Rubriky:

Výsledky

Sobotní výsledky olympijských her v Pekingu

23. srpna 2008 21:09

Sobotní výsledky olympijských her v Pekingu

ATLETIKA
Muži:
800 m: 1. Bungei (Keňa) 1:44,65, 2. Ismail (Súdán) 1:44,70, 3. Yego (Keňa) 1:44,82, 4. Reed (Kan.) 1:44,94, 5. Kamel (Bahr.) 1:44,95, 6. López (Kuba) 1:45,88, 7. Madí 1:45,96, 8. Mansúr (oba Alž.) 1:47,19.
5000 m: 1. K. Bekele (Et.) 12:57,82, 3. Kipchoge 13:02,80, 4. Soi (oba Keňa) 13:06,22, 4. Kipsiro (Uganda) 13:10,56, 5. Cherkos 13:16,46, 6. T. Bekele (oba Et.) 13:19,06, 7. Barrios (Mex.) 13:19,79, 8. C'Kurui (Katar) 13:23,48.
4x400 m: 1. USA (Merritt, Taylor, Neville, Wariner) 2:55,39, 2. Bahamy (Bain, Mathieu, Williams, Brown) 2:58,03, 3. Rusko (Dyldin, Frolov, Kokorin, Alexejev) 2:58,06, 4. Británie 2:58,81, 5. Belgie 2:59,37, 6. Austrálie 3:00,02, 7. Polsko 3:00,32, 8. Jamajka 3:01,45.
Oštěp: 1. Thorkildsen (Nor.) 90,57, 2. Kovals (Lot.) 86,64, 3. Pitkämäki 86,16, 4. Järvenpää 83,95, 5. Wirkkala (všichni Fin.) 83,46, 6. Bannister (Austr.) 83,45, 7. Korotkov (Rus.) 83,15, 8. Kozlov (Běl.) 82,06, ...12. Veselý (ČR) 76,76.
Ženy:
1500 m: 1. Langatová (Keňa) 4:00,23, 2. Liščinská 4:01,63, 3. Tobiasová (obě Ukr.) 4:01,78, 4. Dobriskeyová (Brit.) 4:02,10, 5. Džamálová (Bahr.) 4:02,71, 6. Rodriguezová (Šp.) 4:03,19, 7. Rowburyová (USA) 4:03,58, 8. Fuentesová-Pilaová (Šp.) 4:04,86.
Výška: 1. Hellebautová (Belg.) 205, 3. Vlašičová (Chorv.) 205, 3. Čičerovová 203, 4. Slesarenková (obě Rus.) 201, 5. Palamarová (Ukr.) 199, 6. Howardová (USA) 199, 7. Beitíaová (Šp.) a Friedrichová (Něm.) obě 196, ...12. Straková 193, 15. Dubnová (obě ČR) 189.
4x400 m: 1. USA (Winebergová, Felixová, Hendersonová, Richardsová) 3:18,54, 2. Rusko (Guščinová, Litvinovová, Firovová, Kapačinská) 3:18,82, 3. Jamajka (S. Williamsová, Lloydová, Whyteová, N. Williamsová) 3:20,40, 4. Bělorusko 3:21,85, 5. Británie 3:22,68, 6. Kuba 3:23,21, 7. Nigérie 3:23,74, 8. Německo 3:28,45.
BASKETBAL
Ženy - finále:
USA - Austrálie 92:65 (22:15, 47:30, 69:54)
Nejvíce bodů: Lawsonová 15, Leslieová a Parkerová po 14, Fowlesová 13 - Jacksonová 20, Snellová 12, Batkovicová 8. Rozhodčí: Zavlanos (Řec.), Julienová (Fr.), Hirahara (Jap.). Fauly: 25:21. Trestné hody: 24/28 - 21/28. Trojky: 2:6. Diváci: 11.083.
Ženy - o 3. místo:
Rusko - Čína 94:81 (52:39)
Nejvíce bodů: Hammonová 22, Ščegolevová 15, Stěpanovová 15, Korstinová 11 - Čchen Nan 26, Pien Lan 17, Miao Li-ťie 16.
Konečné pořadí: 1. USA, 2. Austrálie, 3. Rusko, 4. Čína, 5. Španělsko, 6. Bělorusko, 7. Česká republika, 8. Korea.
BASEBALL
Finále: Korea - Kuba 3:2.
O 3. místo: USA - Japonsko 8:4.
Konečné pořadí: 1. Korea, 2. Kuba, 3. USA, 4. Japonsko, 5. Tchaj-wan, 6. Kanada, 7. Nizozemsko, 8. Čína.
BOX
Finále:
Do 51 kg: Džongdžohon (Thaj.) - Laffita (Kuba) 8:2.
Konečné pořadí: 1. Džongdžohon, 2. Laffita, 3. Balakšin (Rus.) a Picardi (It.), 5. J. Kumar (Indie), Acevedo (Portor.), Junusov (Tádž.), Šeríf (Tun.).
Do 57 kg: Lomačenkov (Ukr.) - Djelkhir (Fr.) technické k.o. v 1. kole.
Konečné pořadí: 1. Lomačenkov, 2. Djelkhir, 3. Kilic (Tur.) a Imranov (Ázerb.), 5. Chádí (Alž.), Li Jang (Čína), Torriente (Kuba) a Santos (Mex.).
Do 64 kg: Diaz (Dom. rep.) - Búnjumnong (Thaj.) 12:4.
Konečné pořadí: 1. Diaz, 2. Búnjumnong, 3. Iglesias (Kuba) a Vastine (Fr.), 5. Urančimeg (Mong.), Sepahvandí (Írán), Kovaljov (Rus.) a Sapijev (Kaz.).
Do 75 kg: DeGale (Brit.) - Correa (Kuba) 16:14.
Konečné pořadí: 1. DeGale, 2. Correa, 3. Sutherland (Ir.) a V. Kumar (Indie), 5. Blanco (Ven.), Artajev (Kaz.), Rasulov (Uzb.) a Gongora (Ekv.).
Do 91 kg: Čachkijev (Rus.) - Russo (It.) 4:2.
Konečné pořadí: 1. Čachkijev 2. Russo, 3. Acosta (Kuba) a Wilder (USA), 5. Pavlidis (Řec.), Mbumba (Fr.), Aržáví (Mar.) a Usyk (Ukr.).
CYKLISTIKA - HORSKÁ KOLA
Muži: 1. Absalon 1:55:59, 2. Perraud (oba Fr.) -1:07, 3. Schürter -1:53, 4. Sauser (oba Švýc.) -1:55, 5. Fontana (It.)-4:00, 6. Soukup (Rak.) -4:12, 7. Killen (Brit.) -4:15, 8. Lejarreta (Šp.) -4:22, ...18. Kulhavý (ČR) -7:21.
Ženy: 1. Spitzová (Něm.) 1:45:11, 2. Wloszczowská (Pol.) -41, 3. Kalenťjevová (Rus.) -1:17, 4. Pendrelová (Kan.) -1:26, 5. Žen Čcheng-jüan (Čína) -2:29, 6. Henziová (Švýc.) -3:30, 7. McConnellougová -5:23, 8. Goldová (obě USA) -5:40, ...Huříková (ČR) nedokončila.
FOTBAL
Muži - finále:
Argentina - Nigérie 1:0 (0:0)
Branka: 58. Di Maria. Rozhodčí: Kassai (Maď.). ŽK: Di Maria, Monzon, Riquelme - Obinna, Apam. Diváci: 89.000.
Argentina: Romero - Zabaleta, Garay, Pareja, Monzon - Gago, Mascherano, Riquelme, Di Maria (88. Banega) - Agüero (79. Sosa), Messi (90. Lavezzi). Trenér Sergio Batista.
Nigérie: Vanzekin - Adeley, Okonkwo, Apam, Adefemi - Kaita, Isaac (70. Ekpo), Ajilore, Obinna - Okoronkwo (64. Anichebe), Odemwingie. Trenér: Siasia.
HÁZENÁ
Ženy:
Finále: Norsko - Rusko 34:27 (18:13)
Nejvíce branek: Riegelhuthová 9, Lybekková 7, Nybergová 5 - Bliznovová 6, Dmitrijevová 5, Postnovová a Poljonovová po 4.
O 3. místo: Korea - Maďarsko 33:28 (13:15)
Nejvíce branek: Mun Pchil-hi 10, Hong Čong-ho 8, Pak Čong-hi 5 - Ferlingová 7, Borbasová a Gorbiczová po 5.
O 7. místo: Švédsko - Rumunsko 30:34 (15:17),
o 5. místo: Čína - Francie 23:31 (10:15).
Konečné pořadí: 1. Norsko, 2. Rusko, 3. Korea, 4. Maďarsko, 5. Francie, 6. Čína, 7. Rumunsko, 8. Švédsko, 9. Brazílie, 10. Kazachstán, 11. Německo, 12. Angola.
MODERNÍ GYMNASTIKA
Víceboj - finále:
1. Kanajevová (Rus.) 75,500, 2. Žukovová (Běl.) 71,925, 3. Bessonovová (Ukr.) 71,875, 4. Kapranovová (Rus.) 71,700, 5. Jusupovová (Kaz.) 69,800, 6. Garajevová (Ázerb.) 69,675, 7. Godunková (Ukr.) 68,850, 8. Cidová (Šp.) 68,100.
POZEMNÍ HOKEJ
Muži:
Finále: Německo - Španělsko 1:0 (1:0)
Branka: 16. Zeller.
O 3. místo: Austrálie - Nizozemsko 6:2 (4:2)
Branky: 5. a 6. Ockenden, 9. Abbott, 28. Matheson, 42. Hammond, 62. Doerner - 12. Taekema, 27. De Nooijer.
O 5. místo: Británie - Korea 5:2 (0:0),
o 11. místo: Čína - JAR 4:3 v prodl. (3:3, 1:1).
Konečné pořadí: 1. Německo, 2. Španělsko, 3. Austrálie, 4. Nizozemsko, 5. Británie, 6. Korea, 7. Nový Zéland, 8. Pákistán.
RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA
Muži:
500 m:
K1: 1. Wallace (Austr.) 1:37,252 min., 2. Van Koeverden (Kan.) 1:37,630, 3. Brabants (Brit.) 1:37,671, 4. Larsen (Nor.) 1:37,949, 5. Rjachov (Rus.) 1:38,187, 6. Vereckei (Maď.) 1:38,318, 7. Gustafsson (Švéd.) 1:38,447, 8. Ferguson (N. Zel.) 1:38,512
C1: 1. Opalev (Rus.) 1:47,140, 2. Cal (Šp.) 1:48,397, 3. Čeban (Ukr.) 1:48,766, 4. Goubel (Fr.) 1:49,056, 5. Žukovski (Běl.) 1:49,092, 6. Li Čchiang (Čína) 1:49,287, 7. Mironcic (Rum.) 1:49,861, 8. Baraszkiewicz (Pol.) 1:50,048.
K2: 1. Craviotto, Pérez (Šp.) 1:28,736, 2. Rauhe, Wieskötter (Něm.) 1:28,827, 3. Pětrušenko, Machněv (Běl.) 1:30,005, 4. Kammerer, Kucsera (Maď.) 1:30,285, 5. Knudsen, Poulsen (Dán.) 1:30,569, 6. Dober, Willows (Kan.) 1:30,857, 7. Lecrubier, Jouve (Fr.) 1:31,312, 8. Twardowski, Wysocki (Pol.) 1:31,869.
C2: 1. Meng Kuan-liang, Jang Wen-ťün (Čína) 1:41,025, 2. Uljegin, Kostoglod (Rus.) 1:41,282, 3. Gille, Wylenzek (Něm.) 1:41,964, 4. Andrej Bogdanovič, Alexandr Bogdanovič (Běl.) 1:41,996, 5. Russell, Beauchesne-Sévigny (Kan.) 1:42,450, 6. Chirila, Cuculici (Rum.) 1:43,195, 7. Georgiev, Aliev (Bul.) 1:43,971, 8. Besugli, Prokopenko (Ukr.) 1:44,157.
Ženy:
500 m:
K1: 1. Osipenková-Radomská (Ukr.) 1:50,673, 2. Idemová (It.) 1:50,677, 3. Wagnerová-Augustinová (Něm.) 1:51,022, 4. Kovácsová (Maď.) 1:51,139, 5. Chung-jen Čung (Čína) 1:52,220, 6. Ponomarenková (Slovin.) 1:52,363, 7. Wainwrightová (Brit.) 1:53,102, 8. Hodsonová (JAR) 1:53,353.
K2: 1. Kovácsová, Janicová (Maď.) 1:41,308, 2. Mikolajczyková, Konieczná (Pol.) 1:42,092, 3. Delattreová, Viardová (Fr.) 1:42,128, 4. Fischerová, Reinhardtová (Něm.) 1:42,899, 5. Kitamotová, Takejaová (Jap.) 1:43,291, 6. Davisová, Fogartyová (Austr.) 1:43,969, 7. Rikalaová, Mikkonenová (Fin.) 1:44,176, 8. Mrůzková, Blahová (ČR) 1:44,870.
SKOKY DO VODY
Muži - 10 m věž:
1. Mitcham (Austr.) 537,95 bodu, 2. Čou Lu-sin (Čína) 533,15, 3. Galperin (Rus.) 525,80, 4. Chuo Liang (Čína) 508,40, 5. Guerra (Kuba) 507,15, 6. Helm (Austr.) 467,70, 7. Daley (Brit.) 463,55, 8. Pacheco (Mex.) 460,20.
STOLNÍ TENIS
Muži:
Dvouhra - finále:
Ma Lin (Čína) - Wang Chao (Čína) 4:1 (9, 9, -6, 7, 9).
O 3. místo: Wang Li-čchin (Čína) - Persson (Švéd.) 4:0 (11, 2, 5, 9).
Semifinále: Wang Chao (Čína) - Persson (Švéd.) 4:1 (9, 9, -9, 7, 9), Ma Lin - Wang Li-čchin (oba Čína) 4:2 (5, 9, 9, -10, -3, 8).
SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ
Družstva: 1. Rusko 99,500 bodu, 2. Španělsko 98,251, 3. Čína 97,334, 4. Kanada 96,167, 5. USA a Japonsko obě 95,334, 7. Austrálie 82,167, 8. Egypt 80,833.
TAEKWONDO
Muži - nad 80 kg:
Finále: Ča Tong-min - Nikolaidis 5:4,
o 3. místo: Chukwumerije (Nig.) - Irgašev (Uzb.) 4:3, Čilmanov (Kaz.) - Matos (Kuba) 2:3 diskvalifikace.
Konečné pořadí: 1. Ča Tong-min, 2. Nikolaidis, 3. Čilamnov a Chukwumerije, 5. Matos a Irgašev, 7. Zrúrí (Mar.) a Moitland (Kost.).
Ženy - nad 67 kg:
Finále: Espinozová (Mex.) - Solheimová (Nor.) 3:1,
o 3. místo: Falavignaová (Braz.) - Kedzierská (Švéd.) 5:2, Stevensonová (Brit.) - Abd Rabová (Eg.) 5:1.
Konečné pořadí: 1. Espinozová, 2. Solheimová, 3. Falavignaová a Stevensonová, 5. Abd Rabová a Kedzierská, 7. Ben Hamzaová (Tun.) a Cheová (Malaj.).
VOLEJBAL
Ženy - finále:
Brazílie - USA 3:1 (15, -18, 13, 21)
Rozhodčí: Menghini (It.), Sokullu (Tur.). Čas: 104 min. Diváci: 13.000.
Brazílie: Pequenová, Oliveiraová, Souzaová, Steinbrecherová, Claudinová, Castrová, libero De Oliveiraová - Carvalhová, Gonzagaová, V. Menezesová, T. Menezesová.
USA: Ah Mowová-Santosová, Glassová, Scottová-Arrudaová, Haneefová-Parková, Tomová, Bownová, libero Davisová - Bergová, Willoughbyová, Sykorová, Nnamaniová.
O 3. místo: Čína - Kuba 3:1 (16, -21, 13, 20).
Konečné pořadí: 1. Brazílie, 2. USA, 3. Čína, 4. Kuba, 5. Itálie, Japonsko, Rusko a Srbsko.
VZPÍRÁNÍ
Opravené výsledky kategorie do 105 kg po diskvalifikaci původně šestého Ukrajince Razoronova:
1. Aramnov (Běl.) 436 kg (200+236) - světový rekord, 2. Klokov 423 (193+230), 3. Lapikov (oba Rus.) 420 (190+230), 4. M. Dolega (Pol.) 420 (195+225), 5. Achmetov (Kaz.) 415 (190+225), 6. Kuzilov (Gruz.) 409 (182+227), 7. Istomin (Kaz.) 406 (181+225), 8. R. Dolega (Pol.) 405 (184+221), ...15. Wälzer (ČR) 350 (163+187).

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..