Rubriky:

Motorsport

Po druhé etapě ve Finsku stále vede Märtin

9. srpna 2003 18:30 - JYVÄSKYLÄ

I po druhém dni Finské rallye je stále v čele průběžného pořadí estonský pilot Markko Märtin s fordem. Na začátku druhé etapy jej sice na čele vystřídal domácí trojnásobný vítěz Marcus Grönholm, ulomené kolo Finova peugeotu ale zmařilo naděje na další možné vítězství.

 

Ford Motor Company/McKlein/LAT

Na Estonce po odstoupení jednoho z favoritů dotíral lídr šampionátu Brit Richard Burns, ani tomu se ale v průběhu závěrečné erzety nevyhnuly problémy a ztratil téměř minutu. Märtinův náskok před závěrečnými šesti erzetami tak činí minutu a třináct sekund.

Skutečně vyrovnaný je souboj o druhé místo - Burns, Španěl Carlos Sainz a Nor Petter Solberg jsou namačkáni v rozmezí půl sekundy.

:. Novinky z Finské rallye
Zklamání Fabie opět nedojedou
První etapa Märtin těsně před Grönholmem
Zranění Konec pro Auriola
Finská rallye Šotolina, veleskoky a Grönholm

V soutěži už nepokračuje tým Škoda Motorsport. Tonimu Gardemeisterovi vystavila v úvodu druhé etapy stop porucha motoru. Finský jezdec odstoupil z deváté soutěže mistrovství světa před startem třinácté rychlostní zkoušky, takže fabia WRC - nová zbraň mladoboleslavské stáje - ani na druhý pokus nedojede do cíle. [celá zpráva]

Už před Gardemeisterem opustili rallye dva domácí uchazeči o přední umístění. Harri Rovanperä s peugeotem po pátečních potížích definitivně skončil vinou havárie, Mikku Hirvonena z továrního týmu Ford zastavily problémy s motorem. Odpoledne se poroučel také Brit Colin McRae, který několikrát převrátil svůj vůz, ale vyvázl nezraněn. Před nehodou byl někdejší šampion pátý.

Finská rallye - po druhé etapě:
Pořadí Jezdec Čas
1. Märtin (Est./Ford) 2:30:59,0
2. Burns (Brit./Peugeot) - 1:13,0
3. Sainz (Šp./Citroën) - 1:13,3
4. Solberg (Nor./Subaru) - 1:13,5
5. Loeb (Fr./Citroën) - 2:02,6
6. Mäkinen (Fin./Subaru) - 2:37,4
7. Tuohino (Fin./Ford) - 3:25,0
8. Lindholm (Fin./Peugeot) - 3:35,6
9. Pykalisto (Fin./Peugeot) - 5:12,6
10. Loix (Bel./Hyundai) -5:54,60
Gardemeister (Fin./Škoda) odstoupil po 12. RZ

ČTK, Novinky

Zrušit