Rubriky:

Motorsport

Brno letos nabídne tři vrcholné akce

9. dubna 2004 08:03 - BRNO

Jarní cena Brna automobilů, která se pojede první květnový víkend, otevře závodní sezónu na Masarykově okruhu. Z více než desítky špičkových akcí se mohou motorističtí fanoušci těšit především na tři vrcholy.

 

ČTK/AP

"Absolutně nejvýznamnějším a pro diváky nejatraktivnějším podnikem bude Grand prix České republiky silničních motocyklů. Závod, který se uskuteční 22. srpna, je opět zařazen do mistrovství světa. To bude platit ještě minimálně do roku 2006," prozradil Pavel Hanák, marketingový ředitel Automotodromu Brno.

Již 30. května bude Masarykův okruh dějištěm tradičního LG Super Racing Weekendu, jenž bude obsahovat především závody mistrovství FIA GT a ME cestovních vozů. "Navíc jsme nově získali do Brna jeden z podniků prestižní série německého šampionátu automobilů DTM, v němž se bude snažit prosadit i český jezdec Jarek Janiš. Chystáme ho na 19. září," připomněl Hanák.

Pešek se vrátil z dvěstěpadesátek

Loňskou sezónu hodnotí pracovníci Masarykova okruhu jako velice úspěšnou. "Celková návštěvnost takřka 200 000 lidí je nejvyšší v posledních letech. Grand prix zhlédlo 75 000 fandů, což už také dlouho nepamatujeme," těší Hanáka.

Aby ještě víc vzkřísili zájem o Masarykův okruh, rozhodli se brněnští pořadatelé pro unikátní projekt. Automotodrom Brno se stal hlavním sponzorem nadějného českého jezdce Lukáše Peška, který se vrací z dvěstěpadesátek zpět do třídy do 125 ccm. Seriál MS silničních motocyklů absolvuje v barvách finské stáje Ajo Motorsport.

"Jsem za podporu vděčen. Už v úvodním klání šampionátu v Jihoafrické republice se chci příští týden vejít na bodovaná místa. To platí i o všech dalších závodech. Pevně věřím, že budu schopen dojíždět v elitní desítce," netají se Pešek vysokými ambicemi.

čfo, Právo

Zrušit


Časová osa: Motorsport