běl.) 4:2 (-7, 7, 9, -5, 9, 6). |
TRIATLON |
Muži: 1. Frodeno (Něm.) 1:48:53, 2. Whitfield (Kan.) -5, 3. Docherty (N. Zél.) -12, 4. Gomez -20, 5. Raňa (oba Šp.) -28, 6. Unger (Něm.) -50, 7. Kemper (USA) -55, 8. Henning (Dán.) -1:04, ...20. Ospalý (ČR) -2:00. |
VODNÍ PÓLO (Ženy) |
Semifinále: USA - Austrálie 9:8 (2:2, 2:2, 4:1, 1:3), Maďarsko - Nizozemsko 7:8 (2:1, 1:3, 3:3, 1:1), o 5. místo: Čína - Itálie 10:7 (3:1, 2:3, 1:3, 4:0). |
VOLEJBAL |
Ženy - čtvrtfinále: |
Kuba - Srbsko 3:0 (24, 19, 24), Brazílie - Japonsko 3:0 (12, 20, 16), Čína - Rusko 3:0 (22, 25, 19), USA - Itálie 3:2 (-20, 21, -19, 18, 6). |
VZPÍRÁNÍ |
Muži - nad 105 kg: 1. Steiner (Něm.) 461 kg (203+258), 2. Čigišev (Rus.) 460 (210+250), 3. Ščerbatihs (Lot.) 448 (206+242), 4. Udašyn 442 (207+235), 5. Šymečko (oba Ukr.) 433 (201+232), 6. Šarífí (Írán) 420 (185+225), 7. Kleszcz (Pol.) 419 (185+234), 8. Velagic (Něm.) 417 (177+220). |
ZÁPAS |
Muži - volný styl: |
Do 55 kg: |
Finále: Cejudo (USA) - Macunaga (Jap.) 5:2, o 3. místo: Velikov (Bul.) - Sevdimov (Ázerb.) 4:3, Kuduchov (Rus.) - Mansurov (Uzb.) 3:0. Konečné pořadí: 1. Cejudo, 2. Macunaga, 3. Velikov a Kuduchov, 5. Sevdimov a Mansurov, 7. Gadžijev (Běl.), 8. Gočašvili (Gruz.). |
Do 60 kg: |
Finále: Batirov (Rus.) - Fedoryšin (Ukr.) 3:1, o 3. místo: Jumoto (Jap.) - Bazargurujev (Kyrg.) 3:0, Mohammádí (Írán) - Husejnov (Ázerb.) 5:1. Konečné pořadí: 1. Batirov, 2. Fedoryšin, 3. Jumoto a Mohammádí, 5. Bazargurujev a Husejnov, 7. Ramazanov (Mak.), 8. Quintana (Kuba). |