Rubriky:

Výsledky

Pondělní výsledky olympijských her v Pekingu

20. srpna 2008 17:13 - PEKING

Pondělní výsledky olympijských her v Pekingu.

ATLETIKA
MUŽI:
400 m př.:

1. Taylor 47,25, 2. Clement 47,98, 3. Jackson (všichni USA) 48,06, 4. McFarlane (Jam.) 48,30, 5. Van Zyl (JAR) 48,42, 6. Plawgo (Pol.) 48,52, 7. Buckley (Jam.) 48,60, 8. Iakovákis (Řec.) 49,96.

3000 m př.: 1.

Kipruto (Keňa) 8:10,34, 2. Mekhissi-Benabbad (Fr.) 8:10,49, 3. Mateelong (Keňa) 8:11,01, 4. Jarso (Et.) 8:13,47, 5. Tahri (Fr.) 8:14,79, 6. Abdi (Austr.) 8:16,36, 7. Kemboi (Keňa) 8:16,38, 8. Kamal (Katar) 8:16,59.

Dálka:

1. Saladino (Pan.) 834, 2. Mokoena (JAR) 824, 3. Camejo (Kuba) 820, 4. Makusha (Zimb.) 819, 5. Martinez (Kuba) 819, 6. Ndiss (Sen.) 816, 7. Meliz (Šp.) 807, 8. Novotný (ČR) 800.

ŽENY:

Disk:

1. Brownová-Traftonová (USA) 64,74, 2. Barriosová (Kuba) 63,64, 3. Antonovová (Ukr.) 62,59, 4. Sung Aj-min (Čína) 62,20, 5. Cechlová (ČR) 61,75, 6. Zverevová (Běl.) 60,82, 7. I Jan-feng (Čína) 60,68, 8. Michonová (Fr.) 60,66.

Tyč: 

1. Isinbajevová (Rus.) 505 - světový rekord, 2. Stuczynská (USA) 480, 3. Feofanovová 475, 4. Golubčikovová (obě Rus.) 475, 5. Pyreková (Pol.) 470, 6. Hingstová 465, 7. Spiegelburgová (obě Něm.) 465, 8. Steinerová-Bennettová (USA) 455, ...v kvalifikaci Baďurová (ČR) bez platného pokusu.

800 m: 

1. Jelimová 1:54,87 - juniorský světový rekord, 2. Jepkosgeiová-Busieneiová (obě Keňa) 1:56,07, 3. Benhassíová (Mar.) 1:56,73, 4. Kljuková (Rus.) 1:56,94, 5. Mutolaová (Mos.) 1:57,68, 6. Sinclairová (Jam.) 1:58,24, 7. Krevsunová (Ukr.) 1:58,73, 8. Andrianovová (Rus.) 2:02,63.

BASEBALL

Japonsko - Kanada 1:0, Korea - Tchaj-wan 9:8, Nizozemsko - Kuba 3:14, USA - Čína 9:1. Pořadí: 1. Kuba a Korea oba 5 výher/0 porážek, 3. Japonsko a USA 3/2, 5. Kanada, Čína, Nizozemsko a Tchaj-wan všichni 1:4.

BASKETBAL
MUŽI:

Skupina A: Írán - Chorvatsko 57:91 (16:54), Austrálie - Litva 106:75 (55:29), Argentina - Rusko 91:79 (45:39). Skupina B: Řecko - Čína 91:77 (46:24), Angola - Španělsko 50:98 (30:40), USA - Německo 106:57 (53:29). Čtvrtfinálové dvojice: Litva - Čína, Argentina - Řecko, Chorvatsko - Španělsko, Austrálie - USA.

BOX
Čtvrtfinále:

Do 54 kg: Enchbat (Mong.) - Ikgopoleng (Botsw.) 15:2, Gojan (Mold.) - Kumar (Ind.) 10:3, Julie (Maurit.) - Manzanilla (Ven.) 13:9, Leon (Kuba) - Pečkúm (Thaj.) 10:2. Do 57 kg: Imranov (Ázerb.) - Torriente (Kuba) 16:14, Djelkhir (Fr.) - Reyes (Mex.) 14:9, Lomačenkov (Ukr.) - Li Jang (Čína) 12:3, Kilic (Tur.) - Čadí (Alž.) 13:6. Nad 91 kg: Price (Brit.) - Jaksto (Lit.) r.s.c. ve 2. kole, Cammarelle (It.) - Torres (Kol.) 9:5, Čang Č'-lej (Čína) - Myrsatev (Kaz.) 12:2, Glazkov (Ukr.) - Vatáh (Alž.) 10:4.

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
MUŽI:
Stíhací závod družstev na 4 km:

Finále: Británie (Manning, Wiggins, Clancy, Thomas) 3:53,314 - Dánsko (Mörköv, Jörgensen, Madsen, Rasmussen) 4:00,040. O 3. místo: Nový Zéland (Bewley, Roulston, Rayn, Sergent) 3:57,776 - Austrálie (Bobridge, Brown, Jamieson, Roberts) 3:59,531. Další pořadí: 5. Nizozemsko, 6. Španělsko, 7. Rusko, 8. Francie.

ŽENY:
Bodovací závod:

1. Vosová (Niz.) 30, 2. Gonzalezová (Kuba) 18, 3. Olaberriová (Šp.) 13, 4. Calleová (Kol.) 13, 5. Kalitovská (Ukr.) 10, 6. Batesová (Austr.) 10, 7. Jeulandová (Fr.) 8, 8. Sljusarevová (Rus.) 8, ...13. Kozlíková (ČR) 2.

FOTBAL

Ženy - semifinále: Šanghaj: Brazílie - Německo 4:1 (1:1), Peking: Japonsko - USA 2:4 (1:2).

HÁZENÁ
MUŽI:

Skupina A: Španělsko - Brazílie 36:35 (20:17), Chorvatsko - Čína 33:22 (17:13), Polsko - Francie 30:30 (16:13). Skupina B: Island - Egypt 32:32 (14:17), Rusko - Korea 29:22 (17:12), Německo - Dánsko 21:27 (12:15). Čtvrtfinálové dvojice: Francie - Rusko, Island - Polsko, Chorvatsko - Dánsko, Korea - Španělsko.

JACHTING
Muži - 470:

1. Wilmot, Page (Austr.) 44 b., 2. Rogers, Glanfield (Brit.) 75, 3. Charbonnier, Bausset (Fr.) 78, 4. S. Coster, C. Coster (Niz.) 78, 5. Barreiros, Sarmiento (Šp.) 87, 6. Zandona, Trani (It.) 91, 7. Macunaga, Ueno (Jap.) 97, 8. Marinho, Nuňes (Portug.) 102.

Ženy - 470:

1. Rechichiová, Parkinsonová (Austr.) 43, 2. De Koningová, Berkhoutová (Niz.) 53, 3. Oliveirová, Swanová (Braz.) 60, 4. Koneckiová, Bouskilaová (Izr.) 66, 5. Contiová, Micolová (It.) 75, 6. Bassadoneová, Clarková (Brit.) 82, 7. Šmídová, Mrzílková (ČR) 83, 8. Voglová, Flatscherová (Rak.) 84.

JEZDECTVÍ
Parkur - družstva:

1. USA (Ward/kůň Sapphire, Kraut/Cedric, Simpson/Carlsson vom Dach, Madden/Authentic) 20 bodů/0 v rozeskakování, 2. Kanada 20/4, 3. Norsko 27, 4. Švýcarsko 30, 5. Německo a Nizozemsko po 34, 7. Británie 37, 8. Švédsko 38.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Muži - čtvrtfinále:

Rogers, Dalhausser (USA) - Klemperer, Koreng (Něm.) 2:0 (13, 23), Geor, Gia (Gruz.) - Schuil, Nummerdor (Niz.) 2:0 (19, 19), Santos, Rego (Braz.) - Gibb, Rosenthal (USA) 2:0 (18, 16), Araujo, Luiz (Braz.) - Gosch, Horst (Rak.) 2:0 (20, 17). Semifinálové dvojice: Rogers, Dalhausser - Geor, Gia; Santos, Rego - Araujo, Luiz.

POZEMNÍ HOKEJ (ženy)

Skupina A: Korejská republika - JAR 5:2 (4:0), Nizozemsko - Španělsko 2:0 (1:0), Čína - Austrálie 2:2 (1:0). Skupina B: Německo - Japonsko 1:0 (0:0), Argentina - N. Zéland 3:2 (1:1), Británie - USA 0:0. Semifinálové dvojice: Německo - Čína, Nizozemsko - Argentina.

SOFTBAL

Nizozemsko - Tchaj-wan 4:2, USA - Čína 9:0, Kanada - Japonsko 0:6, Venezuela - Austrálie 2:9. Pořadí: 1. USA 7 výher/0 porážek, 2. Japonsko 6/1, 3. Austrálie 5/2, 4. Kanada 3/4, 5. Tchaj-wan 2/5, 6. Čína 2/5, 7. Venezuela 2/5, 8. Nizozemsko 1/6.

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
MUŽI:

Kruhy: 1. Čchen I-ping 16,600 bodu, 2. Jang Wej (oba Čína) 16,425, 3. Vorobjov (Ukr.) 16,325, 4. Coppolino (It.) 16,225, 5. Rodrigues (Fr.) 16,225, 6. Morandi (It.) 16,200, 7. Jovčev (Bulh.) 15,525, 8. Stanescu (Rum.) 15,825. Přeskok: 1. Blanik (Pol.), 2. Bouhail (Fr.) oba 16,537, 3. Golocuckov (Rus.) 16,475, 4. Dragulescu (Rum.) 16,225, 5. Caranobe (Fr.) 16,062, 6. Kasperovič (Běl.) 16,050, 7. Koczi (Rum.) 15,925, 8. Botella (Šp.) 15,737.

ŽENY:

Bradla: 1. Che Kche-sin (Čína), 2. Liukinová (USA) obě 16,725, 3. Jang I-lin (Čína) 16,650, 4. Tweddleová (Brit.) 16,625, 5. Kovalová (Ukr.) 16,375, 6. Semjonovová (Rus.) 16,325, 7. Nistorová (Rum.) 15,575, 8. Zgobaová (Ukr.) 14,875. Trampolína: 1. Che Wen-na (Čína) 37,8, 2. Cockburnová (Kan.) 37,0, 3. Čilková (Uzb.) 36,9, 4. Movčanová (Ukr.) 36,6, 5. Karavajevová (Rus.) 36,2, 6. Golovinová (Gruz.) 36,1, 7. MacLennanová (Kan.) 35,50, 8. Dogonadzeová (Něm.) 18,9, ...v kvalifikaci 15. Honzáková-Popkin (ČR).

STOLNÍ TENIS
Muži - družstva:
Finále: Čína - Německo 3:0, O 3. místo: Korea - Rakousko 3:1
TRIATLON

Ženy: 1. Snowsillová (Austr.) 1:58:27,66, 2. Fernandesová (Portug.) -1:06,97, 3. Moffattová (Austr.) -1:28,18, 4. Bennettová (USA) -1:53,88, 5. Ideová (Jap.) -1:56,11, 6. Spirigová -2:02,82, 7. Ryfová (obě Švýc.) -2:12,54, 8. Hewittová (N. Zél.) -2:18,33, ...23. Frintová -4:59,83, Zemanová (obě ČR) nedokončila.

VOLEJBAL
MUŽI:

Skupina A: Bulharsko - Venezuela 3:1 (-23, 19, 16, 22), Čína - Itálie 2:3 (-17, -23, 21, 20, -14), Japonsko - USA 0:3 (-18, -12, -21). Skupina B: Brazílie - Německo 3:0 (22, 21, 23), Polsko - Rusko 3:2 (-17, 24, -24, 23, 12), Srbsko - Egypt 3:0 (16, 13, 17). Čtvrtfinálové dvojice: USA - Srbsko, Brazílie - Čína, Itálie - Polsko, Bulharsko - Rusko.

VZPÍRÁNÍ

Do 105 kg: 1. Aramnov (Běl.) 436 kg (200+236) - světový rekord, 2. Klokov 423 (193+230), 3. Lapikov (oba Rus.) 420 (190+230), 4. M. Dolega (Pol.) 420 (195+225), 5. Achmetov (Kaz.) 415 (190+225), 6. Razoronov (Ukr.) 410 (187+223), 7. Kuzilov (Gruz.) 409 (182+227), 8. Istomin (Kaz.) 406 (181+225), ...16. Wälzer (ČR) 350 (163+187).

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..