Rubriky:

Motorsport

Mosley chce dokončit funkční období v roli prezidenta FIA

20. dubna 2008 11:31 - LONDÝN

Prezident Mezinárodní automobilové federace Max Mosley chce navzdory nacisticko-sexuálnímu skandálu z funkce odstoupit až za rok. Osmašedesátiletý Brit je v čele FIA 16 let a příští rok mu vyprší čtyřleté funkční období.

 

internet

Mosleyho odchod z funkce však může urychlit mimořádné zasedání FIA, které se uskuteční 3. června v Paříži. "Když budou chtít, abych odešel, skončím. Pokud budou chtít, abych pokračoval, ve funkci zůstanu. Ještě před hlasováním jim však zdůrazním, že bez ohledu na rozhodnutí bych ve funkci prezidenta po roce 2009 nepokračoval," řekl Mosley listu Sunday Telegraph. "Důvody jsou prosté. Kdybych pokračoval, končil bych v 73 letech a to už je příliš vysoký věk na to, abych byl někde užitečný," přidal.

Mosley se dostal pod ostrou palbu kritiky poté, co bulvární nedělník News of the World zveřejnil videonahrávku, kde si prezident FIA užíval v nacistickém duchu s pěticí prostitutek. Navzdory Mosleyho prohlášení, že rozhodně nešlo o nacismus a že jeho soukromý život neovlivnil jeho práci a ani nikomu neublížil, požadovala řada osobností motoristického sportu Britovo odstoupení.

"Proč bych měl odstoupit? Na každý dopis, ve kterém po mě členové FIA požadovali odstoupení, mi přišlo sedm, které mě naopak podporovaly. Právě vůči těmto lidem by bylo nefér, kdybych poslechl hlas menšiny a z funkce odešel," prohlásil Mosley.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport