Rubriky:

Výsledky

Čtvrteční výsledky olympijských her v Pekingu

21. srpna 2008 23:00 - PEKING

Čtvrteční výsledky olympijských her v Pekingu

ATLETIKA:
Finále:
MUŽI:

400 m: 1. Merritt 43,75, 2. Wariner 44,74, 3. Neville (všichni USA) 44,80, 4. Brown (Bah.) 44,84, 5. Djhone (Fr.) 45,11, 6. Rooney (Brit.) 45,12, 7. Quow (Trinidad) 45,22, 8. Wissman (Švéd.) 45,39, ...v rozběhu 42. Götz (ČR) 46,38. 110 m př.: 1. Robles (Kuba) 12,93, 2. Payne 13,17, 3. Oliver (oba USA) 13,18, 4. Doucouré (Fr.) 13,24, 5. Noga (Pol.) 13,36, 6. Wignall (Jam.) 13,46, 7. Phillips (Jam.) 13,60, 8. Quinonez (Šp.) 13,69, ...v semifinále 14. Svoboda (ČR) 13,60. Trojskok: 1. Évora (Portug.) 17,67, 2. Idowu (Brit.) 17,62, 3. Sands (Bah.) 17,59, 4. Girat (Kuba) 17,52, 5. Oprea (Rum.) 17,22, 6. Achike (Brit.) 17,17, 7. Gregório (Braz.) 17,14, 8. Kuzněcov (Ukr.) 16,87.

ŽENY:

200 m (vítr +0,6 m/s): 1. Campbellová-Brownová (Jam.) 21,74, 2. Felixová (USA) 21,93, 3. Stewartová (Jam.) 22,00, 4. Leeová 22,01, 5. Hookerová (obě USA) 22,34, 6. Simpsonová (Jam.) 22,36, 7. Fergusonová-McKenzieová (Bah.) 22,61, 8. Mothersillová (Kajm. ostr.) 22,68. Oštěp: 1. Špotáková (ČR) 71,42 - evropský rekord, 2. Abakumovová (Rus.) 70,78, 3. Obergföllová (Něm.) 66,13, 4. Sayersová (Brit.) 65,75, 5. Neriusová (Něm.) 65,29, 6. Menéndezová (Kuba) 63,35, 7. Madejczyková (Pol.) 62,02, 8. Molitorová (Něm.) 59,64, ...v kvalifikaci 21. Klimešová (ČR) 57,25. 20 km chůze: 1. Kaniskinová (Rus.) 1:26:31, 2. Plätzerová (Nor.) 1:27:07, 3. Rigaudová (It.) 1:27:12, 4. Liou Chung (Čína) 1:27:17, 5. Vascová 1:27:25, 6. Pascualová (obě Šp.) 1:27:44, 7. Loughnaneová (Ir.) 1:27:45, 8. Cabecinhaová (Portug.) 1:27:46, ...27. Schindlerová (ČR) 1:32:57.

Kvalifikace s českou účastí:
MUŽI:
Oštěp: 1. Vasilevskis (Lot.) 83,51, ...5. Veselý (ČR) 81,20.
ŽENY:
Výška: 1. Aitovová (Kaz.), Beitíaová (Šp.), Hellebautová (Belg.), Sťopinová (Ukr.), ...7. Straková, 14. Dubnová (obě ČR) všechny 193.
BASKETBAL:
Ženy - semifinále:
Rusko - USA 52:67 (32:33), Čína - Austrálie 56:90 (18:34)
HÁZENÁ:
ŽENY:

Semifinále: Norsko - Korea 29:28 (14:15), Rusko - Maďarsko 22:20 (14:9). O 5.-8. místo: Čína - Švédsko 20:19 (8:7), Francie - Rumunsko 36:34 po druhém prodl. (31:31, 27:27, 12:13).

FOTBAL:
ŽENY:

Finále: Brazílie - USA 0:1 po prodl. (0:0, 0:0). O 3. místo: Německo - Japonsko 2:0 (0:0). Konečné pořadí: 1. USA, 2. Brazílie, 3. Německo, 4. Japonsko, 5. Čína, 6. Švédsko, 7. Norsko, 8. Kanada.

JACHTING:
MUŽI:

Tornado: 1. Echavarri, Paz (Šp.) 44 bodů, 2. Bundock, Ashby (Austr.) 49, 3. Lange, Espinola (Arg.) 56, 4. Johansson, Stittle (Kan.) 61, 5. Booth, Nieuwenhuis (Niz.) 64, 6. McMillan, Howden (Brit.) 68, 7. Marcolini, Bianchi (It.) 74, 8. Polgar, Spalteholz (Něm.) 74. Star: 1. Percy, Simpson (Brit.) 45, 2. Scheidt, Prada (Braz.) 53, 3. Loof, Ekström (Švéd.) 53, 4. Kusznierewicz, Zycki (Pol.) 59, 5. Marazzi, De Maria (Švýc.) 59, 6. Rohart, Rambeau (Fr.) 69, 7. Pickel, Borkowski (Něm.) 70, 8. Domingos, Plantier (Portug.) 72.

JEZDECTVÍ:
MUŽI:

Parkur: 1. Lamaze (Kan./kůň Hickstead), 2. Bengtsson (Švéd./Ninja), 3. Maddenová (USA/Authentic), 4. Michaelsová-Beerbaumová (Něm./Shutterfly), 5. Pessoa (Braz./Rufus), 6. Ward (USA/Sapphire), 7. Beerbaum (Něm./All Inclusive), 8. Houtzager (Niz./Opium).

PLAVÁNÍ:

Muži (10 km): 1. Van der Weijden (Niz.) 1:51:51,6, 2. Davies (Brit.) -1,5, 3. Lurz (Něm.) -2,0, 4. Cleri (It.) -15,9, 5. Dratcev (Rus.) -17,3, 6. Stojčev (Bulh.) -17,5, 7. Ryckeman (Belg.) -19,1, 8. Warkentin (USA) -21,4, ...17. Vítek (ČR) -50,2.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL:
ŽENY:
Finále: Walshová, Mayová-Treanorová (USA) - Tchien Ťia, Wang Ťie (Čína) 2:0 (18, 18), o 3. místo: Süe Čchen, Čang Si (Čína) - Renata, Talita (Braz.) 2:0 (19, 17).
POZEMNÍ HOKEJ:
MUŽI:

Semifinále: Nizozemsko - Německo 1:1 (1:1, 0:0) na penalty 3:4, Španělsko - Austrálie 3:2 (0:1). O 7. místo: Nový Zéland - Pákistán 4:2 (1:0). O 9. místo: Belgie - Kanada 3:0 (2:0).

SKOKY DO VODY:
ŽENY:

10 m věž: 1. Čchen Žuo-lin (Čína) 447,70 bodů, 2. Heymansová (Kan.) 437,05, 3. Wang Sin (Čína) 429,20, 4. Espinosová 380,95, 5. Ortizová (obě Mex.) 343,60, 6. Wuová (Austr.) 338,15, 7. Marleauová (Kan.) 332,10, 8. Couchová (Brit.) 328,70.

SOFTBAL:

Finále: USA - Japonsko 1:3. Konečné pořadí: 1. Japonsko, 2. USA, 3. Austrálie, 4. Kanada, 5. Tchaj-wan, 6. Čína, 7. Venezuela, 8. Nizozemsko.

STOLNÍ TENIS:
ŽENY:
Dvouhra - čtvrtfinále:

Kuo Jüe (Čína) - Süe Wu (Domin. rep.) 4:0 (5, 14, 11, 5), Wang Nan (Čína) - Tchie Ja-na (Hong.) 4:1 (5, 4, -11, 2, 4), Čang I-ning (Čína) - Feng Tchien-wej (Sing.) 4:1 (11, -12, 12, 10, 11), Li Ťia-wej (Sing.) - Wang Čchen (USA) 4:1 (13, 6, 10, -13, 4).

TAEKWONDO:
MUŽI - do 68 kg:

Finále: Son Te-čin (Korea) - M. Lopez (USA) 3:2, o 3. místo: Servet (Tur.) - P. Lopez (Peru) 1:0, Sung Yu-Chi (Tchaj-wan) - Manz (Něm.) 4:3. Konečné pořadí: 1. Son Te-čin, 2. M. Lopez, 3. Servet a Sung Yu-Chi, 5. P. Lopez a Manz, 7. Bahavi (Afg.) a Bekkers (Niz.).

ŽENY - do 57 kg:

Finále: Im So-čong (Korea) - Tanrikuluová (Tur.) 1:0, o 3. místo: Lopezová (USA) - Calabreseová (It.) 3:2, Zubčičová (Chorv.) - Su Li-Wen (Tchaj-wan) 5:4. Konečné pořadí: 1. Im So-čong, 2. Tanrikuluová, 3. Lopezová a Zubčičová, 5. Calabreseová a Su Li-Wen, 7. Cheongová (N. Zél.), Teoová (Malaj.).

VODNÍ PÓLO:
ŽENY:

Finále: Nizozemsko - USA 9:8 (4:2, 1:3, 2:1, 2:2), o 3. místo: Austrálie - Maďarsko 9:8 po prodl. (2:2, 1:3, 3:1, 1:1 - 2:1). Konečné pořadí: 1. Nizozemsko, 2. USA, 3. Austrálie, 4. Maďarsko, 5. Čína, 6. Itálie, 7. Rusko, 8. Řecko.

VOLEJBAL:
ŽENY - semifinále:
USA - Kuba 3:0 (20, 16, 17), Brazílie - Čína 3:0 (25, 22, 14).
ZÁPAS:
MUŽI - volný styl:
Do 84 kg:

Finále: Mindorašvili (Gruz.) - Abdusalomov (Tádž.) 9:3, o 3. místo: Danko (Ukr.) - Balci (Tur.) 3:0, Ketojev (Rus.) - Bichanishvili (Něm.) 5:4. Konečné pořadí: 1. Mindorašvili, 2. Abdusalomov, 3. Ketojev a Danko, 5. Balci a Bichanishvili, 7. Temrezov (Ázerb.), 8. Jenokijan (Arm.).

Do 96 kg:

Finále: Muradov (Rus.) - Tižijev (Kaz.) 2:0, o 3. místo: Gogšelidze (Gruz.) - Batista (Kuba) 5:0, Gazjumov (Ázerb.) - Tibiljov (Ukr.) 7:0. Konečné pořadí: 1. Muradov, 2. Tižijev, 3. Gogšelidze a Gazjumov, 5. Batista a Tibiljov, 7. Kurbanov (Uzb.), 8. Kiss (Maď.).

Do 120 kg:

Finále: Tajmazov (Uzb.) - Achmedov (Rus.) 4:0, o 3. místo: Musužbes (SR) - Rodriguez (Kuba) 8:2, Mutalimov (Kaz.) - Masúmí (Írán) 9:4. Konečné pořadí: 1. Tajmazov, 2. Achmedov, 3. Musužbes a Mutalimov, 5. Masúmí a Rodriguez, 7. Mocco (USA), 8. Aubeli (Maď.).

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..