Rubriky:

Motorsport

Živě

Zanardi chce zase závodit

10. prosince 2003 21:58 - PRAHA

Alessandro Zanardi, jenž před dvěma lety přišel při nehodě přímo na závodním okruhu o obě nohy, chce znovu zasednout do soutěžního vozu a zažívat slastné pocity z vítězství. Zanardi je dle vlastních slov před podpisem smlouvy se stájí BMW Italia, za kterou by měl jezdit v evropském šampionátu cestovních vozů.

 

ČTK

Sedmatřicetiletý Zanardi  před dvěma lety havaroval v závodě série CART v německém Lausitzu tak nešťastně, že mu musely být amputovány obě nohy. Přesto se dokázal k závodění vrátit, letos v říjnu absolvoval ve speciálně upraveném voze dva závody ME cestovních vozů. Ve druhém, v italské Monze, dojel na pěkném sedmém místě.

"Právě v Monze se zrodila možnost, že bych mohl odjet celý šampionát," řekl Zanardi pro italský deník Gazzetta dello Sport, kde dohodu s BMW označil jako na 99% jistou. "Jsme téměř připraveni a v pondělí nebo v úterý bych měl ve Valencii testovat vůz," dodal bývalý pilot formule 1. .

Zanardiho nadšení ale mírní vyjádření mluvčího stáje BMW Jörga Kottmeiera, podle kterého ještě dohoda s italským jezdcem není odsouhlasena. "Probíhají jednání, ale ze strany BMW ještě není jasno," podotkl.

Zanardi v minulých dnech dostal nabídku od Hondy k účasti v závodě 500 Indianapolis, kterou ale s díky odmítl. "Myslím, že závodění na této úrovni je pro mne už uzavřenou kapitolou," vysvětlil.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.