ATLETIKA |
MUŽI: |
200 m: 1. Bolt (Jam.) 19,30 - světový rekord, 2. Crawford 19,96, 3. Dix (oba USA) 19,98, 4. Dzingai (Zimb.) 20,22, 5. Malcolm (Brit.) 20,40, 6. Collins (Sv. Kryštof a Nevis) 20,59, Martina (Niz. Ant.) a Spearmon (USA) diskvalifikováni, ...v rozběhu 41. Vojtík (ČR) 21,05. |
ŽENY |
400 m př.: 1. Walkerová (Jam.) 52,64, 2. Tostaová (USA) 53,70, 3. Danversová (Brit.) 53,84, 4. Rabčenjuková (Ukr.) 53,96, 5. Jesieňová (Pol.) 54,29, 6. Bikertová (Rus.) 54,96, 7. Hejnová (ČR) 54,97, 8. Rossová-Williamsová (USA) 57,55. |
Kladivo: 1. Meňkovová (Běl.) 76,34, 2. Morenová (Kuba) 75,20, 3. Čang Wen-siou (Čína) 74,32, 4. Pčelniková (Běl.) 73,65, 5. Montebrunová (Fr.) 72,54, 6. Wlodarczyková (Pol.) 71,56, 7. Clarettiová (It.) 71,33, 8. Hrašnová (SR) 71,00, ...v kvalifikaci 26. Ledvinová (ČR) 67,17. |
Kvalifikace s českou účastí: |
MUŽI: |
800 m - rozběhy: 1. Bungei (Keňa) 1:44,90, ...41. Holuša (ČR) 1:48,19 - nepostoupil. |
110 m př. - semifinále: 1. Robles (Kuba) 13,12, ...14. Svoboda (ČR) 13,60 - nepostoupil. |
Tyč - kvalifikace: 1. Lukjaněnko a Pavlov (oba Rus.) oba 565, ...7. Kudlička 565, 30. Janáček (oba ČR) 530 - nepostoupil. |
BASEBALL |
Kuba - Čína 17:1, Korea - Nizozemsko 10:0, USA - Japonsko 4:2 (v 11. směně), Tchaj-wan - Kanada 6:5 (v 12. směně). |
Konečné pořadí základní části: 1. Korea 7 výher/0 porážek, 2. Kuba 6/1, 3. USA 5/2, 4. Japonsko 4/3, 5. Tchaj-wan 2/5, 6. Kanada 2/5, 7. Nizozemsko 1/6, 8. Čína 1/6. |
BASKETBAL |
Muži - čtvrtfinále: |
Španělsko - Chorvatsko 72:59 (37:26) |
Nejvíce bodů: P. Gasol 20, Reyes 13, Calderón 10 - Banič 15, Planinič 12, Ukič, Tomas a Kus po 7. |
Litva - Čína 94:68 (41:30) |
Nejvíce bodů: Jasikevičius 23, Šiškauskas a Kleiza po 15 - Jao Ming 19, I Ťien-lien 11, Wej Liou 10. |
USA - Austrálie 116:85 (55:43) |
Nejvíce bodů: Bryant 25, James 16, Anthony 15 - Mills 20, Saville 13, Ingles 11. |
Argentina - Řecko 80:78 (39:40) |
Nejvíce bodů: Ginobili 24, Delfino 23, Nocioni 12 - Fotsis 17, Tsartsaris 13, Burusis 12. |
BOX |
Čtvrtfinále: |
Do 51 kg: Džongdžohon (Thaj.) - Junusov (Tádž.) 8:1, Picardi (It.) - Šeríf (Tun.) 7:5, Balakšin (Rus.) - J. Kumar (Ind.) 15:11, Laffita (Kuba) - Acevedo (Portor.) 11:2. |
Do 75 kg: Sutherland (Ir.) - Blanco (Ven.) 11:1, Degale (Brit.) - Artajev (Kaz.) 8:3, Correa (Kuba) - Rasulov (Uzb.) 9:7, V. Kumar (Ind.) - Gongora (Ekv.) 9:4. |
DÁLKOVÉ PLAVÁNÍ |
Ženy (10 km): |
1. Ilčenková (Rus.) 1:59:27,7, 2. Payneová -1,5, 3. Pattenová (obě Brit.) -3,3, 4. Maurerová (Něm.) -4,2, 5. Cunhaová (Braz.) -9,1, 6. Obersonová (Švýc.) -9,2, 7. Okimotová (Braz.) -9,7, 8. Pechanová (ČR) -12,0. |
HÁZENÁ |
Muži - čtvrtfinále: |
Francie - Rusko 27:24 (13:10) |
Nejvíce branek: Narcisse 9, Abalo 7, Gille a Girault po 4 - Kokšarov 5, Černoivanov 4, Rastvorcev, Kovaljov a Igropulo po 3. |
Island - Polsko 32:30 (19:14) |
Nejvíce branek: Petersson 6, Sigurdsson a Gudjonsson po 5 - Jachlewski a Tkaczyk po 6, Jurasik a Jaszka po 4. |
Chorvatsko - Dánsko 26:24 (14:12) |
Nejvíce branek: Šprem 7, Džomba 6 - Christiansen 6, Lindberg 4. |
Španělsko - Korea 29:24 (14:13) |
Nejvíce branek: Rocas 8, Garcia 6, Romero a Entrerrios po 5 - Čong I-kjong 7, Pak Un-čchul 6, Čung Su-jong 5. |
JACHTING |
RS:X - muži: |
1. Ashley (N. Zéland) 52 b., 2. Bontemps (Fr.) 53, 3. Zubari (Izr.) 58, 4. Dempsey (Brit.) 60, 5. Santos (Braz.) 77, 6. Chan King-Yin (Hongkong) 84, 7. Wang Aj-čchen (Čína) 95, 8. Kaklamanakis (Řec.) 96. |
RS:X - ženy: |
1. Jin Ťien (Čína) 39, 2. Sensiniová (It.) 40, 3. Shawová (Brit.) 45, 4. Alabauová (Šp.) 54, 5. Crispová (Austr.) 66, 6. Kendallová (N. Zéland) 75, 7. Klepacká (Pol.) 82, 8. Maslivecová (Ukr.) 83. |
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL |
Muži - semifinále: |
Rogers, Dalhausser (2-USA) - Gomes, Terceiro (Gruz.) 2:0 (11, 13), Marcio Araujo, Fabio Luiz (4-Braz.) - Ricardo, Emanuel (3-Braz.) 2:0 (20, 18). |
POZEMNÍ HOKEJ |
Ženy - semifinále: |
Německo - Čína 2:3 (1:1) |
Branky: 4. Kellerová, 36. Beermannová - 31. Kao Li-chua, 39. Ma I-po, 58. Čao Jü-tiao. |
Nizozemsko - Argentina 5:2 (3:0) |
Branky: 9., 25. a 47. Paumenová, 33. Agliottiová, 68. Hoogová - 59. Russová, 70. Gullaová. |
O 7. místo: Španělsko - USA 3:2 v prodl. (2:2, 1:1), |
o 9. místo: Korea - Japonsko 2:1 (1:0). |
SOFTBAL |
Play-off: USA - Japonsko 4:1 (v 9. směně), Austrálie - Kanada 5:3. |
O postup do finále: Japonsko - Austrálie 4:3 (ve 12. směně). |
STOLNÍ TENIS |
Muži: |
Dvouhra - 2. kolo: |
Blaszczyk (Pol.) - Korbel (ČR) 4:2 (9, 9, -7, 4, -10, 8). |
Ženy: |
Dvouhra - 2. kolo: |
Potaová (Maď.) - Hadačová (ČR) 4:3 (3, -8, 6, -12, -4, 10, 10). |
SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ |
Dvojice: |
1. Davydovová, Jermakovová (Rus.) 99,833 bodu, 2. Fuentesová, Mengualová (Šp.) 99,000, 3. Haradaová, Suzukiová (Jap.) 97,833, 4. Ťiang Tching-tching, Ťiang Wen-wen (Čína) 96,500, 5. Jonesová, Nottová (USA) 95,500, 6. Boudreauová-Gagnonová, Ramplingová (Kan.) 95,333, 7. Adelizziová, Lapiová (It.) 93,833, 8. Jušková, Sydorenková (Ukr.) 93,167, ...18. Bernardová, Dufková (ČR) - nepostoupily z kvalifikace. |
TAEKWONDO |
Muži - do 58 kg: |
Finále: Perez (Mex.) - Mercedes (Dom. rep.) 1:1 převahou, |
o 3. místo: Čchu Mu-jen (Tchaj-wan) - Khawlaor (Thaj.) 4:2, Nikpai (Afghán.) - Ramos (Šp.) 4:1. |
Konečné pořadí: 1. Perez, 2. Mercedes, 3. Čchu Mu-jen a Nikpai, 5. Khawlaor a Ramos, 7. Harvey (Brit.) a Povoa (Port.). |
Ženy - do 49 kg: |
Finále: Wu Ťing-jü (Čína) - Puedpongová (Thajsko) 1:1 na body, |
o 3. místo: Montejová (Kuba) - Jang Šu-čchun (Tchaj-wan) 3:2, Contrerasová-Riverová (Ven.) - Alangová (Keňa) 1:0. |
Konečné pořadí: 1. Wu Ťing-jü, 2. Puedpongová, 3. Montejová a Contrerasová-Riverová, 5. Jang Šu-čchun a Alangová, 7. Thi Ngoc Truc Tran (Viet.) a Zajcová (Švéd.). |
VODNÍ PÓLO |
Muži - čtvrtfinále: |
Černá Hora - Chorvatsko 7:6 (3:1, 2:3, 1:0, 1:2), Srbsko - Španělsko 9:5 (0:1, 5:1, 2:1, 2:2). |
O 7.-12. místo: |
Itálie - Kanada 13:11 (4:1, 2:3, 3:3, 4:4), Řecko - Čína 13:8 (3:1, 4:4, 2:0, 4:3). |
VOLEJBAL |
Muži - čtvrtfinále: |
Rusko - Bulharsko 3:1 (-20, 16, 22, 21), Itálie - Polsko 3:2 (19, 22, -18, -26, 15), Brazílie - Čína 3:0 (17, 15, 16), USA - Srbsko 3:2 (-20, 23, -21, 18, 12). |
ZÁPAS |
Volný styl: |
Do 66 kg: |
Finále: Ramazan (Tur.) - Stadnik (Ukr.) 6:5, |
o 3. místo: Tušišvili (Gruz.) - Garzon (Kuba) 4:1, Kumar (Ind.) - Spiridonov (Kaz.) 3:2. |
Konečné pořadí: 1. Ramazan, 2. Stadnik, 3. Kumar a Tušišvili, 5. Garzon a Spiridonov, 7. Farnijev (Rus.), 8. Bujandžav (Mong.). |
Do 74 kg: |
Finále: Sajtijev (Rus.) - Tigijev (Uzb.) 4:2, |
o 3. místo: Gajdarov (Běl.) - Stefan (Rum.) 5:2, Terziev (Bul.) - Fundora (Kuba) 11:8. |
Konečné pořadí: 1. Sajtijev, 2. Tigijev, 3. Gajdarov a Terziev, 5. Fundora a Stefan, 7. Askren (USA), 8. Gitinov (Kyrg.). |