Rubriky:

Motorsport

Buggyra si brousí zuby na rychlost přes 300 km/hod

7. července 2004 08:03 - PRAHA

V únoru letošního roku se David Vršecký stal nejrychlejším truckerem světa. Na dálničním obchvatu v Dubaji vymáčkl ze svého tahače Buggyra o váze kolem pěti tun 281,723 km/hod. Na nedávném autosalónu Autotec v Brně se tým Buggyry nechal slyšet, že si brousí zuby na rychlost přes 300 km/hod.

 

Buggyra

Rychlost dosažená v Dubaji je prozatím na hranici možností týmu. Limitujícím prvkem je především aerodynamika. Konstruktéři jsou však přesvědčení, že vůz by mohl teoretický zrychlit až na závratných 350 km/hod. V praxi je však nejbližším cílem pokoření hranice 300 km/hod.

"Máme sice světový rekord, ale vývoj vozu musíme směřovat dál. Teď už víme, že naše auto může jet ještě rychleji, a proto pokračujeme v práci," řekl Martin Koloc, bývalý šéf Buggyry a její poradce v Dubaji.

Pokoření rekordu byl pro Davida Vršeckého adrenalinový vrchol, který dosud nikdy nezažil. Se svým závodním vozem na okruzích totiž kvůli omezovačům rychlosti jezdí maximálně 160 km/hod. Pří překonávání rekordu, kterému předcházely několikaměsíční přípravy, bylo mnoho neznámých. "Mohl explodovat motor, roztrhnout se náprava, kardanka," řekl na Autotecu Vršecký.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport