Kornfeil skončil v Mugellu desátý, Abraham v MotoGP dvanáctý

MUGELLO

Motocyklista Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Itálie ve třídě do 125 ccm desátý a v osmém letošním závodu popáté bodoval. V královské třídě MotoGP obsadil Karel Abraham v Mugellu dvanáctou pozici.

Jakub Kornfeil skončil v Itálii desátý.

Abraham načal svou druhou stovku závodů mistrovství světa druhým nejhorším umístěním z Grand Prix, které dokončil. Horší o jednu pozici byl pouze na úvod své premiérové sezony v MotoGP v Kataru. Napravil nicméně zaváhání z minulého týdne v Assenu, kde po pádu nedojel.

Jednadvacetiletý český jezdec na ducati startoval z jedenáctého místa a během závodu do elitní desítky pouze jednou nakoukl. Do cíle Velké ceny dojel 44 sekund po Španělu Jorge Lorenzovi, jenž se druhým vítězstvím v sezoně vrátil do souboje o mistrovský titul.

"Není to taková ztráta, jakou jsme měli v jiných závodech, ale v každém případě mě mrzí, že jsem s jezdci před sebou nedokázal držet krok," uvedl Abraham v tiskové zprávě. "Start se mi povedl, ale v první zatáčce jsem nedokázal udržet ideální stopu. Navíc to trošku klouzalo. Největším problémem však bylo horko, které mi hodně vadilo a nedělalo mi dobře," dodal český jezdec, jenž si věřil na umístění v první desítce.

Úřadující světový šampion Lorenzo na yamaze předjel šest kol před cílem vedoucího Caseyho Stonera na hondě, před něhož se v závěrečném okruhu dostal i jeho italský týmový kolega Andrea Dovizioso.

Australan Stoner po dnešku vede před Lorenzem v průběžném pořadí o 19 bodů, třetí je Dovizioso. Abrahamovi patří dvanáctá pozice.

Popov při premiéře devatenáctý

V třídě do 125 ccm skončil šestnáctiletý Miroslav Popov při svém debutu ve světovém šampionátu devatenáctý. V Mugellu si pojistil první místo v mistrovství světa Španěl Nicolás Terol, jenž předchozí závod v Assenu musel vynechat kvůli zraněnému malíčku na ruce, ale pár dnů po operaci už si dojel pro pátý triumf v sezoně.

Kornfeil odstartoval z 15. místa a v závěru se těšně dostal do elitní desítky. Dvakrát už byl v této sezoně lepší, jeho maximem zůstala sedmá příčka ze Španělska. Popov, startující na divokou kartu, si splnil cíl už kvalifikací do hlavního závodu a nakonec si z 27. startovní pozice výrazně polepšil. Za sebou nechal patnáct soupeřů, z nichž jedenáct do cíle nedojelo.

"S průběhem závodu jsem spokojený, i když vím, že jsem mohl udělat víc, kdybych během předposledního kola neudělal malou chybu. Motorka byla perfektní a stejné byly i podmínky na dráze. Být prvním mezi jezdci na divokou kartu, mi dělá velkou radost. Pro mě tu bylo vše nové a já byl mezi těmi nejlepšími jezdci světa," pochvaloval si Popov, jenž se do Mugella za dva týdny vrátí k závodům italského seriálu CIV, jehož je pravidelným účastníkem.

Ve třídě Moto2 si připsal druhé vítězství za sebou loňský mistr světa stopětadvacítek Marc Márquez ze Španělska. Druhým místem si pojistil své suverénní průběžné vedení Němec Stefan Bradl.

GP Itálie, závod MS silničních motocyklů v Mugellu:
Do 125 ccm: 1. Terol (Šp./Aprilia) 39:51,815, 2. Zarco (Fr./Derbi) -0,167, 3. Viňales (Šp./Aprilia) -8,379, 4. Vázquez (Šp./Derbi) -8,491, 5. Faubel (Šp./Aprilia) -8,594, 6. Salom (Šp./Aprilia) -22,908, ...10. Kornfeil (ČR/Aprilia) -41,198, 19. Popov (ČR/Aprilia) -1:10,593.
Průběžné pořadí MS (po 8 ze 17 závodů): 1. Terol 153 b., 2. Zarco 114, 3. Viňales 106, 4. Folger (Něm./Aprilia) 101, 5. Cortese (Něm./Aprilia) 98, 6. Vázquez 90, ...11. Kornfeil 31.
Moto2: 1. Márquez (Šp./Suter) 40:02,941, 2. Bradl (Něm./Kalex) -0,071, 3. Smith (Brit./Tech 3) -0,419, 4. De Angelis (San Marino/Motobi) -2,091, 5. Iannone (It./Suter) -4,595, 6. Lüthi (Švýc./Suter) -13,021.
Průběžné pořadí MS (po 8 ze 17 závodů): 1. Bradl 147, 2. Márquez 95, 3. Smith 79, 4. Corsi (It./FTR) 76, 5. Lüthi 66, 6. De Angelis 66.
MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 41:50:89, 2. Dovizioso (It./Honda) -0,997, 3. Stoner (Austr./Honda) -1,143, 4. Spies (USA/Yamaha) -8,980, 5. Simoncelli (It./Honda) -9,076, 6. Rossi (It./Ducati) -26,450, ...12. Abraham (ČR/Ducati) -43,964.
Průběžné pořadí MS (po 8 z 18 závodů): 1. Stoner 152, 2. Lorenzo 133, 3. Dovizioso 119, 4. Rossi 91, 5. Hayden (USA/Ducati) 77, 6. Spies 74, ...12. Abraham 37.