Körber s buggyrou vyhrál na Nürburgringu obě jízdy

NÜRBÜRGRING (NĚMECKO)

Němec Gerd Körber z českého týmu Buggyra si dnes v Evropském poháru tahačů na Nürburgringu připsal dvě vítězství. Trojnásobný šampion nejprve vyhrál svoji kvalifikační jízdu a poté k velké radosti téměř 200 tisíc diváků i pohárový závod. Jeho kolega z roudnického týmu David Vršecký zvítězil ve své kvalifikaci, následnou pohárovou jízdu po kolizi nedokončil.

Ilustrační foto

V průběžném pořadí po šesti podnicích je Vršecký stále na třetím místě za Rakušanem Allgäuerem a Španělem Albacetem. Na čtvrtou pozici se posunul Körber. Sedmý závod se pojede o prvním víkendu v září v Mostě.

V měřeném tréninku Körber vytvořil nový traťový rekord, který vzápětí vylepšil Vršecký, když se jako první dostal pod hranici jedné minuty a 58 sekund. Po spanilé jízdě si pak Vršecký připsal deset bodů za vítězství v kvalifikační jízdě, František Vojtíšek byl v této rozjížďce pátý.

"Jelo se mi výborně a jen jsem v zrcátkách sledoval, jak kolo od kola odjíždím Albacetemu," řekl Vršecký v cíli. Vzápětí ho napodobil Körber, který také vyhrál kvalifikaci způsobem start - cíl, i když jeho náskok před druhým Allgäuerem nebyl tak výrazný.

Nejdramatičtější průběh třídenního klání měl hlavní pohárový závod. Vršecký sice výborně odstartoval, ale hned v úvodní pasáži o první pozici přišel, když se přes něj po několika drobných kolizích dostali Körber s Allgäuerem. Konec všem nadějím na úspěch mu vystavil Švýcar Seiler, který ho ve třetím kole poslal v plné rychlosti do bariéry z pneumatik. Zanedlouho skončil i Vojtíšek, kterého vyřadila prasklá pneumatika.

"Je to pech, po kvalifikaci jsem si hodně věřil, ale netušil jsem, že ani nedojedu. Nepamatuji si, kdy jsem dostal takovou nečekanou ránu. Navíc jsem se odrazil od gum zpátky na dráhu a v oblaku prachu jel s bezvládným autem v protisměru proti rozjetému zbytku pole," řekl Vršecký na tiskové konferenci.

Velký souboj se pak odehrával o první místo. Na Körbera tlačil Allgäuer a jednou ho také poslal mimo trať. Körber však situaci zvládl a vrátil se na dráhu hned za Rakušana. Allgäuer pak v posledním kole havaroval a pro zlatý věnec si dojel Körber. Adam Lacko, jenž proťal cílovou čáru na čtvrtém místě, byl diskvalifikován za několikanásobné překročení maximální povolené rychlosti 160 kilometrů za hodinu.

Výsledky:
Kvalifikační jízda A (9 kol): 1. Vršecký (ČR/Buggyra) 17:57,589 min., 2. Albacete (Šp./MAN) -5,429, 3. J. Rodrigues (Port./MAN) -13,167, 4. Bösiger (Švýc./MAN) -21,998, 5. Vojtíšek (ČR/Renault) -28,008.
Kvalifikační jízda B (9 kol): 1. Körber (Něm./Buggyra) 17:57,284, 2. Allgäuer (Rak./MAN) -2,658, 3. Lacko (ČR/Buggyra) - 31,492, 4. Garrett (Brit./Foden) -31,836, 5. Seiler (Švýc./MAN) - 35,789.
Pohárový závod (13 kol): 1. Körber 26:08,118, 2. Albacete - 0,898, 3. Hahn (Něm./Mercedes) -15,352, 4. Garrett -25,844, 5. Bösiger -32,267, ...Vršecký a Vojtíšek nedojeli.
Průběžné pořadí (po šesti závodech):
1. Allgäuer 250, 2. Albacete 249, 3. Vršecký 196, 4. Körber 180, 5. Hahn 174, 6. Bösiger 161, 7. Vojtíšek 155, 8. J. Rodrigues 99, ...15. Lacko 20.

Vítěz: L. Norris (McLaren) Velká cena Číny - kvalifikace na sprint Vítěz: L. Norris (McLaren) konec
20240419T09 : 30:00+0200