Rubriky:

Motorsport

Dánskou plochodrážní Grand Prix vyhrál nečekaně Jonsson

10. června 2007 09:21 - KODAŇ

Švéd Andreas Jonsson nečekaně vyhrál dánskou GP na ploché dráze. Jezdec, který se ze základní části po dvaceti jízdách probojoval do semifinále až z posledního osmého místa, vyhrál v Kodani finálovou jízdu před lídrem MS a domácím miláčkem Nickim Pedersenem. Třetí skončil Australan Leigh Adams, nejúspěšnější plochodrážník základní části.

 

ČTK/AP

Ve finále stejně jako naposledy ve Švédsku chyběl obhájce titulu Jason Crump, neprobojoval se do něj ani domácí spolufavorit Hans Andersen, který v základní části skončil o jediný bod za Adamsem, ale v semifinálové jízdě přišel o naděje při drobné kolizi s Jonssonem. Ten vytěžil i z toho, že rozjížďka se opakovala bez krajana Antonia Lindbäcka, který byl po nezaviněném pádu vyloučen.

Při novém způsobu hodnocení GP si dnes nejvíce mistrovských bodů připsal Adams a snížil ztrátu na Pedersena o dva body na třináct. Crumpovi patří až páté místo s propastným mankem 36 bodů na první místo.

Příští závod se uskuteční 30. června v Cardiffu jako britská GP, pak už přijde na řadu 28. července Velká cena České republiky.

ČTK

Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.