Rubriky:

Motorsport

Král se po vážné nehodě vrátí v Abú Zabí do seriálu GP2

11. listopadu 2010 12:15 - PRAHA

Český automobilový jezdec Josef Král se po více než čtyřměsíční vynucené přestávce vrací do formulového seriálu GP2. Dvacetiletý závodník v červnu vážně havaroval ve Valencii a pět dalších dílů seriálu sledoval jen zpovzdálí. V současnosti je už ale pilot týmu Super Nova Racing opět v pořádku a o víkendu se postaví na start závěrečného závodu šampionátu v Abú Zabí.

 

archiv Josefa Krále

"Musím s úlevou konstatovat, že uzdravení a rekonvalescence proběhly podle očekávání. Zpátky za volant se již moc těším," uvedl Král na svých oficiálních internetových stránkách.

Rodák z Hradce Králové si při děsivě vypadající havárii ve Valencii zlomil dva hrudní obratle a byl hospitalizován ve Španělsku i v Česku. Operaci podstoupit nemusel, od začátku však bylo jisté, že jej čeká nejméně tříměsíční přestávka a stihne jen poslední závod seriálu ve Spojených arabských emirátech.

Král tak bude mít šanci bojovat o své první body v šampionátu, ve kterém si titul již s předstihem zajistil Pastor Maldonado z Venezuely. Nejlepším výsledkem českého jezdce je zatím osmé místo z Monte Carla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport