Rubriky:

Motorsport

Abrahama zastavil prasklý chladič: Už je mi trapné mluvit o smůle v Brně

14. srpna 2011 20:27

Vlastně celou dobu se Karel Abraham při brněnské Velké ceně motocyklů trápil a nedělním závodem MotoGP jeho utrpení jen vyvrcholilo. Nejdříve upadl a poté mu vypověděl službu motocykl Ducati. „Bohužel to jen odpovídá tomu, co se mi tady v Brně vždy děje. Pokaždé je tady něco špatně,“ krčí rameny 21letý domácí jezdec.

 

Igor Zehl, ČTK

Máte nějaké vysvětlení pro to vaše brněnské prokletí?

Jsem zklamaný i naštvaný, že to letos zase takhle dopadlo. Už je mi trapné, říkat, že mám v Brně smůlu. Myslel jsem, že když jsem loni předem tvrdil, že to bude asi špatné a ono to tak opravdu bylo, tak letos zkusím říkat, že to bude dobré a vyjde mi to. Jenže ani takhle taktika nevyšla, budu muset vymyslet novou a lepší (hořký úsměv).

Přitom začátek nedělní bitvy nevypadal špatně. Na rozdíl od předešlých závodů jste se nepropadl, to vlastně ani z posledního místa na roštu nešlo...

Hodně lidí mi říkalo, že je jedno, odkud startuji, protože v první zatáčce jedu špatně, ale teď to tak špatné nebylo. Hned v první zatáčce jsem vnitřkem dokázal předjet De Punieta a chytit se skupinky dalších čtyř lidí. Rozjel jsem se dobře, bohužel brzy jsem vytušil potíže s motorkou. Byla neklidná. Nemohl jsem ale povolit, jinak by mě všichni rychle ujeli.

  Karel Abraham po pádu a následné poruše motocyklu nedokončil v Brně závod královské kubatury MotoGPKarel Abraham po pádu a následné poruše motocyklu nedokončil v Brně závod královské kubatury MotoGPfoto: ČTK/Igor Šefr 

Lze vašim problémům přičíst i pád hned v pátém kole?

Stalo se něco, co těžko jezdec ovlivní. Při výjezdu ze zatáčky jsem normálně přidával plyn, jenže začalo mi ujíždět přední kolo. Kolenem jsem to nesrovnal, nezbylo než to položit.

Došlo vám hned, v jak kuriózním místě pro vás k té havárii vlastně došlo?

Uvědomil jsem si okamžitě, že jsem lehnul přímo před tribunou D, kde si dal sraz můj fanklub. Traťoví maršálové motorku ale rychle vyhrabali z kačírku a vypadala, že se na ni dá jet dál. Nebyl tedy důvod na ni znovu nesednout, i když moje ztráta byla přes minutu.

Chtěl jste pak za každou cenu dojet?

Sice mě špička dojela o celé kolo, ale chtěl jsem to dokroužit a bylo mi jasné, že když dva jezdci přede mnou spadli, tak jsem zpátky na bodech a ty se vždycky hodí. Jenže někde ve třináctém kole mi to přestalo jet úplně. Z motorky se zakouřilo a bylo hotovo. Nakonec se ukázalo, že šlo o prasklý chladič, takže by nemusel být na odpis motor, jehož zadření jsem se obával

Marti Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport