Rubriky:

Motorsport

DTM se připravuje ke startu v Hockenheimu

14. dubna 2004 21:17 - PRAHA

O nadcházejícím víkendu se roztočí kola seriálu německého mistrovství cestovních vozů DTM. Letos má Česká republika dvojí zastoupení. Tím prvním je účast českého pilota Jarka Janiše a tím druhým Masarykův okruh v Brně, kde se pojede předposlední závod seriálu.

 

Audi Motorsport

DTM (Deutsche Tourenwagen-Masters) odstartuje na Hockenheimringu v pátek 16. dubna. V neděli pak již bude znám letošní první vítěz populárních automobilových závodů. Na startovní rošt se postaví šest audin A4 DTM, jeden Opel Astra V8 Coupé a šest modelů Vectra GTS V8, čtyři nové AMG Mercedes C-Klasse a konečně čtyři loňské verze AMG Mercedes CLK, s nímž bude jezdit i Janiš. Ten má za sebou testování na Masarykově okruhu v Brně, kde zajel 18. čas z dvaceti pilotů.

Absolvoval i prezentaci jezdců DTM v německém Hamburku. "Show přihlíželo na dvacet tisíc lidí. Jen mě to utvrdilo v tom, jak je šampionát DTM populární," nechal se slyšet mladý pilot, jehož vůz je vyveden v barvách týmu mistra světa ve formuli 1 z roku 1982 Keka Rosberga.

Janiš první zkušenosti na novém Hockenheimringu získával v loňském závodě F3000. "Hodně získat, ale i ztratit, se dá v první zatáčce po startu," popsal své dojmy. " Nejlepším místem pro předjíždění je zřejmě vracečka, na kterou je vidět i z tribuny Mercedes-Benz, na dlouhé rovince se můžete zavěsit za soupeře a potom ho vybrzdit," řekl s tím, že by si pro začátek sezóny přál suchou trať.

Týmy vozy počet
Audi Sport Infineon Team Joest Audi A4 DTM 4
Audi Sport Team Abt Sportsline Audi A4 DTM 2
Rosberg AMG-Mercedes CLK 2
Persson AMG-Mercedes CLK 2
HWA AMG-Mercedes C-Klasse 4
OPC Euroteam Opel Astra V8 Coupé 1
OPC Team Holzer Opel Vectra GTS V8 3
OPC Team Phoenix Opel Vectra GTS V8 3

"Poslední týdny mě svrbí prsty," řekl natěšený Heinz-Harald Frentzen, který opustil formuli 1 a svůj první ročník v DTM pojede pod křídly týmu OPC Team Holzer s vozem Opel Vectra GTS V8. "Formule 1 se jede již od začátku března a já jsem velmi vzrušen v očekávání prvního startu v DTM," dodal Frentzen, který při testování v Brně zajel třetí nejrychlejší čas 1:54.048.

Velký návrat, po dvanácti letech, v barvách týmu Audi Sport Infineon Team Joest chystá i vítěz seriálu z roku 1991 Němec Frank Biela, který má na svém kontě rovněž trojnásobné vítězství v Le Mans s Audi R8. V DTM bude řídit vůz Audi A4 Mezi jezdci nebude chybět ani čtyřnásobný mistr DTM Bernd Schneider za tým HWA s AMG Mercedes C-Klasse. Týmovým kolegou obhájce loňského prvenství bude bývalý pilot formule 1 Jean Alesi.

Kalendář DTM 2004
Datum Země Místo
16. - 18.4. Německo Hockenheimring
30.4. - 2.5. Portugalsko Estoril
14.5. - 16.5. Itálie DTM Adria Int. Raceway
4.6. - 6.6 Německo EuroSpeedway Lausitz
25.6. - 27.6. Německo Norisring
30.7. - 1.8. Německo Nürburgring
6.8. - 8.8. Německo Motopark Oschersleben
3.9. - 5.9. Nizozemí Zandvoort
17.9. - 19.9. Česko Brno
1.10. - 3.10. Německo Hockenheimring

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport