Smrž vybojoval v uplakaném Nizozemsku čtyři body

ASSEN

Déšť při Velké ceně Nizozemska svědčil motocyklovému jezdci Jakubu Smržovi. Jediný český reprezentant v závodě vybojoval v kubatuře do 250 ccm čtyři body za dvanácté místo, což je jeho nejlepším výsledkem v sezóně.

Jakub Smrž

Vítězem kubatury do 250 ccm se stal poprvé v kariéře Australan Anthony West. V průběžném pořadí si pojistil vedení už o 15 bodů Manuel Poggiali ze San Marina, který dnes dojel čtvrtý.

S Eliasem za zády

Smrž nastoupil v Assenu při absenci zraněného Jaroslava Huleše i jeho náhradníka v minulém závodě Lukáše Peška na start jako jediný z českých jezdců. Po nevydařené kvalifikaci vyjížděl z šesté řady, ale závod na 18 kol mu vyšel mnohem lépe. Za svými zády nechal dokonce i španělského favorita Toniho Eliase, kterému před sedmým dílem šampionátu patřilo průběžné druhé místo. Celkově je Smrž se sedmi body dvaadvacátý.

Pro první životní vítězství v seriálu si dojel stejně jako West také Steve Jenker ve třídě do 125 ccm. Německý závodník skvěle odstartoval a po pádu Australana Caseyho Stonera v třetím kole mířil neohroženě za prvenstvím. Díky němu se posunul na druhé místo v celkové klasifikaci, kterou vede Daniel Pedrosa. Sedmnáctiletý Španěl upadl za deště už v prvním kole a dojel až osmý. Přesto má komfortní náskok 26 bodů.