Motokrosař Michek začal MS ve třídě MX3 devátým místem

MEGALOPOLIS

Motokrosař Martin Michek vstoupil do letošního ročníku mistrovství světa ve třídě MX3 devátým místem, Michal Žerava dojel desátý. V Řecku, kde se úvodní díl šampionátu uskutečnil, se odjela jen jedna finálová jízda, druhou byli organizátoři nuceni s ohledem na stav trati a počasí zrušit. V Megalopolisu totiž prakticky po celý víkend vydatně pršelo.

Motokrosař Martin Michek.

Grand Prix Řecka vyhrál Švýcar Julien Bill, který se s náročnými podmínkami vyrovnal nejlépe. Michek, jenž před začátkem sezóny ohlásil útok na medailové pozice v MS, i Žerava za ním zaostali o jedno kolo.

Světový šampionát pokračuje druhým dílem o tomto víkendu v Bulharsku.

Grand Prix Řecka, 1. závod MS v motokrosu ve třídě MX3 v Megalopolisu:
1. jízda:
1. Bill (Švýc./Honda) 38:28,84, 2. Paršin (Rus./Honda) -2:03,72, 3. Maddii (It./KTM) -2:17,32, ...9. Michek (ČR/KTM), 10. Žerava (ČR/Honda) oba -1 kolo, 21. Michalec (ČR/Honda) nedokončil.
Druhá jízda byla zrušena.
Průběžné pořadí MS: 1. Bill 25, 2. Paršin 22, 3. Maddii 20, ...9. Michek 12, 10. Žerava 11.